MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czysty Książ – posprzątaj w sobotę

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 18 kwietnia 2018, 6:48
Autor: red
Fot. Zamek Książ
Zamek Książ jak co roku włącza się w akcję „Czysty Wałbrzych” organizowaną przez Urząd Miasta z inicjatywy prezydenta dra Romana Szełemeja. Wszystkich zainteresowanych, którym leży na sercu czystość okolic Książa zapraszamy przed budynek bramy w najbliższą sobotę 21 kwietnia.

- Zbiórka odbędzie się o godzinie 10:00. Przekażemy sprzęt niezbędny do prac porządkowych czyli grabie, worki i rękawice. Wyznaczymy także punkty na terenie parku i w najbliższym otoczeniu zamku, które będziemy wspólnie porządkować w podgrupach. Niemal wszyscy pracownicy Książa zadeklarowali swój udział w akcji – wyjaśnia prezes zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Wielkie sprzątanie Wałbrzycha jest inicjatywą integrującą mieszkańców naszego miasta wokół tematu, który wszystkim powinien nam leżeć na sercu czyli czystości środowiska, w którym żyjemy.

W tym roku podczas wielkiego sprzątania po raz pierwszy do pracowników i sympatyków Zamku Książ dołączą studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. -Grupa pod kierunkiem dr Justyny Jaworek będzie porządkowała ogrody i park. Już niebawem niektórzy z nich będą odbywali praktyki w książańskich ogrodach. Dla wszystkich uczestników przewidzieliśmy niespodziankę, która zakończy naszą akcję „Czysty Książ” – dodaje Mateusz Mykytyszyn, specjalista ds. komunikacji

Czytaj również

Wałbrzyszanin z koronawirusem

Służba zdrowia działa

Egzaminy zawieszone

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Bajka 17-04-2018 12:29
Nie przypadkowo właśnie w tą sobotę odbędzie się to sprzątanie w Książu. Wtedy zawita Polskie Radio z redaktorem Czejarkiem który poprowadzi audycję pod nazwą Jedyne Takie Miejsce. Wybory Samorządowe tuż tuż więc R. Sz robi sobie pijar. Znowu Polska usłyszy złotoustego Pinokia ależ on ma parcie na szkło
~~B 18-04-2018 8:54
https://youtu.be/IkMHiyLkgNQ
~feniks 18-04-2018 14:57
lepiej sie zajmijcie posprzataniem rzeki Pelcznicy pod Ksiazem - sciezka Hochbergow jest przeciez Wasza wizytowka, a wzdluz rzeki zalegaja opony i stary sprzet agd....fakt pelcznica, ktora kiedy zwala sie smrodka juz tak nie woni, ale mimo wszystko zamiast integrowac obywateli, powinniscie dogadac sie z lasami Panstwowymi i wkoncu nalezycie posprzatac te zalegajace rupiecie.
~Aryck Nusbacher 19-04-2018 3:00
Polacy smieca prawie tak jak Araby. W Eretz Israel tez mamy z nimi problem, ale odpowiednie kary robia swoje.
~komandos 19-04-2018 8:38
Bajka- to oczywista jest rzecz , że taka akcja jest wszystkim na rękę. Książ nie wyda kasy na sprzątanie , bo znajdzie "wolontariuszy" a przed wystawą kwiatów to im sie przyda. Fakt że to my sami zostawiamy syf po sobie, bo taka mentalność. Za mało czasu jeszcze minęło od kiedy odeszliśmy od homonta. Wielki wódz , parcie na szkło ma ale wiadomo -wybory :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieroszów solidarny

Dwa nowe przypadki

Sytuacja pod kontrolą

Maski zamiast diety

Okradł zmarłego kolegę...