MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dąbrowski i Jachimowicz zasłużeni dla Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 października 2012, 12:19
Aktualizacja: 16:04
Autor: PAW
Fot. PAW
Decyzją Rady Miasta Wałbrzycha, Zbigniewowi Dąbrowskiemu oraz pośmiertnie Marianowi Jachimowiczowi, przyznało tytułu Zasłużonych dla Miasta Wałbrzycha.

Zbigniew Dąbrowski to wieloletni dyrektor Stada Ogierów Książ. Pełnił tę funkcję od 1970 roku aż do 1992 roku, kiedy przeszedł na emeryturę. Miał olbrzymi wkład w rozwój Stada Ogierów Książ. Młodzi jeźdźcy osiągali sukcesy na arenach sportowych, a w Stadzie odbywały się liczne imprezy sportowo-rekreacyjne. Dąbrowski był również trenerem sekcji jeździeckiej i jest wychowawcą wielu znakomitych zawodników. Wałbrzyskie Stado wspierał i wspiera do tej pory.

Pośmiertnie tytuł Zasłużonego dla Miasta Wałbrzycha został przyznany poecie Marianowi Jachimowiczowi. Zdaniem wielu to najwybitniejszy wałbrzyski poeta, który do naszego miasta przyjechał w 1945 roku. Jego pisarska twórczość związana była z Borysławiem, Drohobyczem i oczywiście Wałbrzychem. Wydał wiele książek, był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Zmarł w listopadzie 1999 roku w wieku 93 lat. Tytuł odebrała Elżbieta Kwiatkowska-Wyrwisz
- To wyjątkowa i ważna uroczystość – mówi Kwiatkowska-Wyrwisz. – Marian Jachimowicz był niezwykłym człowiekiem i na taką nagrodę zasłużył.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

To był wyjątkowy rajd rowerowy

Bili go butelką i metalową rurką

Kolejna droga w powiecie wałbrzyskim zostanie wyremontowana

Na Zamek Grodno i do Sztolni Walimskich wejdiesz za złotówkę

Doktor Henryk Maciąg „Zasłużonym dla Miasta Wałbrzycha”

Noc Muzeów 2019

Jest w czym wybierać