MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Darmowe WiFi w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Piątek, 17 maja 2019, 12:24
Autor: red
Fot. red
WiFi4EU – w Roku Europy udało się uzdrowiskowej gminie Szczawno–Zdrój zdobyć finanse na bezpłatny internet bezprzewodowy dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy.

Ponad 10 000 gmin w całej Europie – w tym także gmina Szczawno-Zdrój - złożyło wniosek do Komisji Europejskiej. Po ocenie wniosków Agencja Wykonawcza ds. Innowacji i Sieci (INEA), opublikowała listę zwycięskich gmin. Szczawno-Zdrój jest wśród 3400 samorządów, które dostaną kupon o wartości 15 000 EUR. To pozwoli na utworzenie hot-spotów w miejscach publicznych.
- Mamy na to czas - maksymalnie 1,5 roku od momentu podpisania umowy. Będziemy realizować dialog techniczny z zainteresowanymi firmami, a już dziś prosimy o propozycje – gdzie takie hot-spoty powinny się Waszym zdaniem znaleźć? Park Zdrojowy i Szwedzki plus Słoneczna Polana obowiązkowe. A inne miejsca? Może deptak albo biblioteka? - czytamy na profilu społecznościowym Uzdrowiskowej Gminy Szczawno-Zdrój.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
3
17%
Przeraża

Czytaj również

Zagospodarowali szczyt

Ortopedia czynna od jutra

Plac przetestowany

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~inżynier 17-05-2019 13:13
proponowałbym gminie, w ramach walki z anonimowością w internecie, oprócz innych rozwiązań, zainstalowanie monitoringu w okolicach hotspotów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nasi wśród wyróżnionych

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

WORD–y wracają do formy

Koronawirus wciąż obecny

Rozwaga nad wodą