MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Darmowa komunikacja miejska w Świebodzicach już niebawem

Wiadomości: REGION, Świebodzice
Czwartek, 2 maja 2019, 6:47
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
W związku z pojawiającymi się różnymi datami wprowadzenia darmowej komunikacji w mieście ponownie przekazujemy komunikat z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego.

W związku z przepisami prawnymi i koniecznością zachowania wymaganych terminów, bezpłatna komunikacja miejska zostanie wprowadzona w terminie 14 dni od opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Nie można podać dokładnej daty, będziemy śledzić publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego i od razu Państwa poinformujemy.

Przypomnijmy, że w dniu 26 kwietnia 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach radni podjęli uchwałę dzięki której osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie będą musiały płacić za bilety. Zmiana ta ma na celu zmniejszenie zakorkowania miasta, a przede wszystkim jest pokierowana troską o środowisko. Ponadto, od dnia 1 maja zostaną zmienione rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

"Mamy nadzieję, że część mieszkańców zrezygnuje z przejazdów własnym samochodem ze względów ekonomicznych i praktycznych (utrudnienia w ruchu) na rzecz środków komunikacji zbiorowej. Wpłynie to na mniejsze zanieczyszczenie powietrza, ograniczenie hałasu i mniejsze uciążliwości w ruchu drogowym. Oszczędności w funkcjonowaniu komunikacji przyniesie także likwidacja biletów, wyeliminuje to koszty ich produkcji, dystrybucji i kontroli" - mówi burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Powstaje przejście

Wakacja w OSK

Glapiński kończy karierę

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Wiosna idzie 2-05-2019 8:45
Na przekór wszystkiemu "nasz prezydent" Szełemej każe podwyższyć ceny biletów,żeby załatać dziurę budżetową Wałbrzycha
~Olo 2-05-2019 9:16
Bełchatów, Głowno, Goleniów, Gostyń, Lubin, Mława, Nowogard, Nysa, Ornontowice, Otmuchów, Świerklany, Ząbki, Żory, Kalisz, częściowo Legnica i Gdańsk, Polkowice, Szamotuły, Kamienna Góra...... Tylko nie Wałbrzych...
~Drogi Olo vel Dajewiczu 2-05-2019 16:47
do: ~Olo (9:16)
Nie ma czegoś takiego jak komunikacja darmowa, kierowcy muszą być opłaceni, paliwo trzeba kupić, eksploatacja, przeglądy też kosztują. Może za bilet nie będą płacić ale zapłacą za w czymś innym za ten bilet.
~marcin 2-05-2019 17:21
do: ~Drogi Olo vel Dajewiczu (16:47)
widzisz w innych miastach komunikacja jest utrzymywana z tego co zarabia miasto . I ten co mieszka w tym mieście płaci podatki korzysta z tego co miasto dzięki jemu zarabia . W Wałbrzychu kierowcy zarabiają głodowe pensje . A podatki idą w znacznej mierze na spłatę długów . U nas mieszkaniec nie ma szans na coś od miasta . Bo doktorek wpędził miasto w długi i utrzymuje Starą Kopalnie nikomu nie potrzebną
~Drogi Olo vel Dajewiczu 3-05-2019 10:07
do: ~marcin (17:21)
Tak Drogi Marcinie Dajewicz zwanym Olo, tylko to nie jest winą doktorka że ludzie nie chcą pracować i odprowadzać podatków do miasta, że wolą socjal. Nie jest też winą doktorka, że dostał miasto w opłakanym stanie, z rozwalonym miastem i rozwaloną społecznością. Teraz doktorek sam ratuje Wałbrzych i skleja go stabilizuje, można wiele dobrego zauważyć w mieście i społeczność też się poprawia. Gdyby tak rząd zechciał pomóc miastu, odbudować miasto i odbudować społeczeństwo, to byłoby o wiele lepiej i szybciej.
~Olo 3-05-2019 10:54
do: ~Drogi Olo vel Dajewiczu (10:07)
Napisz jeszcze że doktorek poprawia relacje w rodzinie....
~leming 2-05-2019 13:44
Ale my lemingi nawet gdyby w Wałbrzychu były bilety po 5 zł albo nawet po 100 i tak będziemy mówić i pisać o naszym doktorku ze to najlepszy Prezydent Wałbrzycha od 996 roku i do 2354 nie będzie lepszego. Oj co ja piszę do końca świata
~Aryck Nusbacher 3-05-2019 8:58
do: ~leming (13:44)
Trzeba przyznać, że jako przedstawiciel Narodu Wybranego dobrze rządzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje z MCK

Nowy prezes WSSE

72–latek zabił swoją konkubinę

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Zamieszanie wśród udziałowców