MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czy Sobięcin zostanie pozbawiony szkół?

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 stycznia 2012, 20:49
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2012, 12:36
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś prezydent Roman Szełemej i jego najbliżsi współpracownicy spotkali się mieszkańcami Sobięcina zainteresowanymi dalszymi losami PSP nr 17.

Po spotkaniach na Poniatowie, w dzielnicy Rusinowa oraz w Śródmieściu, dziś przyszedł czas na spotkanie z rodzicami, nauczycielami zainteresowanymi dalszym losem PSP nr 17 w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

Standardowo spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnień i genezy pomysłu likwidacji 6 wałbrzyskich szkół. Prezydent Roman Szełemej, jego zastępca Zygmunt Nowaczyk (autor projektu nowej sieci szkół w Wałbrzychu), Joanna Dobrowolska-Bielecka, odpowiadająca w UM za wydział oświaty oraz skarbnik Robert Hadaś starali się przekonać zebranych (było ich około 150), że likwidacja PSP nr 17 na wałbrzyskim Sobięcinie nie wiąże się w żaden sposób z wykluczeniem i izolowaniem tej dzielnicy.
- Przez 7 lat nikt nie miał odwagi zająć się problemami wałbrzyskiej oświaty. Te problemy narastały i my teraz z pełną odpowiedzialnością chcemy te problemy rozwiązać – mówi Szełemej. – Przychodząc do Ratusza wiedziałem, że czasem będę musiał podejmować niepopularne decyzje i ta jest jedną z nich.

Zygmunt Nowaczyk powtórzył po raz kolejny, że baza szkolna w mieście jest nazbyt rozbudowana w stosunku do liczby uczniów i stąd konieczność likwidacji niektórych placówek oświatowych. Joanna Dobrowolska-Bielecka za pomocą wykresów i tabelek zaprezentowała przyczyny planowanej redukcji liczby szkół. Zgodnie z planowanymi zmianami, uczniowie z PSP nr 17 mają być przeniesieni do PSP nr 2 w dzielnicy Biały Kamień. W PSP nr 17 uczy się obecnie 255 dzieci. Ten pomysł jednak u wielu rodziców budzi niepokój.
- Jak mamy puścić kilkuletnie dzieci do szkoły oddalonej o kilka kilometrów. Kto zagwarantuje nam, że nasze dzieci bezpiecznie wrócą ze szkoły? – pytali zdenerwowani rodzice.

W prezentacji multimedialnej pojawiła się m.in. suma 500 tysięcy złotych, która ma być przeznaczona na dowóz dzieci do szkół oraz opiekę nad nimi w czasie dowozu. Dotyczy to oczywiście dowozu wszystkich dzieci z likwidowanych szkół. Warto wspomnieć, że wczoraj na spotkaniu w PSP nr 12, mowa była tylko o 300 tysiącach złotych na dowóz. O opiece nad dziećmi w czasie dowożenia do szkół nawet nikt nie wspomniał. Według wstępnych wyliczeń, przeniesienie PSP nr 17 do PSP nr 2 da roczne oszczędności w wysokości 770 tys. zł.

Posłanka Anna Zalewska po raz kolejny poddała w wątpliwość wyliczenia i sens przeprowadzania reformy w takim stylu i w takim trybie.
- Żeby reforma oświaty w danym mieście została dobrze przeprowadzona, należy nad nią popracować co najmniej rok, a nie dwa miesiące – uważa Zalewska. – Trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie możliwości i dopiero wtedy podjąć racjonalne decyzje.
Według posłanki, bezpłatne dojazdy dzieci do szkół to zwykłe mrzonki. Ponadto Anna Zalewska jest pewna, że likwidacja dwóch szkół w dzielnicy Sobięcin będzie się wiązać ze zniknięciem kilkudziesięciu dzieci z tej dzielnicy z systemu oświaty, a spowodowane to będzie tym, że dzieci te nie będą dojeżdżać do szkół w innych dzielnicach, głównie ze względu na ograniczone możliwości finansowe rodziców.
- Szansę na utrzymanie tych szkół widzę w tym, by rodzice docierali osobiście do radnych i wywierali na nich presję. Radni muszą liczyć się z wolą swoich wyborców i nie podejmować decyzji narzuconych z góry – mówi Zalewska.

Następnie Społeczny Komitet Obrony PSP nr 17 przedstawił osiągnięcia i walory szkoły oraz argumenty, które miały przemówić do radnych i osób, które przygotowały reformę wałbrzyskiej oświaty. Przedstawiciele komitetu zaproponowali kilka rozwiązań, które miałyby w ich zamyśle doprowadzić do pozostawienia PSP nr 17 w niezmienionym kształcie (przeniesienie do placówki PSP nr 17 siedziby Rady Wspólnoty Samorządowej Sobięcin-Gaj, utworzenie oddziału przedszkolnego, utworzenie świetlicy środowiskowej). Takie zabiegi miałyby doprowadzić do wypełnienia pustych sal, a to argument, który bardzo często jest przytaczany przez prezydenta i jego współpracowników jako czynnik decydujący o likwidacji poszczególnych placówek.

Zaprezentowane propozycje nie zrobiły większego wrażenia na prezydencie Szełemeju, który nie zgadza się ze stwierdzeniem, że miasto likwidując szkoły, doprowadza do izolowania dzielnicy.
- Tu powstanie żłobek, odnowiony zostanie park – mówi Szełemej. – Zresztą jasno trzeba sobie powiedzieć, że w Sobięcinie sytuacja wyglada tak jak wygląda, a część winy ponoszą za ten stan rzeczy sami mieszkańcy tej dzielnicy.
Zdaniem prezydenta, zaniedbania w tej dzielnicy to spuścizna wielu lat. Alicja Rosiak z kolei uważa, że w takim razie trzeba rozliczyć tych, którzy doprowadzili do sytuacji, w jakiej znalazła się ta dzielnica, a nie karać zamknięciem szkół mieszkańców.
- Galeria Victoria wszystkiego nie załatwi. Ci ludzie potrzebują wsparcia – mówi Alicja Rosiak.

Wtórował jej inny radny, Cezary Kuriata, który jest pewien, że likwidacja szkół w Sobięcinie zwiększy i tak dużą już patologię.
- Bieda kumuluje patologię – mówi Kuriata. – Likwidacja tych szkół tę patologię jeszcze powiększy, ale widzę, że nikt nie wziął tego pod uwagę, że szkoły dla tych dzieci są często jedynym miejscem spotkań i możliwości rozwoju.

Z sali padały różne pomysły, by uratować placówkę. Nad jednym warto się chyba naprawdę zastanowić. Mowa o możliwości połączenia PSP nr 17 z PG nr 4. Obie szkoły są przeznaczone do likwidacji. Obie placówki znajdują się w dzielnicy Sobięcin. Propozycje z sali, by połączyć te placówki i utworzyć Zespół Szkól nie są chyba irracjonalne. Prezydent i jego współpracownicy obiecali pochylić się nad tą propozycją.

Podczas spotkania 68 rodziców podpisało się pod wnioskiem, który mówi, że w razie likwidacji PSP nr 17 na Sobięcinie, rodzice przeniosą swoje dzieci do szkoły w Boguszowie-Gorcach.
- Zrobimy tak, bo dojazd jest znacznie lepiej zorganizowany, a miasto straci w ten sposób subwencję na nasze dzieci – argumentowali rodzice.

Radni WWS-u i PiS-u, którzy byli obecni na tym spotkaniu zapewnili po raz kolejny, że zagłosują przeciwko planowanej likwidacji 6 wałbrzyskich szkół. Ich trud może się jednak okazać daremny, jeśli mająca większość w Radzie Miasta, koalicja PO-SLD zagłosuje za pomysłem likwidacji. Na spotkaniach widać również radnych z koalicji, ale czy wezmą oni argumenty lokalnych społeczności pod uwagę, czy też zagłosują za projektem oszczędnościowym, dowiemy się już podczas najbliższej styczniowej sesji Rady Miasta.

Czytaj również

Robert Biedroń z krótką wizytą w Wałbrzychu

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~Izucha 4-01-2012 21:01
W prezentacji multimedialnej zaprezentowana została m.in. suma 500 tysięcy złotych, która ma być przeznaczona na dowóz dzieci do szkół oraz opiekę nad nimi w czasie dowozu. Dotyczy to oczywiście dowozu wszystkich dzieci z likwidowanych szkół. Warto wspomnieć, że wczoraj na spotkaniu w PSP nr 12, mowa była tylko o 300 tysiącach złotych na dowóz. O opiece nawet nikt nie wspomniał. - DOBRE:)
~uczestnik 4-01-2012 21:06
Szkoda,że dyskusje nie odbyły się przed podjęciem decyzji o likwidacji szkół,teraz to już musztarda po obiedzie.A radni pana prezydenta zatańczą jak on zagra.Te spotkania to formalność.
~17 4-01-2012 21:19
Państwo z miasta nie przedstawili żadnych konkretów - Komitet Obrony Szkoły 17 przedstawił merytoryczne dane - gmina dopłaca do szkoły 350 tys. zł rocznie a Pani Dobrowolska przedstawiła, że zaoszczędzą 774 tys. rocznie. W jaki sposób tyle zaoszczędzą jak dają tylko 350 tys. zł? A przecież jeszcze chcą ponieść koszty transportu?
~17 4-01-2012 21:20
A tak poza tym proszę Państwa wychodzi to że liczą się tylko pieniądze - a dobro dzieci się nie liczy?
~Zbuntowany 4-01-2012 21:35
Należy zlikwidować RATUSZ I WSZYSTKICH TYCH DARMOZJADÓW KTÓRZY POBIERAJĄC WYSOKIE PENSJE, OKRADAJĄ NASZE DZIECI Z MOŻLIWOŚCI NAUKI. ORAZ WYKOPAC DOKTORKA KTÓRYM TAK WIĘKSZOŚC SIE ZACHWYCAŁA PO WYBORACH. GŁOSY BYŁY TAKIE ŻE TO SWÓJ CZŁOWIEK I ZNA POTRZEBY WAŁBRZYSZAN. TERAZ WIDZICIE JAKI TO SWÓJ CZŁOWIEK.
~gość552 4-01-2012 22:00
Młodzi w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszych warunkach (starzejące się społeczeństwa) SĄ SUROWCEM STRATEGICZNYM NARODU tak jak kiedyś węgiel i stal , czy ropa - jeżeli utrzymacie ich w tym mieście ono będzie żyło , każdy wydatek na ten cel jest zbawienny bo pomaga krajowi inaczej odejdą do innych miast a najprawdopodobniej do innych krajów . Nie będzie nikogo kto podtrzyma tradycję i zapewni przyszłość. Nie dajcie zlikwidować tych szkół , walczcie o swoją przyszłość i naszą!
~mieszkaniec 4-01-2012 22:29
Kierownik biura edukacji pani Joanna Dobrowlska- Bielecka to osoba o bardzo różnorodnych zainteresowaniach i aspiracjach: styczeń 2011 konkurs na dyrektora samorządowej instytucji kultury pn. CENTRUM KULTURY i TURYSTYKI w WALIMIU, marzec 2011konkurs na dyrektora Centrum Kultury–Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy,przez kilka miesięcy w 2011 zastępca naczelnika w Starostwie w zastępstwie . Na wybitnych kwalifikacjach pani Dobrowlskiej- Bieleckiej w dziedzinie edukacji i wychowania poznał się dopiero prezydent Szełemej http://bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=8509&idmp=16&r=r a główna specjalność - likwidator, o żadnych innych działaniach pani kierownik w Wałbrzychu nic nam nie wiadomo
~Ciunio 4-01-2012 22:44
Tam chyba było więcej "politycznych" niż rodziców? Czy radny Nowak przedstawił jakiś plan ratunkowy dla Sobięcina? To bystry gość. Najwięcej szkół w Polsce zlikwidowano za rządów SLD i PiS-u. Pani poseł Zalewska ma posuwającą się amnezję. To tak dla przypomnienia.
~gościuwa 4-01-2012 22:48
A gdzie TORBUS ?
~ 4-01-2012 22:50
ludzie- nic tylko uciekać z tego miasta, przeprowadzajcie się do Świebodzic,tu podstawówki są prawie w każdej dzielnicy, mało tego są one remontowane i rozbudowywane, każda ma salę gimnastyczną tablice multimedialne itd. pozdrawiam
~Jajacek 4-01-2012 23:05
Pani Zalewska ma amnezję selektywną. Za oświatę przez ostatnie 8 lat w Wałbrzychu odpowiadał PIS - najpierw Pananinowa a potem bezjajeczny Sosiński.
~ 4-01-2012 23:11
Droga Goścuwo z 22.48. Pan Torbus, o którego zapytujesz był gościem dnia i udzielał się wczoraj w Telewizji . Wysłuchałem jego wywiadu w całości. Jedno jest dla mnie teraz pewne i nigdy już nie uwierzę w to, że PO jest partią inteligencką. To posądzenie tej partii o "inteligenckość" jest całkowicie bezpodstawne i wyssane z palca. Jeśli nie wierzysz zobacz sama ..........
~ 4-01-2012 23:29
Brawo Zalewska ! Dziękujemy, chociaż Pani jedna o nas pamięta :)
~ 5-01-2012 0:02
a GDZIE RADNI Z PO? Welc, Olanin ? Sobięcin to ich rejon wyborczy ...!
~tokoniec 5-01-2012 0:10
Dla nas i naszych dzieci zostaną tylko inhalacje z mobruka i szkoły - molochy w dzielnicach biedy. Wiecie co tam się będzie działo z dziećmi? Uciekajmy (póki możemy)
~mieszkaniec 5-01-2012 0:11
Większość radych zapomniała o swoich obowiązkach wobec mieszkańców i o przysiędze, którą złożyli: " “Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności gminy, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami gminy i jej mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań gminy”." "Koalicja PO SLD" zamiast mieszkańcom przysięgała chyba Panu Szełemejowi. A może wałbrzyszanie nadszedł czas, aby wziąć sprawy w swoje ręce i odwołać Radę Miasta ....
~m 5-01-2012 0:32
Dowożone mają być tylko dzieci z klas 4-6,które po likwidacji PSP 17 trafią do PSP nr 2,a co z dziećmi z klas 1-3,które mają zostać przydzielone do PSP nr 6?Kto pokryje koszty dojazdu dzieci oraz ich rodziców?Chyba logiczne,że tak małe dzieci nie pojadą same miejskim autobusem do szkoly,a odległość miedzy tymi szkołami jest podobno za mała aby przysługiwał im dojazd bezpłatnym szkolnym autobusem
~m 5-01-2012 0:33
Dowożone mają być tylko dzieci z klas 4-6,które po likwidacji PSP 17 trafią do PSP nr 2,a co z dziećmi z klas 1-3,które mają zostać przydzielone do PSP nr 6?Kto pokryje koszty dojazdu dzieci oraz ich rodziców?Chyba logiczne,że tak małe dzieci nie pojadą same miejskim autobusem do szkoly,a odległość miedzy tymi szkołami jest podobno za mała aby przysługiwał im dojazd bezpłatnym szkolnym autobusem
~mieszkaniec 5-01-2012 0:40
Kierownik Biura Edukacji i Wychowania pani Joanna Dobrowolska – Bielecka ma bardzo różnorodne zainteresowania i aspiracje. Tylko w zeszłym roku startowała w trzech konkursach: styczeń : konkurs na dyrektora Centrum kultury i turystyki w Walimiu , marzec- konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Przez kilka miesięcy w zastępstwie pełniła funkcję z-cy naczelnika w Starostwie. Ale dopiero pan Prezydent poznał się na wybitnych kwalifikacjach w zakresie nauczania i wychowania pani kierownik. Czy te zdolności polegają tylko na likwidacji? ….to cieszy się Walim, Głuszyca i szkoły ponadgimnazjalne….
~volter 5-01-2012 5:55
Mają Galerię po co im szkoła tylko patrzeć jak wrócą czasy PALESTYNY
~bialyanioł 5-01-2012 6:29
W Boguszowie także jest bardzo dobra baza i warunki
~Sylwia 5-01-2012 7:32
o nawet mądrala Maksymowicz tam jest siedzi jak Paw!!!
~ 5-01-2012 8:18
Ciekawe czy Pan Nowaczyk będzie miał niższą pensję bo aż tyle placówek będzie miał z głowy.
~julietta 5-01-2012 12:06
Ale z was hipokryci.Jak prezydent probuje ratowac miasto to wy jestescie na nie bo dzieci beda mialy daleko do szkoly.A jak bedzie konczyl kadencie to powiecie ze on nic nie zrobil i ze jest tyle warty co poprzednik.Przez takich jak wy to miasto nigdy nie stanie na nogi.Dalej patrzcie tylko na swoja d... to napewno bedzie tu lepiej.Zal mi takiej ciemnoty jak wy!
~ziomek 5-01-2012 12:07
Mieszkańcy Sobięcina powinni się zjednoczyć i przygotować swoj punkt wizji edukacji-kultury i wzajemnego szacunku w nazwie Nasz Sobięcin wspaniali mieszkańcy osiedla razem możemy wiecej bo to już czs a więc do dziela jak sobie pościeliś to tak się wyśpisz.SP-17 szkoła nasza a wniej Swietlica śrowidowiskowa-młodziezowy klub sportowy,klub Seniora i inne przez mieszkańców przyjęte żadna osoba z zewnątrz nie rozumie społecznosci lokalnej lepiej jak oni sami.Mieszkańcy maja prowo do prowadzenia działalnosci na rzecz swojej społecznosci.
~julietta 5-01-2012 12:07
Ale z was hipokryci.Jak prezydent probuje ratowac miasto to wy jestescie na nie bo dzieci beda mialy daleko do szkoly.A jak bedzie konczyl kadencie to powiecie ze on nic nie zrobil i ze jest tyle warty co poprzednik.Przez takich jak wy to miasto nigdy nie stanie na nogi.Dalej patrzcie tylko na swoja d... to napewno bedzie tu lepiej.Zal mi takiej ciemnoty jak wy!
~Zainteresowana 5-01-2012 13:04
Jestem za odwołaniem i to jak najszybciej tych radnych nieudaczników żeby jeszcze większych szkód nie poczynili.Jedno mnie zastanawia kto oddał głos na tych nieudolnych radnych i ich wodza dr. SZełemeja przecież to jest porażka.
~netowy 5-01-2012 13:44
Nie lubię, jak anonimo ludzi szkalują, więc też poszperałem w necie i oto co znalazłem na temat wykształcenia i doświadczenia Dobrowolskiej: - doktorat nauk humanistycznych (literaturoznawstwo) - drugi doktorat pisze (z pogranicza socjologii i pedagogiki) - podyplomówki z zarządzania oświatą i menadżerstwa kultury - kilka lat pracy jako nauczycielka języka polskiego - kilka lat pracy jako nauczycielka akademicka - dyrektorka Instytutu zarządzająca kilkudziesięcioma profesorami i doktorami oraz ok. 1500 studentami Że szukała pracy? Okoliczności, w jakich straciła pracę, nie są zupełnie nieznane, bo sprawa była głośna. A teraz możecie pluć jadem dalej...
~ 5-01-2012 16:49
Ty "netowy", to się podpisz, jak nie lubisz anonimowo. Ja ukończyłem anglistykę na PWSZ w Wałbrzychu w czasach, gdy szefem Instytutu Humanistycznego była wielka pani ... ........... i pamiętam doskonale, jak przez jej nieudolność studenci zostali pozbawieni możliwości zajęć z pedagogiki, które dałyby nam możliwość uczenia w szkole. W Gazecie .........był artykuł na ten temat : " Studenci nabici w butelkę". Pamiętam doskonale arogancję tej pani w rozmowach ze studentami. Szkoła oszukała wówczas studentów, chociaż na stronie PWSZ można było przeczytac, że studenci bedą mieli uprawnienia pedagogiczne. Dobrze , że ją z PWSZ wyrzucili, szkoda tylko,że tak późno.
~mmm 5-01-2012 17:25
Jak zlikwidują PSP 17 to po jakimś czasie budynek tej szkoły będzie wyglądał jak budynek "ekonomika". Nic z niego nie zostanie. Szkoła po remoncie, aż strach pomyśleć co będzie.... a pieniądze za jakie został on wyremontowany pójdą na marne.
~Sobięciniak 5-01-2012 18:04
Nie można mówić, że dzielnica, jaka jest, to wina mieszkańców!!! Pytam, KTO robi "czystki" na Podzamczu i Piaskowej Górze i tych co tam zalegają z czynszem zasiedla na Sobięcinie? KTO przydziela mieszkania na Sobięcinie recydywistom? KTO???
~tomasz 5-01-2012 18:10
wyjście jest tylko jedno,i nie ważne o którą chodzi szkołę,Szełemej chce likwidować aby mieć kase na starą kopalnię kosztem dzieci a co dzieciaki będą miały z pięknej starej kopalni?,po prostu jak najszybciej istnieje potrzeba rozpisania referendum o odwołanie ze stanowiska zanim wszystko polikwiduje,cwaniakował jak zamykał szpital na gaju i czemu dzisiaj nie powie ile płynie kasy na molocha który stoi na gaju
~Kasandra 5-01-2012 18:15
Dzieci ze Sobięcina będą chodzić pieszo do szkół w Boguszowie.
~jamal 5-01-2012 18:50
a część winy ponoszą za ten stan rzeczy sami mieszkańcy tej dzielnicy. ........ SIE PAN W ... PANIE presydęće
~DM 5-01-2012 19:07
Mądrze powiedziane! "RADNI MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z WOLĄ SWOICH WYBORCÓW I NIE PODEJMOWAĆ DECYZJI NARZUCONYCH Z GÓRY." Bierzmy udział w posiedzeniach RM, "niech czują nasz oddech na swoich plecach".
~PAWO 5-01-2012 19:14
stan tego pana ujawnia ślady mikro udaru
~Rosa 5-01-2012 19:23
Panie Prezydencie, proszę rozliczyć tych, którzy doprowadzili Sobięcin do takiego stanu, w jakim się znalazł! Głosowałam na Pana, wierzyłam (wierze?)Panu...
~ 5-01-2012 21:57
Hej netowy czy ty się aby dobrze czujesz? Masz jakiś problem na punkcie wykształcenia czy jadu? Nie imputuj innym tego, czego w ich wypowiedziach nie ma. Ja nie znam ani dokonań naukowych pani kierowniczki ani nic nie wiem o głośnej sprawie jej odejścia z tego Instytutu w którym jak piszesz zarządzała kilkudzisięcioma profesorami i doktorami o studentach nie wspominając. Jestem więc ciekawy dlaczego tak wysoko wykwalifikowana osoba szuka zatrudnienia na przysłowiowym zadu...piu. Dlaczego tam go nie znajduje i dlaczego jej się w końcu udaje tam, gdzie tatuś przypadkowo zapewne jest radnym?
~netowy 6-01-2012 12:55
Pewnie chciałbyś, bucu, żeby twoje sugestie i pytania były retoryczne i ironicznie. Nie są takie. Są płaskie, małostkowe i właśnie jadowite. Są też przepełnione resentymentem nieudacznika sfrustrowanego tym, że jest nikim na zadupiu. Bo przecież sam tak określiłeś miejsce, w którym żyjesz. A że jesteś nikim, to wnoszę po tym, że chce ci się szczekać po forach internetowych. Najwyraźniej nic nie masz, chciałbyś coś mieć i myślisz, że jak poplujesz na forum to będzie ci łatwiej gdzieś się wdrapać. Że nie wiesz nic o osiągnięciach naukowych? A skąd masz wiedzieć?
~netowy 6-01-2012 13:09
Jeszcze raz ja, bo dopiero zauważyłem wpis przygłupa po anglistyce PWSZ. Więc wyjaśniam: jest zasadnicza różnica pomiędzy pisaniem anonimowo o kimś pozytywnie a szkalowaniem tej osoby.
~ 6-01-2012 15:25
Hej netowy, widzę, że chyba nie lubisz, jak ktoś (ktokolwiek) się z tobą nie zgadza. Ale ja, czyli ten którego nazwałeś bucem i ten ktoś po anglistyce, kto według ciebie jest przygłupem wyraziliśmy tylko własne zdania. Ja nigdy wcześniej nic nie słyszałem o pani, której czci zawodowej tak na tym forum bronisz ale te twoje teksty powyżej przekonały mnie o zarówno o twojej wysokiej kulturze polemicznej, psychologiczno-publicystycznym zacięciu i jednocześnie naukowości i fachowości twojej protegowanej. Ale, ale... czy czasem ty i ta wykształcona pani z prawie dwoma doktoratami, to nie ta sama osoba? Wcale bym się nie zdziwiłbym, gdyby tak było w rzeczywistości. Jesteś bardzo odważny(a) i bezkompromisowy(a). Podoba mi się to.
~netowy 6-01-2012 17:44
O ile w przypadku tego ciołka po anglistyce można by od biedy powiedzieć o wyrażaniu własnego zdania (bo na czymś się tam opierał) i kłopot polega tylko na tym, że zrobił to anonimowo a atakował personalnie, o tyle w twoim przypadku było to tylko anonimowe szkalowanie kogoś, kogo się nie zna. I to twoje wertowanie po necie, i te sarkazmy... Obrzydliwość. A spierać faktycznie się lubię, ale nie w necie. Na forach to tylko twojego pokroju postaci można spotkać. Przypuszczenie, że jestem .......zwyczajnie głupie.
~ 6-01-2012 19:14
Jasne, jasne... Wiem nawet, że nie jesteś na pewno ojcem owej pani kierowniczki, bo widziałem w telewizji na własne oczy, w jaki sposób się wypowiada a więc mogę sobie wyobrazić jak jest u niego z pisaniem... Co do tego postu o grzebaniu w internecie, to chciałbym ci powiedzieć, że nie ja jestem jego autorem. Mój udział w tej dyskusji sprowadza się wyłącznie do wyrażenia opinii o tym, co tu przeczytałem i do treści twojej reakcji w tej sprawie... W następnych twoich postach już niestety żadnych treści nie było a więc nie miałem się do czego przyczepić ani z czego ironizować. Powtórzę więc na koniec jeszcze raz nie uważam, aby mieszkaniec w swoim poście, jak to zgrabnie ująłeś, pluł jadem... To miło, że przepraszasz za wyzwiska więc przeprosiny przyjmuję.
~netowy 6-01-2012 19:29
O jakich przeprosinach mówisz?
~ 6-01-2012 19:48
Jasne, jasne... Wiem nawet, że nie jesteś na pewno ........., bo widziałem w telewizji na własne oczy, w jaki sposób się wypowiada a więc mogę sobie wyobrazić jak jest u niego z pisaniem... Co do tego postu o grzebaniu w internecie, to chciałbym ci powiedzieć, że nie ja jestem jego autorem. Mój udział w tej dyskusji sprowadza się wyłącznie do wyrażenia opinii o tym, co tu przeczytałem i do treści twojej reakcji w tej sprawie... W następnych twoich postach już niestety żadnych treści nie było a więc nie miałem się do czego przyczepić ani z czego ironizować. Powtórzę więc na koniec jeszcze raz nie uważam, aby mieszkaniec w swoim poście, jak to zgrabnie ująłeś, pluł jadem... To miło, że przepraszasz za wyzwiska więc przeprosiny przyjmuję.
~ 6-01-2012 20:08
Upsss!!!! Znowu nie miałem racji i znowu się pomyliłem a nawet po dwakroć się pomyliłem. W żadnym razie bowiem, nie powinienem zakładać, że ktoś, kto ma prawie dwa doktoraty, będzie w necie wyzywać innych od buców, przygłupów albo ciołków.... a więc moje podejrzenie, o jakieś związki z wyedukowaną panią kierowniczką było rzeczywiście bezpodstawne. Druga pomyłka polega na tym, że "z góry" założyłem, iż mam jednak do czynienia z jednostką inteligentną, choć niestety mało kulturalną, co się dość często zdarza. Niestety, i to założenie było nietrafne, bo w tym przypadku brak kultury ma zupełnie drugorzędne i nieistotne znaczenie
~netowy 6-01-2012 21:15
Jałowa ta gadka coraz bardziej. Że nie widzisz niczego niestosownego w tym, co zrobił ten internetowy rozkminiacz (o ile to nie ty), to nie bardzo nawet dziwne, bo też lubisz ten sport: obejrzeć jakiś program, posiedzieć na forum, coś tam o kimś mniej lub bardziej uszczypliwie popisać anonimowo. ............... Bez odbioru.
~netowy 6-01-2012 22:23
Wykropkowało mi epitet, którego będziesz musiał się domyślić. Było tam też coś o tej twojej skłonności do autoerotyzmu przed komputerem. Tym razem naprawdę bez odbioru.
~Maniek07 7-01-2012 0:52
Uśmiałem się z renowacja parku - JAKIEGO CZY ZABYTKOWEGO ??? JAK NA RAZIE MZUK Z NIEWYKSZTAŁCONYMI W TYM KIERUNKU LUDŹMI NISZCZĄ PARK, A NIŻELI GO PIELĘGNUJĄ.
~Marcin K. 7-01-2012 2:10
zamknijcie w końcu tą dziurę i będzie spokój.
~Alina 7-01-2012 5:50
Dlaczego dzieci mają płacić za błędy na górze?Po co komu ten twór zwany gimnazjum?Za moich czasów podstawówki były przy liceach ogólnokształcących i było dobrze.SP17 to duża szkoła na pewno przyjmie Gimnazjum.Jest jeszcze iii liceum,wyższa uczelnia.Do niedawna Sobięcin był miasteczkiem akademickim!..Nie chcemy by stał się pustynią oświaty.Trzeba coś zmienić ale nie likwidować.Zlikwidowano już dwie szkoły,po jednej został stos gruzów a druga na naszych oczach niszczeje!
~ 7-01-2012 12:07
Czego w Wałbrzyszku nie lubię najbardziej? Chyba tego, że różnego rodzaju pseudo i ćwierć inteligenci popisują się anonimowo na forach swoją erudycją, która sprowadza się wyłącznie do wyzwisk. W swoim zachowaniu nie widzą nic złego, bo takt czy kultura to zupełnie obce i nieznane im pojęcia. Insynuacja, inwektywy to ich żywioł. Piszą niby o innych, jednak naprawdę opisują tylko siebie, swoje kompleksy i własną gnuśność...
~ziomek 7-01-2012 12:33
Zorganizujmy spotkanie jako mieszkańcy i podyskutujmy między sobą Jaki i dla kogo Nasz Sobięcin mogę zorganizować takie spotkanie i zobaczymy jaką siłą jesteśmy my mieszkańcy naszego osiedla uważam że już czs że to my decydujemy a nie magistrat . Ustawa o Samorządzie daje nam władzę a urzednik ma wykonać a narazie jest odwrotnie a tak nie musi być jeśli jesteście państwo tego samego zdania to razem marek.dolat @wp.pl
~zbuntowany 7-01-2012 15:50
Doktorek zrobi nam getta, TYLKO ŻE DLA POLAKÓW. To podziękowanie dla krótkowzrocznych wyborców swojego CZŁOWIEKA Z WAŁBRZYCHA ,jak to mówiono podczas WYBORÓW
~Grabarz 9-01-2012 10:19
prezyden urzędujący uśpi cały Wałbrzych, w tym, także własnych wyborców. To swój człowiek z Wałbrzycha zna potrzeby. Tak trzymać Panie Prezydencie, należy CIEMNOTĘ LIKWIDOWAĆ
~Ahmed 10-01-2012 9:27
W taki sam sposób w Palestynie likwidowali Żydzi arabskie szkoły. Teraz przyszedł czas na polskie.
~super 10-01-2012 22:00
Ahmed! Świetne spostrzeżenie! Dokładnie TAK !!!
~jak ja nie lubię komuny! 13-01-2012 21:55
Marek Dolat? A senior czy junior? Bo senior to już chyba swoje pięć minut miał, nie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Juwenalia PWSZ 2019

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Po co nam Unia?