MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dąbrowski i Jachimowicz zasłużeni dla Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 października 2012, 12:19
Aktualizacja: 16:04
Autor: PAW
Fot. PAW
Decyzją Rady Miasta Wałbrzycha, Zbigniewowi Dąbrowskiemu oraz pośmiertnie Marianowi Jachimowiczowi, przyznało tytułu Zasłużonych dla Miasta Wałbrzycha.

Zbigniew Dąbrowski to wieloletni dyrektor Stada Ogierów Książ. Pełnił tę funkcję od 1970 roku aż do 1992 roku, kiedy przeszedł na emeryturę. Miał olbrzymi wkład w rozwój Stada Ogierów Książ. Młodzi jeźdźcy osiągali sukcesy na arenach sportowych, a w Stadzie odbywały się liczne imprezy sportowo-rekreacyjne. Dąbrowski był również trenerem sekcji jeździeckiej i jest wychowawcą wielu znakomitych zawodników. Wałbrzyskie Stado wspierał i wspiera do tej pory.

Pośmiertnie tytuł Zasłużonego dla Miasta Wałbrzycha został przyznany poecie Marianowi Jachimowiczowi. Zdaniem wielu to najwybitniejszy wałbrzyski poeta, który do naszego miasta przyjechał w 1945 roku. Jego pisarska twórczość związana była z Borysławiem, Drohobyczem i oczywiście Wałbrzychem. Wydał wiele książek, był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Zmarł w listopadzie 1999 roku w wieku 93 lat. Tytuł odebrała Elżbieta Kwiatkowska-Wyrwisz
- To wyjątkowa i ważna uroczystość – mówi Kwiatkowska-Wyrwisz. – Marian Jachimowicz był niezwykłym człowiekiem i na taką nagrodę zasłużył.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nauczyciele jednak będą strajkować

Kolejny sukces wałbrzyskiego szpitala

Wiosna popiera nauczycieli

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej

Festiwal Tańca na finiszu

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika