MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czy władze Wałbrzycha marnotrawią mienie publiczne?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 5 maja 2012, 7:51
Aktualizacja: Wtorek, 8 maja 2012, 16:57
Autor: Sven
Fot. Sven
Według Piotra Sosińskiego Miasto przepłaciło za budynek przy ulicy Kopernika 2, który w grudniu 2011 roku kupiło od ZUS–u.

W grudniu 2011 roku podpisane zostało porozumienie miedzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Miasta Wałbrzycha dotyczące sprzedaży Budynku przy ulicy Mikołaja Kopernika 2. Miasto kupiło budynek za ponad 5 milionów złotych. Niektóre urzędy miejskie zdążyły się już przenieść z ulicy Jana Matejki, między innymi Urząd Stanu Cywilnego i Referat Spraw Obywatelskich. 26 kwietnia ogłoszony został przetarg na przeprowadzenie prac remontowych w budynku przy Kopernika polegających, na łączeniu i dzieleniu pomieszczeń, malowaniu ścian i sufitów oraz położeniu posadzki.

Radny sejmiku wojewódzkiego Piotr Sosiński twierdzi, że gmina mogła kupić budynek za niższą cenę:
- Co prawda, zapłata za budynek została rozłożona na raty, ale w ustawie o gospodarce nieruchomościami jest zapis mówiący, że pomiędzy podmiotami mienia publicznego może następować zbywanie nieruchomości na podstawie darowizny. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy prezydent, mający wśród swoich współpracowników bardzo dobrych prawników, podjął działania dążące do przejęcia budynku przy Kopernika 2 w drodze darowizny. A gdyby okazało się, że nie ma zgody na takie rozwiązanie, to dlaczego nie poczekano na procedurę przetargową, na pierwszy, drugi przetarg i nabyć nieruchomość w trybie rokowań za cenę zdecydowanie niższą od tej, którą wałbrzyszanie zapłacili Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych? Przypomnę, że przy ulicy Jana Matejki są dwa budynki Urzędu Miasta, remontowane w ostatnich latach i będące w bardzo dobrym stanie, których, jak wielu innych nie uda się sprzedać, bo trudno sobie dzisiaj wyobrazić nabywcę, który kupi kamienicę w centrum Wałbrzycha. Budynki będą stać i niszczeć i będzie to przykład na to, że władza marnotrawi mienie publiczne – przewidywał na konferencji prasowej Piotr Sosiński.

Ogłoszenia

Czytaj również

PWSZ ma już 20 lat

Rowery na topie

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom Dni Starych Bogaczowic

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Froncek 5-05-2012 9:37
Za rządów w mieście z udziałem Sosińskiego oddano Kościołowi obiekt szkolny na Białym Kamieniu. I co pan, panie na ten temat.Rusz pan temat, w trosce o nasze miasto i jego mieszkańców.
~Artur 5-05-2012 9:39
Sosiński KŁAMIE!!! Dobrze wie, że tylko Matejki 1 zostało wyremontowane. I ono nie idzie na sprzedaż. Już tam się przeprowadził ZDKiUM i DOJG. Zostaje tam Straż Miejska.
~Jajacek 5-05-2012 10:05
Zanim by doszło do przetargów to z budynku nie było by co zbierać. Podzielił by los Szpitala na Gaju.
ona77 5-05-2012 11:23
I bardzo dobrze,że marnotrawią - przecież wałbrzyszanie godzą się na to? Każdy z mieszkańców ma prawo wglądu do tego na co są przeznaczane nasze pieniądze - a ilu wałbrzyszan interesuje się tym na tyle aby monitorować przychody gminy i wydatki. Kto rozlicza tych u góry z naszej kasy????? na co została spożytkowana????Iluż zawraca sobie tym głowę? - wałbrzyszanie dają ciche przyzwolenie na to aby "elita" rozbiła z naszą kasą co zechce ...... i efekty jak widać są - powodzenia ....
~SR 5-05-2012 12:03
A co z prokuraturą okręgową i sądem okręgowym ? w mieście o dużej liczbie ludności i o urzędach wojewódzkich oraz innych instytucjach nie ma sądu i prokuratury okręgowej, jest to utrudnienie dla całego Wałbrzycha oraz byłego województwa wałbrzyskiego, niektóre sprawy urzędowe załatwia się w Wałbrzychu a sąd i prokuraturę w Świdnicy, co powoduje dezorganizację urzędową.
~ 5-05-2012 14:24
pan sosiński kiedy miał dyżur to nigdy go nie było dla obywateli tylko jakieś panie bez pojęcia i o czym mówimy.przynajmniej ja miałem takie szczęście,
~ 5-05-2012 14:28
a miasto zwykle kupuje drogo a sprzedaje tonio jest czym się dzielić
~Turan 5-05-2012 17:18
Froncek - jesteś wielki gość.Brawo!
~radbial 5-05-2012 17:25
Pisowcy niech siedzą cicho bo współrządzili z Kruczkowskim 8 lat i widac do czego to doprowadziło :)
~Elka 5-05-2012 22:47
W ramach realizacji zadania „Remont budynków administracyjnych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu” w I poł. 2008 r. przeprowadzono za kwotę 63 590,96 zł remont korytarzy w budynku przy ul. Matejki 3 w zakresie wymiany tynków, wykładzin podłogowych, malowania ścian sufitów oraz stolarki drzwiowej.
~zenek z Sobiecina 6-05-2012 5:20
Czy PiS potrafi tylko robic awantury? A moze by sie tak zajeli np ul.Antka Kochanka?
~Eryk 6-05-2012 12:28
to jest afera, niech ktoś powie ile wydano na remont budynkow na Matejki i kto je teraz kupi?!
~ 6-05-2012 15:00
Czytając tutejsze komentarze rzekomej wałbrzyskiej ynteligencji można skonstatować, że wałbrzyszanie są po prosti g ł u p i .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Za nami Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Zatrzymali prawdopodobnego zabójcę dziewczynki z Mrowin

"Melodie dla Anny" w Teatrze Zdrojowym

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego pełen radości