MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Czy w Jedlinie Zdroju powstanie skatepark?

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Poniedziałek, 6 października 2014, 11:15
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:11
Autor: PAW
Fot. archiwum
Radny powiatowy Kamil Orpel złożył wniosek do Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie budowy skateparku w Jedlinie Zdroju.

Kamil Orpel zwraca się do Zarządu z prośbą o uwzględnienie w planie inwestycyjnym na 2015 rok możliwości zbudowania skateparku w Jedlinie Zdroju.

Jak informuje w swoim wniosku radny, powstała oddolna inicjatywa młodych mieszkańców Jedliny Zdroju, którzy fascynują się jazdą na deskorolce, by taki skatepark powstał właśnie w Jedlinie Zdroju. Jako argumenty przemawiające „za” budową, zainteresowani wymieniają: zmniejszenie zagrożenia jazdą na deskorolkach na specjalnie wybudowanym torze, zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, zwiększenie oferty rekreacyjnej dla młodych ludzi, promocję miasta poprzez organizację zawodów sportowych, integrację młodzieży z innych gmin.

Inicjatorzy zastanawiają się, gdzie ewentualnie zlokalizować taki tor. By nie być gołosłownymi, zebrali też podpisy pod swoim pomysłem i aż blisko pół tysiąca mieszkańców gminy Jedlina Zdrój przyłączyło się do tego wniosku. Szacunkowy koszt budowy takiego skateparku to wydatek rzędu około 250 tys. zł. Jak pisze we wniosku Kamil Orpel, sfinansowanie tego projektu jest tym bardziej uzasadnione, bowiem ze skateparku korzystaliby nie tylko młodzi mieszkańcy gminy Jedlina Zdrój, ale również innych miejscowości powiatu wałbrzyskiego.

Starosta Józef Piksa odniósł się do tego wniosku i poinformował, że ta propozycja zostanie uwzględniona w projekcie uchwały budżetowej na 2015 rok. Nad projektem budżetu na 2015 rok będzie pracował Zarząd Powiatu oraz poszczególne komisje Rady Powiatu i one zadecydują, czy ta inwestycja ostatecznie znajdzie się w planach do zrealizowania na przyszły rok.

Czytaj również

Przebudowa trwa

Oświadczenie burmistrza

Ulga za bioodpady

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~bzdety 6-10-2014 12:39
Nie udało się z czarodziejskim lodowiskiem to teraz pora na czarodziejski skatepark. Kiedy powstanie czarodziejska tęcza w Jedlinie? ;O
~ 6-10-2014 13:37
Nie rozumiem powyższego wpisu, a czemu nie ma powstać ? To lepiej nic nie robić ? To jest bardzo dobry pomysł i szansa na oderwanie młodzieży od komputerów !
~belfer 6-10-2014 14:39
Kilka miesięcy temu uczniowie jedlińskich szkół w głosowaniu tajnym wybierali w ramach tzw.grantów edukacyjnych jakie projekty mają być u nich realizowane (taki młodzieżowy budżet partycypacyjny). Teraz zebrali kilkaset podpisów bo mają pomysł i sprawdzają czy realne są ich oczekiwania. To dobre praktyki.
~trzeźwość_umysłu 6-10-2014 16:10
W Wałbrzychu jest kryty skatepark i szału z ludźmi nie ma. Starostwo powiatowe jest aż tak bogate by ładować ćwierć miliona w obiekt z którego regularnie skorzysta kilkanaście osób? Kto uwierzy w bzdury, że z innych miejscowości będą walić tłumy na skatepark w Jedlinie? Co do podpisów poparcia to zbiera się je na zasadzie: "Podpisz się, co Ci szkodzi". Orpel jak jest taki mONdry to niech napisze wniosek o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich. W Jedlinie nie ma pilniejszych potrzeb?
~Wara 6-10-2014 17:40
Niech budują, synuś chce, niech tatuś zafunduje, tylko ręce precz od pieniędzy z powiatu, co w jedlinie już kasa się kończy, ...........
~Gość 6-10-2014 19:21
Czyżby był to początek kampanii wyborczej w Jedlinie???
~Eduardo 7-10-2014 8:37
Dobrze, że pojawił się ten pomysł. Po Jedlinie cała masa dzieciaków jeździ na deskach po chodnikach i ulicach, przed marketami, bo nie ma miejsca gdzie mogliby się bawić. W Głuszycy jest ich równie dużo, a jak powstanie skatepark w Jedlinie to "5" będą mogli spokojnie dojeżdżać. W Wałbrzychu skatepark jest płatny na hali. 10 lat temu sam jeździłem na desce i wiem jak to jest nie mieć swojego miejsca, żeby robić to co się lubi, bo wszędzie cie przeganiają. Dlatego jest jak najbardziej za budową skateparku!
~Kpina_w _biały_dzień 7-10-2014 10:55
Jak można być tak bezczelnym i składać wniosek o umieszczenie w budżecie powiatu budowy skateparku... Czyżby synalek burmistrza Jedliny-Zdrój nie czytał Ustawy o Samorządzie Powiatowym i nie wie na czym polegają zadania własne powiatu? Kilka miesięcy temu na sesji Rady Powiatu tłumaczono mu na czym te zadania polegają.... najwyraźniej nie zrozumiał.
~żal 7-10-2014 18:40
Co żal wam .... ściska, że w jedlinie starają się coś zrobić. O innych radnych, nie słyszałem, żeby składali wnioski i nawet próbowali zmienić coś dla swojej miejscowości. Reszta radnych w większości bierze kasę i nic nie robi. Kamil stara się coś zrobić i dużo już zrobił. Wszyscy powinni to zauważyć. A te negatywy są chyba tylko z zazdrości, że coś osiągnął w swoim życiu i chce aby mieszkańcom żyło się lepiej. A skatepark w Jedlinie by się bardzo przydał. Wiele osób jeździ po ulicach i parkingach narażając swoje i innych życie.
~idioci 8-10-2014 13:45
ktos u góry dobrze gada, żal wam dupy ściska że niczego nie macie a w Jedlinie się o coś starają!
~wazeliniarze 9-10-2014 10:48
do żal i idioci : wracajcie lepiej do szkoły:) a jak chcecie park rozrywki w Jedlinie to nie za pieniążki powiatu imbecyle:)
~K 9-10-2014 17:32
Po pierwsze to młodzież wyszła z inicjatywą wybudowania takiego skateparku. To chyba dobrze, że władze są przychylne do pomysłów młodych mieszkańców, którzy nie mają, gdzie ćwiczyć swoich wyczynów. W Suliszowie przykładowo jeździ na deskach bardzo dużo osób, a w te i we w te jeżdżą samochody. Nie rozumiem waszego oburzenia do tej sprawy. Lepiej by nic nie robili? I co z tego, że zbliżają nie wybory? Niech się zbliżają, a inicjatywa niech powstanie. Ciekawa jestem czy jak by w Wałbrzychu postawało coś podobnego czy również byście tak się troszczyli o "pieniążki powiatu" jak to ujął rozmówca wyżej. I nie jestem pewna czy też przez to czy przez zazdrość trzeba się wyzywać od idiotów i imbecylów.
~ 5-01-2015 22:32
I BARDZO DOBRZE ZE JEST KAMIL ORPEL W TAKIEJ JEDLINIE W NIM NADZIEJA :) Jestem dumna z Jedliny, kiedy zjezdzam ze studiów i widzę że tak bardzo się zmienia, co chwile coś, tu droga, jakies siłownie to aż buzia sama się cieszy :) Jeszcze mogliby zrobić coś z menelami na SULISZOWIE bo to porażka, smród, bieda i ubóstwo. WSTYD WSTYD WSTYD!!! SULISZOW mógłby być na serio ładny gdyby nie siedlisko pijaków... tyle osób młodych, rodzin z dziećmi czeka na mieszkania a tutaj trzyma się tych syfiarzy płaci się za nich, a oni z mieszkan zrobili... Nawet nie ma na to określenia jeszcze tam nasr*ć, chociaż podejrzewam ze oni się tam nawet załatwiają. Ehhh strach z nimi mieszkać...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teatr cieni z WOK–iem

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Stara Kopalnia otwarta