MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dawka Energii ponownie wyjeżdża do Londynu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 14:02
Aktualizacja: 14:04
Autor: PAW
Fot. red
Członkowie wałbrzyskiego Teatru Tańca Współczesnego „Dawka Energii” przygotowują się do kolejnego wyjazdu do Londynu.

Przypomnijmy, że Dawka Energii w ubiegłym roku wystąpił gościnnie w teatrze Artsdepot w Londynie. Teraz nasi przedstawiciele pojadą do Anglii na Festiwal Teatrów Tańca "Keep on moving" w Londynie.

Wałbrzyski Teatr Tańca Współczesnego Dawka Energii tworzy grupa około 30 osób w bardzo zróżnicowanym wieku. Grupa została założona w 2008 roku przez Wandę Radłowską, która jest nie tylko założycielką, ale również liderką grupy. Za choreografię odpowiada Magdalena Radłowska. Członkowie teatru ćwiczą w WOK-u. Dawka Energii prezentowała się podczas Dni Wałbrzycha, a najnowsza projekt zatytułowany "Inwazja ruchem kontra atak przestrzeni. Twórczo zakręceni", który został zaprezentowany podczas ogólnopolskiego konkursu "Seniorzy w Akcji" stał się sławny w całym kraju.

Do Londynu pojedzie 21 osób. Tam wystąpią z profesjonalnym teatrem tańca Company of Elders, działającym przy teatrze Sadlers Wells. Dawka Energii ma swój występ zaplanowany na 17 czerwca. Będzie to jedyny reprezentant Polski na tym festiwalu. To wielkie wyróżnienie, ale zarazem wałbrzyszan czeka olbrzymie wyzwanie.

Koszt wyjazdu jest bardzo duży - 32 tys. zł (transport, stroje, noclegi, wyżywienie). Grupa poszukuje sponsorów, którzy dofinansują wyjazd. Osoby chętne do wsparcia Dawki Energii proszone są o kontakt z liderką grupy, Wandą Radłowską, tel: 692 609 556.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Gala Finałowa „Zostań Wirtuozem” wkrótce

Ochojska przed Zalewską

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius

Wałbrzyski spektakl na Festiwalu w Opolu

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Co poleca wałbrzyski Teatr Dramatyczny?

Warszawskie Sanatorium Dźwięku 2019 w Sokołowsku