Czytających: 4388

Szczawno-Zdrój: Dawid mistrzem!

Wtorek, 2 lipca 2019, 12:28
Aktualizacja: 12:34
Pierwszy tydzień wakacji dla wszystkich skrzatów z całej Polski stał pod znakiem mistrzostw w tenisie ziemnym tej kategorii wiekowej.

Zawody odbyły się w Kołobrzegu. Na starcie zameldowali się zawodnicy KT Szczawno Zdrój. W eliminacjach z turniejem pożegnał się Goran Burbo, do trzeciej rundy singla dotarł Filip Kosiński, w ćwierćfinale singla oraz debla zameldował się Jan Kluczyński, ale prawdziwym hitem zmagań został Dawid Lewandowski, który zdobył tytuł MISTRZA POLSKI SKRZATÓW 2019 w singlu oraz deblu. Dawid w finale singla pokonał po bardzo zaciętym meczu Alana Ważnego 3/6, 6/4, 11/9. Obaj chłopcy grając razem w parze nie mieli sobie równych w turnieju deblowym pokonując w finale parę Januchowski/Wygona 6/0, 6/2.