MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dawcy serca

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 11 sierpnia 2010, 16:40
Aktualizacja: 16:41
Autor: DK
Teresa Kamińska
Fot. Dominika Krawczyk
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu włączyło się do pomocy powodzianom z okolic Bogatyni. To już kolejny raz, kiedy pracownicy placówki i wałbrzyscy krwiodawcy, pomagają innym.

Na co dzień oddają krew, najcenniejszy naturalny lek, pochodzący tylko od zdrowego człowieka. Teraz sami potrzebują pomocy.
– Mamy tam swój oddział terenowy – tłumaczy Teresa Kamińska z RCKiK. - Chcieliśmy zadbać o naszych krwiodawców, którzy też na pewno zostali poszkodowani. Dlatego wczoraj nasz samochód zawiózł tam środki czystości, chleb i wodę. W pierwszej kolejności będą one rozdawane krwiodawcom, jeśli coś z tych darów zostanie, trafią do punktu zbiorczego w szkole – tłumaczy Teresa Kamińska.

To jednak nie wszystko. Pracownice oddziału terenowego stacji obiecały także pojechać z kierowcą w miejsca, gdzie najrzadziej dociera pomoc.
To już kolejna tego typu akcja – kilka lat temu Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu ruszyło z darami do Kłodzka, gdzie jedna z pracownic straciła dorobek całego życia.

- Chleb z wczorajszej akcji pochodzi z piekarni pana Frąckowiaka. – Gdyby udało nam się pozyskać więcej sponsorów do pomocy i ludzi o dobrych sercach, byłoby dobrze – dodaje Teresa Kamińska.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uroczyste obchody

Radni będą głosować w sprawie referendum

Falstart Górnika

Już widać dach

Związane ręce

Co ze stadionem?

Ratują koźlęta

Dyduch z numerem 1