MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czynsze w górę

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 21 listopada 2019, 13:03
Aktualizacja: Sobota, 23 listopada 2019, 11:10
Autor: PAW
Fot. archiwum
Podczas dzisiejsze sesji rady miasta podjęta została uchwała w sprawie podniesienia wysokości stawki czynszu za mieszkanie. Podwyżka o 95 groszy za metr kwadratowy uderzy po kieszeni sporą ilość wałbrzyszan.

Przy okazji procedowania uchwały w sprawie ustalenia wieloletniego programu gospodarowania zasobami mieszkaniowymi gminy Wałbrzych, padł pomysł zaprezentowany przez prezesa MZB Kacpra Nogajczyka.
- Zwróciłem się do prezydenta o umożliwienie podniesienia stawki czynszu o 95 groszy do poziomu 7 zł 53 groszy za metr kwadrratowy - mówi Kacper Nogajczyk. - Koszty utrzymania mieszkań rosną, a gminy ponoszą coraz większy ciężar. Brakuje nam mieszkań komunalnych i socjalnych, a około 40 budynków jest wytypowanych do wyburzenia. Blisko 45 procent budynków wielorodzinnych w Wałbrzychu jest w stanie złym. Podnosimy czynsze po to, by mieć środki na normalne funkcjonowanie.

Prezes MZB przy tej okazji zaprezentował, jakie stawki czynszu ma kilka innych miast - Jelenia Góra - 8 zł za m kw., Zielona Góra - 9 zł 50 gr za metr kw. Podkreślił również, że w Wałbrzychu stawka czynszu jest podnoszona bardzo rzadko, a inne miasta, które już teraz mają czynsze na poziomie Wałbrzycha lub nawet wyższe, noszą się z zamiarem kolejnych podwyżek.

Przy 16 głosach "za", 4 "przeciw" i 1 "wstrzymującym się" nowe stawki zostały uchwalone.

Niejako przy okazji podjęto uchwałę w sprawie gospodarki zasobami mieszkaniowymi miasta. Niniejsza uchwała uwzględnia założenia Programu mieszkaniowego, którego aktualizacja została przedstawiona na sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha 26 września 2019 roku, dotyczące wielkości zasobu mieszkaniowego, działań w zakresie poprawy stanu substancji mieszkaniowej a także założenia polityki czynszowej. W związku z nowelizacją ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego przy ustalaniu wysokości czynszów gmina musi brać pod uwagę koszty utrzymania lokali w tym również konieczność dostosowania wysokości czynszów do zmieniającej się sytuacji na rynku budowlanym. Koszty ponoszone przez Gminę Wałbrzych na bieżącą eksploatację, remonty, termomodernizację budynków oraz budowę nowych budynków mieszkalnych wzrosły w latach 2016-2018 o około 50% i nadal wykazują tendencję rosnącą.

Nowo wybudowane budynki, jak również budynki podlegające termomodernizacji i kapitalnym remontom, będą wyposażane w kotłownie lokalne, co znacznie ograniczy zjawisko niskiej emisji oraz koszty ogrzewania mieszkań. Lokale mieszkalne zostaną przebudowane i wyposażone w łazienki. Budynki wyposażone będą w podjazdy dla osób niepełnosprawnych a w przypadku budynków wielokondygnacyjnych również w windy.

Rosnące koszty remontów i budowy nowych budynków oraz standard i wyposażenie budynków i mieszkań powinny znaleźć odzwierciedlenie w wysokości czynszu. Należy zaznaczyć, że na terenie Gminy Wałbrzych przy ul. Husarskiej została zrealizowana inwestycja mieszkaniowa w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w wyniku której powstały budynki mieszkalne z mieszkaniami na wynajem. Wysokość stawki czynszu za lokale mieszkalne kształtuje się na poziomie ok. 24 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej natomiast wprowadzone niniejszą uchwałą regulacje zakładają wysokość stawki czynszu za gminne lokale mieszkalne wybudowane w standardzie odpowiadającym standardowi mieszkań budowanych przy ul. Husarskiej oraz w budynkach poddanych gruntownej modernizacji na poziomie ok. 15 - 17 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej.

Zapisem budzącym zastrzeżenia i wątpliwości wśród radnych jest ten mówiący o tym, że w budynkach, w których gmina Wałbrzych posiada 25 lub mniej procent udziałów (najczęściej jedno lub dwa mieszkania) gmina przedstawia najemcy lokalu propozycję pierwokupu lokalu. Jeśli ten z tego przywileju nie skorzysta, to gmina ma prawo wystawić mieszkanie na sprzedaż, a lokator dotychczas zajmujący lokal otrzyma propozycję innego lokalu na wynajem.
- Wygląda więc na to, że kto nie skorzysta z prawa pierwokupu, musi się liczyć z przeprowadzką - mówi radna Beata Mucha.

Jolanta Pabisz, kierownik Biura Lokalowego, zaznacza, że taka polityka jest prowadzona również w innych miastach, a ponadto to właśnie świadczy o racjonalnym gospodarowaniu zasobami mieszkaniowymi.
- Zdarza się, że jesteśmy udziałowcem ostatniego mieszkania, a reszta należy do wspólnoty, więc takie rozwiązanie jest korzystne dla gminy, ale również korzystne dla dotychczasowego najemcy, który ma prawo pierwokupu - zaznacza Jolanta Pabisz. - Mamy wieloletnie doświadczenie i mogę zapewnić, że w sytuacjach kiedy przenosiliśmy lokatorów z wyburzanych budynków czy też w innych sytuacjach, często dostawali oni inne mieszkania w znacznie lepszym standardzie.

Kacper Nogajczyk dodaje, że gmina powinna "wychodzić" ze wspolnot, gdzie ma mniej niż 25 procent udziałów, bowiem takie rozwiązanie nie naraża samorządu na ponoszenie niepotrzebnych wydatków.

Twoja reakcja na artykuł?

14
23%
Cieszy
1
2%
Dziwi
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
7
11%
Złości
38
61%
Przeraża

Czytaj również

Pomoc dla przedsiębiorców

Koronawirus w Wałbrzychu

Dwa nowe przypadki

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~Miro 21-11-2019 13:36
Najlepiej niech prezio z radnymi eksmituje wszystkich z tego miasta. A następnie razem z radnymi utrzymuje urząd i wszystkie samorządowe instytucje z własnej kieszeni. Może wziąć kredyt - w tym ma doświadczenie.
~Zus 21-11-2019 18:48
do: ~Miro (13:36)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował.
~marcin 21-11-2019 19:44
do: ~Zus (18:48)
tak tez myślałem winny PIS Za bur..l w Wałbrzychu tez
~Zus 21-11-2019 20:08
do: ~marcin (19:44)
To nie jest budel tylko decyzje rzadu PiSu ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Które mają bezpośtedne oddziaływanie na miasta oraz ludzi i są to ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ ZUS to instytucja państowa nad ZUSem sprawuje władze rządowe. ➡➡ Rząd ustalił podwyżkę ZUSU. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Prąd i ceny paliw nad tym sprawuje też władza Rządu. Wprowadzając podwyżki i podnoszą akcyzę, to wpływa na miasta i ludzi. Szczególnie ceny wszystkiego, WSZYSTKIEGO. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Podwyższenie płacy minimalnej to zasługa Rzadu, urzędy miasta to nie firmy ! Tylko administracja miast. Jeśli rząd podwyższa płace to ludzie w urzędzie też mają podwyżkę. ➡ urzędy nie zarabiają bo nie są to firmy. Wiec muszą podwyższać ceny miejskich instytucji typu MZB. Które wpływają na ludzi i miasta !
~lunatyk 22-11-2019 3:36
do: ~Zus (18:48)
To wszystko wina Szełemeja!!!
~Zus 22-11-2019 9:57
do: ~lunatyk (3:36)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował....
~Aryck Nusbacher 21-11-2019 13:44
Kroić gojów Panie Prezydencie. Nasze kamienice, ich ulice!!!
~Mieszkaniec 21-11-2019 13:47
Tłumaczenie jak zwykle - tylko remontów w tych budynkach jak nie było od czasów zakończenia II wojny światowej tak nie widać i nie będzie widać jeszcze dłłłłłłłłłłłłłłłługo !! Stałe narzekanie bark funduszy , brak funduszy . gdzie do cholery te pieniądze znikają, co się dzieje z nimi , kto i w jaki sposób nimi zarządza. Owszem najlepiej jest wyburzać , to najlepszy sposób na polepszenie warunków . Dlaczego nie pozwala się na tworzenie Wspólnot Mieszkaniowych , które same, zrobiłyby porządek w swoich domach , ale bez udziału MZB tak bez udziału MZB - bo to powstał dziwny stwór do barania kasy .
~Miro 21-11-2019 14:33
do: ~Mieszkaniec (13:47)
Ale pieniądze do kasy gminy i MZB wpadną. Nie po to ktoś kupił MZB żeby do niego dokładać. To wszystko było zaplanowane już wcześniej. Teraz tylko gmina zrobi wszystko żeby gotówka leciała na konta MZB, a nowy właściciel nie był stratny.
~Zus 22-11-2019 9:59
do: ~Miro (14:33)
Nie ktoś tylko Skarb Państwa Kupił udziały w MZB.
~Zbulwersowany 29-11-2019 15:04
do: ~Mieszkaniec (13:47)
Prawda!!!
~marcin 21-11-2019 13:52
Cieszę się niezmiernie Chcieliście Szełemeja za prezydenta to macie . POdejzewam ze winić i tak będziecie za to Kaczyńskiego Mnie nie jest wcale was zal
~Zus 21-11-2019 18:50
do: ~marcin (13:52)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował.
~Karolek 21-11-2019 19:15
do: ~Zus (18:50)
Przestań bredzić peowsko tefałenowski bezmózgu
~marcin 21-11-2019 21:34
do: ~Zus (18:50)
ceny paliwa za PIS są dużo tańsze jak za PO To nie rzad PIS tylko PO podpisał pakiet klimatyczny który bezpośrednio wpływa na ceny energii KTÓRE NIE WZROSŁY ZA PIS !!!
~lunatyk 22-11-2019 3:41
do: ~Zus (18:50)
To Szełemej zabiera!!!
~ 2-12-2019 13:52
do: ~Zus (18:50)
a moze opieka nie powinna rozdawac tym nie roba chleja podpisuja co miesiac w bezrobatnym ze nie maja pracy a dostaja forse uczciwi pracuja i maja duzo mniej a patolagia walbrzych asiega gory gdzie kontroleprzerwac to dawaniwe na wegiel energie na zywnosc a pogonic do pracy wtedy beda pieniadze na nie cwaniakowac ze rzad takich wybraliscie i macie bazow im tylko w lbach podwyzki imprezki co skloraze macie co tak krytykujecie zabrac i pogonic do pracy bezrobotnych czas najwyzszy
~Henk 21-11-2019 13:55
Chcieliście Romana to macie podwyżki a zaraz Roman i dulkiewicze brejzy powiedzą że to przez rząd.... Tak to sobie uknuli
~Zus 21-11-2019 18:51
do: ~Henk (13:55)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował.
~Miro 21-11-2019 15:00
Zapomnieli dodać że już w lutym uchwalili że w wielu lokalach czynsze wzrosną do 160%. Więc to już druga podwyżka w tym roku.......
~gdzie skowyt lemingów??? 21-11-2019 15:45
a gdzie wałbrzyska platfusiarnia Romana ??? Bicz_bozy Husky i POzostałe tałatajstwo??? POszczekajcie trochę , może coś o winie PISU???? :)))))
~Kaszpir 21-11-2019 16:35
do: ~gdzie skowyt lemingów??? (15:45)
Pośrednio też. Ale to już dla was za głęboka logika
~Bicz_boży 21-11-2019 16:42
do: ~gdzie skowyt lemingów??? (15:45)
Podoba mi się ten fejm :) mpge płacić, na biednego nie trafiło Krzysiu! ;)
~Kip 22-11-2019 9:03
do: ~gdzie skowyt lemingów??? (15:45)
Możesz Panu prezydentowi sznurówki pucować rosyjski trolu!!!!!
~v7 21-11-2019 16:06
Brawo, pan sprzedał co miał w zagrodzie, czyli większość udziałów we wszystkich spółkach, a co w zamian, Stara Kopalnia, system ITS, zatrudnianie fachowców od niczego, najnowsze dziecko spółka InVałbrzych. Miliony w błoto, ale pan powie, że to wina kaczora, a szabesgoje wszystko przyklepią. Płacić nie marudzić, może coś POmoże śpiący Siemoniak w Sejmie, on na pewno zrobi dużo dla miasta haha.
~... 21-11-2019 16:22
Przecież macie niższe podatki, macie 500+. Podobno społeczeństwo się bogaci- taka podwyżka to nie podwyżka dla ludzi dobrej zmiany
~Bicz_boży 21-11-2019 16:49
Nie rozumiem problemu. Wszystko wokół tanieje (a od stycznia to już w ogóle za pół darmo będzie można żyć), rąk do pracy brakuje, z socjalu rzeka forsy płynie - jak w tych cudownych czasach można narzekać na kilkadziesiat złotych podwyżki za czynsz? Pisowcy wyznawcy, tak szczerze - czy w swoim dobrobycie to w ogóle odczujecie?
~Karolek 21-11-2019 19:20
do: ~Bicz_boży (16:49)
Nie odczujemy.Bo wszystko co zaoszczędzimy na obniżonych podatkach, na 500+ wyprawkach szkolnych i podwyżkach emerytur, Szełemej i szelemejopodobni wyrwą nam z kieszeni.
~Janko raper 21-11-2019 16:51
Wreszcie ! Jazda !Podnieść smieci czynsze podatki basen teatr parkingi żłobki i przedszkola ! Do roboty ! Koniec z wylegiwaniem się do południa! Baczność lemingi !
~Podgórzanin 21-11-2019 17:07
Przypuszczam że gdyby nawet wyburzono połowę budynków z zasobów MZB, to i tak powiedzieliby że brak kasy na remonty. Od czasów powojennych nie remontowano budynków , to teraz podjęto decyzje o ich rozbiórce, to możnowładców najlepsza i najbardziej korzystna sprawa . Kasa będzie wpływać czynsze podwyższane w nieskończoność a poprawy warunków technicznych budynków jak nie było i tak nadal nie będzie . Tak już większość wałbrzyskich zasobów MZB wyburzono.
użytkownik facebook 21-11-2019 17:22
Zaraz trole z USA powiedzą że to wina 500 plus
użytkownik facebook 21-11-2019 18:02
Unia dofinansowała remonty ruder więc trzeba podnieść czynsze
~observator 21-11-2019 18:31
zbierają na 447
~Zus 21-11-2019 18:59
PiS Was wyrolował ➡➡➡ to PiS podnosi wszystko do góry od ZUSu po płace minimalne➡➡ ceny energi i paliwa. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To są decyzje Rządu Prawa i Sprawiedliwości, które odbijają się na lokalną politykę, na miastach i ludziach. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ PiS Wam sprzedał OBIETNICE za które musicie teraz zapłacić.
~lunatyk 22-11-2019 3:40
do: ~Zus (18:59)
Wyrolował nas Szełemej!!!
~Zus 21-11-2019 19:02
( Najgorsze jest to, że PiS wam sprzedał OBIETNICE, które was kosztują ) za które bólicie !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ A Wy jak te durnie, dalej im wierzyćie i czytacie trolli z PiSu na walbrzyszku.
~xyz 21-11-2019 19:13
do: ~Zus (19:02)
O trole z PO skończyły wypompowywać cysterny i wzięły się za komentowanie.
~Zus 21-11-2019 20:25
do: ~xyz (19:13)
Ty masz ludzi za idiotów ? ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Podwyżka płacy minimalnej i ZUSu to decyzje ( rządowe ), wpływające na firmy i urzędy, które dotykają ludzi. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Ceny energi i paliw, akcyz to uchwala ( rząd ) Jeśli są podwyżki tych rzeczy, to bezpośrednio wpływa to na ceny firm i urzędów oraz zwykłych ludzi ! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Państwo ( rząd ) pieniązków już nie ma, wiec wyciągają kasę od ludzi i firm oraz urzędów. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ PiS sprzedał OBIETNICE za które firmy i urzędy razem z ludzmi płacą. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Teraz próbują Ci z PiS się ratować oskarżając władze miast za to wszystko. ( ludzie otworzą oczy ) potrafią w końcu myśleć )
~takie tam 21-11-2019 20:30
do: ~Zus (20:25)
To dlaczego nie drożeją czynsze w spółdzielniach mieszkaniowych na piaskowej i podzamczu.
~Kasprzyk 21-11-2019 23:23
do: ~takie tam (20:30)
Poczekaj.
~ 22-11-2019 7:27
do: ~takie tam (20:30)
a co ty gadasz ,mieszkam na Piaskowej i tez drozeje zawsze cos
~marcin 21-11-2019 21:40
do: ~Zus (20:25)
Paliwo teraz droższe niż za PO pierwsze słyszę
~lunatyk 22-11-2019 3:42
do: ~Zus (20:25)
Masz ludzi za idiotów!!!
~xyz 25-11-2019 10:56
do: ~Zus (20:25)
Coś was słabo szkolą w tym Olgino bo mam wrażenie że się zacinacie
~Piotr 21-11-2019 21:44
Lemingi z PO proszę nie kłamać paliwo jest teraz tańsze niz za PO prąd tez nie podrozal wy naprawdę musicie kłamać?
~Zus 22-11-2019 10:05
do: ~Piotr (21:44)
Paliwo jest droższe za PiSu. za PO cena baryłki wynosiła 124 za PiS teraz 64 więc teraz paliwo powinno być dużo tańsze i bez podwyżek, bo baryłka kosztuje 64 a nie jak za PO 124.
~G 21-11-2019 21:49
Gnoje najpierw śmieci teraz czynsze. Co PIS da to gnoje z PO zabierają z Szelemejem na czele
~Patole 21-11-2019 21:53
do: ~G (21:49)
A co Ci PiS daje ze swoich? nie, to moje podatki patolu za 500 +. Od stycznia do góry paliwo, alkohol, papierosy, prąd itd Ty ośle PiSowski.
~xyz 21-11-2019 22:26
do: ~Patole (21:53)
Jasnowidz
~lunatyk 22-11-2019 3:45
Wałbrzyskie PO was dyma. Trolle platfusów jak widać to lubią. ~ Zus lubisz to!😊
~natkanski 22-11-2019 6:21
obojętnie czy to w skutek działań pis czy Romana podwyżka jest ale jaka jest sprawiedliwość jak ja na piaskowej płaciłem i płace a na starym Zdroju, białym kamieniu czy nowym mieście jest masa setki lokatorów którzy nie płacą bo ,bo miasto zakłada i. sprawę na której otrzymują prawo do lokalu socjalnego a tego miasto nie posiada i nie płacący lokator nadal swobodnie mieszka nie płacąc za mieszkanie i nic mu się nie stanie. Panie Romanse, Ekipa z ratusza kiedy posiedzenie rady miasta w tej sprawie rusza,temat zdecydowanie nadaje się do telewizji nie zależnej gdyż miasto jest w czołówce miast nie radzacych sobie z mieszkaniami i dlugami
~Wzburzony 28-11-2019 22:52
do: ~natkanski (6:21)
Dobry komentarz, dodam jeszcze, że lokatorzy, którzy nie płacą za mieszkanie, korzystają z wody, a kosztami jej zużycia zostają obciążeni Ci, co uczciwie płacą. SKANDAL!!!!Tak właśnie radzą sobie władze naszego miasta z tymi, którzy nie płacą (sic!)
~Komunalnik 22-11-2019 7:57
Jak się czyta posty niejakiego "ZUS" i jemu podobnych z totalnej oPOzycji, to naprawdę nie ma się czemu dziwić, że jak w Polsce słyszą "Wałbrzych" to patrzą z politowaniem. Z daleka widać że to miasto ludzi prostych, wychowanych na "wunglu" a ci nie od wungla to towarzysze z PZPR. Tych co myślą, powoli przybywa.Co z tego, jak wyjeżdżają stąd bo przyszłość dla nich to przynajmniej Świdnica.I Wrocław. Dlatego takich lemingów indoktrynowanych TVNem i GW nadal jest sporo.I w komentarzach będą się cieszyć z rządów Szelemeja.Podwyżek czynszów i śmieci.Dotowania Starej i Aqua. Tylko w domu, przy Mamrotach będą narzekać do swoich żon.
~Zus 22-11-2019 10:10
do: ~Komunalnik (7:57)
ZUS jest wykształcony i ciemnoty PiSowskiej mu nie wciśniesz... rozumiem że nawet Dworczyk twierdzi, że Wałbrzyszanie są z eksperymentu, Wam z PiSu wydaje się że możecie sobie manipulować ludźmi, bo jak to nazwaliście ich z eksperymentu i prostymi ludzmi. Nie wszyscy tacy są, są tacy co myślą, nie boją się wam tego powiedzieć.
~obserwator rzeczy samej 22-11-2019 10:33
do: ~Zus (10:10)
może i skończyłeś jakąś wyższą szkołę czegoś i czegoś, ale masz zawirusowany software w czerepie przez tvn i myślenie jest ułomne. Pomoże tylko sformatowanie czerepa.
~Heniek 24-11-2019 17:30
do: ~Zus (10:10)
Mózg ci ZUs zlasowała Wyborcza TVn i inne Schetyny. nawet w Stroniu takich przypadków nie uleczą.
~Misiek 22-11-2019 8:00
Ten pejsaty prezydent zrobi wszystko, żeby ludziom nie mogło być lepiej.To celowa robota, rząd wam daje to ja wam odbiorę z nawiązką i jeszcze powiem, że to wina obecnie rządzących, ale o swojej niegospodarności i permanentnym zadłużaniu miasta nie wspomni. Wszelkie podwyżki czynszów, wywozu i utylizacji odpadów itp. kosztów, którymi obciążani są mieszkańcy nie powinny być większe niż poziom inflacji, a jako średnioroczna w 2018 roku wyniosła 1,6% .
~Misiek 22-11-2019 8:17
Ten pejsaty prezydent zrobi wszystko, żeby zwykłym ludziom nie było lepiej. To celowa robota - rząd wam daje to ja wam odbiorę i to z nawiązką i powiem że to wina obecnie rządzących.O wielkiej niegospodarności i wyprowadzania środków z budżetu miasta nie wspomni. Wszelkie podwyżki, którymi obciążani są mieszkańcy ( czynsze wywóz śmieci itp.) nie powinny być wyższe niż poziom inflacji, a ta średnioroczna w 2018 roku wyniosła 1,6% .
użytkownik facebook 22-11-2019 13:44
Wszystko nagle w góre bo dziure w budżecie robicie przez 500+ taka jest prawda
~Komunalnik 22-11-2019 16:14
do: użytkownik facebook (13:44)
Najlepszy dowód że i facezbok ryje ludziom berety
~bolek 22-11-2019 20:10
Otake POlske walczyłem.Mnietek POtwierdzi.
~Zioberko 28-11-2019 13:24
A w PiSzdu z pisiokami,banasiakami,kulawym!banda zlodzieji
~Arab 30-11-2019 0:00
Opodatkowac PiSiorkow za przynaleznosc do PiS.
~BZM 12-01-2020 7:52
A ten prezes mzb niech powie o ile w J.Gorze i w Z. Gorze byly nizsze czynsze. Tego powiedziec nie chce bo ja mam mozliwosc przedstawienia dokumentow z wysokoscia czynszow w tsmtych miastach. To co sprawdzamy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Politycy rozdają maseczki

Lokalna tarcza

Z koronawirusem można wygrać

Okradł zmarłego kolegę...

Maski zamiast diety