MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czy przetarg na wykonywanie usług komunikacyjnych w Wałbrzychu jest manipulowany?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 grudnia 2011, 15:08
Aktualizacja: 18:20
Autor: Sven
Fot. archiwum
Przypuszczenie takiej treści zawarte jest w piśmie, które dotarło do naszej redakcji. Oburzeni wałbrzyszanie piszą w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Oto treść listu:

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Plac Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa

Dotyczy:

Ogłoszenia o zamówieniu na Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów) 2011/S 213-347914 ogłoszonego przez Gminę Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu ul. Armii Krajowej 35 58-302 Wałbrzych

Na podstawie analizy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczącego w/w przetargu a w szczególności zapisów pkt III.2.3) - Kwalifikacje techniczne informujemy że istnieje wysokie prawdopodobieństwo naruszenia przepisów o wolnej konkurencji na straży których stoi tutejszy Urząd.
Zapisy wymogów dotyczących takich elementów jak pojemność silnika - 9,2 litra oczekiwania gwarancji cyt „ Na perforacje spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia – 144 miesiące” jasno określają jednego „oczekiwanego” producenta autobusu - „Scanię”, gdyż tylko aluminiowa konstrukcja zapewni 12 lat eksploatacji podwozia autobusu bez korozji.

Na podstawie posiadanych przez nas informacji pozyskanych z oficjalnego kalendarza spotkań Prezydenta Miasta W-cha Pana Romana Szełemeja publikowanego na stronach Urzędu Miasta http://www.um.walbrzych.pl/strony/aktualnosci_kalendarz_po_pmw.php i wielokrotnych spotkań z potencjalnym wykonawcą (Veolia) wysnuwamy jasny wniosek że przetarg może być układany pod firmę PKS Grodzisk Mazowiecki lub Firmę VEOLIA Trans, gdyż tylko te firmy dysponują obecnie taborem który od zaraz spełnia wymogi SIWZ. Obserwując stronę Zamawiającego zauważono pewną prawidłowość, że kategorycznie odrzuca on wszelkie sugestie dotyczące zmniejszenia pojemności silników, ale bez sprzeciwu zgodził się na ograniczenie liczby drzwi z 4 do 3 w autobusach przegubowych (dziwne – prawda?).

Naprawdę dziwnym się wydaje ten upór bo przecież nie od dziś wiadomo że istnieją nowoczesne technologie w obecnej technice motoryzacyjnej pozwalające stosować silniki np. 7-mio litrowe które spełniają parametry mocy, momentu obrotowego nie gorsze od silników wysoko-litrażowych jak te które preferuje Zamawiający a na dodatek są bardziej ekologiczne i tańsze, co w obecnej kryzysowej sytuacji jest czynnikiem nie bagatelnym.
Podobnie zastanawiają nas zapisy SIWZ na podstawie których Zamawiający deklaruje bezpłatne użyczenie wykonawcy usług komunikacyjnych 20 sztuk nowoczesnych autobusów pozyskanych w ramach projektu z Regionalnych Funduszy Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Pytamy jak to jest że w/w Urząd bez przetargu przyznał Gminie Wałbrzych 15 milionów zł dotacji unijnej na zakup autobusów a ta ZA DARMO chce je oddać w użyczenie prywatnemu komercyjnemu podmiotowi ?
Dlatego prosimy o szczególny nadzór nad tym przetargiem bo wg nas został on zamanipulowany.

Z poważaniem:
Oburzeni Wałbrzyszanie

Ogłoszenia

Czytaj również

Kierowcy narzekają i nie przebierają w słowach

Walim z odnowionymi drogami

W Szczawnie–Zdroju rozmawiali o potrzebach seniorów

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 1-12-2011 15:27
No to ładnie w tym Wałbrzychu jeszcze gorzej niz za Kruczkowskiego
~ 1-12-2011 15:37
TAK SZELEMEJ TO DRUGI PUTIN, ALE NA SZCZESCIE JEGO DNI SA JUZ POLICZONE
~ASD 1-12-2011 15:38
Nie od dziś wiadomo że złodziej na złodzieju siedzi. Dlatego radze opuścić to skorumpowane miasto...
~wch 1-12-2011 16:06
Tak a Wałbrzyszanie niech dalej siedzą cicho , to będzie dobrze. Ja już tyle razy mówiłem że tu potrzeba rewolucji jak w Libii z Kadafim tam mieszkańcy kraju nie pozwolili sobą pomiatać ani żeby z nich robić idiotów.
~. 1-12-2011 16:10
Nie będę głowy dawał, jak to jest z tym przetargiem, ale pragnę zauważyć, że firma Veolia zajmuje się nie tylko transportem osób, więc jaka jest pewność, że na spotkaniach prezydent rozmawia właśnie na ten temat? Poza tym dlaczego poruszona tu została sprawa PKS GM? Czy na prawdę ktokolwiek uważa, że zabiorą autobusy z warszawskich ulic, żeby jeździć w Wałbrzychu? Na pewno dostają tam wyższe stawki za wzkm niż będą dostawać u nas, więc nie jest to opłacalne. Poza tym te autobusy nie spełniają wymogów przetargu, więc nie ma opcji, żeby jeździły u nas... Więc błagam, przestańcie robić aferę, jeśli nie jesteście czegoś pewni. Poza tym dlaczego daliście logo MPK, jak ta sprawa w żadnym stopniu nie dotyczy MPK, tylko gminy i ZDKiUM...
~kibol 1-12-2011 16:21
Fajnie, będziemy jeździć Scanią :)
~man13 1-12-2011 16:28
Powinni przyjąć do eksploatacji żuki i nyski.Gratuluje przenikliwości "Oburzonym Wałbrzyszanom" z nysek.
~. 1-12-2011 17:43
DLACZEGO MÓJ POPRZEDNI KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY? DLATEGO ŻE NIE POPIERAŁEM ANI PREZYDENTA ANI AUTORÓW LISTU? NAPISAŁEM COŚ, CO BYŁO NIE NA RĘKĘ BUSIARZOM I ZADYMIARZOM Z NASZEGO MIASTA, SZUKAJĄCYM AFER WSZĘDZIE. DROGA REDAKCJO GRATULUJĘ WPROWADZANIA CENZURY! TYLKO LUDZIE NIEUDOLNI I NIEPOWAŻNI SIĘ TAK ZACHOWUJĄ JAK WY. ZOBACZYMY KIEDY TEN KOMENTARZ ZOSTANIE USUNIĘTY...
~Adam 1-12-2011 18:31
Nie znam się na przetargach. Interesuje mnie w zasadzie CENA BILETU. Czy jest coś na ten temat w przetargowej ofercie ?? Chętnie się dowiem po ile to będzie od kwietnia ?
~ 1-12-2011 18:58
mnie to lotto bo na strefe z buta zapinam...i dla zdrowia i kasa z biletów w kieszeni:)))))
~. 1-12-2011 19:26
Ceny biletów ustala Rada Miasta, więc przetarg nic do tego nie ma. Jak mają podwyższyć, to i tak podwyższą, niezależnie kto będzie wykonywał zadania przewozowe.
~ale_trepy 1-12-2011 21:13
"Pytamy jak to jest że w/w Urząd bez przetargu przyznał Gminie Wałbrzych 15 milionów zł dotacji unijnej na zakup autobusów". A tak to, przyznał bo Gmina przygotowała dobry wniosek o dofinansowanie, który przebił np. świdnickie MPK. A tak na marginesie , oburzeni Wałbrzyszanie. Zanim zaczniecie bzdury w Polskę wysłać to poczytajcie choć trochę o zasadach przyznawania dotacji unijnych.
~ale_trepy 1-12-2011 21:19
A i jeszcze jedno. Poczytajcie sobie Oburzeni wałbrzyszanie o użyczeniu w Kodeksie cywilnym. Z racji tego, że użyczenie może być tylko bezpłatne.
~ 1-12-2011 22:34
jeszcze taksowki jezdza.hahaha
~Jarosz 1-12-2011 23:12
Nie jestem fachowcem, ale bałbym się wyżyłowanych o 2 litry silników w górskich warunkach.
~gogul45 2-12-2011 5:47
Jessze raz mowie ze obojetne kto bedzie przewoznikiem to konieczcne jest przerobienie zatoki parkingowej/minimalne koszty/przy Al.Wyzwolenia na przystanki dla wysiadajacych z 0,3,5,6,10,11,12. Zaoszczedzi to nerwow pasazerom.
~jan gminny 2-12-2011 7:40
Do @ Adama ceny biletów określa Rada Miejska i nie ma to żadnego związku z przetargiem.
~Obserwator 2-12-2011 9:37
Proszę sprawdzić czy nowe autobusy-przegubowe bezpiecznie wykonają manewr skrętu w prawo na skrzyżowaniu na P.Górze-ul.Główna z Broniewskiego w kierunku Podzamcza(obok cukierni Świerczyńskiego).Autobus skręcając najeżdża na pas przeciwny dla skręcających w lewo z Broniewskiego w Główną co stwarza zagrożenie dla pojazdów stojących na światłach.Ponadto tył autobusu niebezpiecznie blisko przejeżdża obok ludzi stojących na przejściu dla pieszych.Jest to ewidentny bubel wykonawcy drogi.Należy ją przebudować zmniejszając łuk zakrętu.
~Ula 2-12-2011 9:38
Proszę sprawdzić czy nowe pojazdy będą mogły bez trudu poruszać się na skrzyżowaniu na Piaskowej Górze (Główna z Broniewskiego)obok cukierni Świerczyńskiego,skręt w kierunku Podzamcza.Obecnie autobusy muszą najechać na pas dla aut skręcających z Broniewskiego w prawo w Główną.Piesi stojący na przejściu też muszą uważać ponieważ tył autobusu zachodzi prawie na chodnik.Śmiem twierdzić,że to kolejny bubel wykonawcy drogi.Łuk drogi powinien mieć mniejszy promień.
~Mieszkaniec 2-12-2011 10:26
Przystanek na Broniewskiego (obok dawnej Stylowej) też jest skopany.Wysiadając z autobusy można się zabić.Tam jest zbyt wysoki krawężnik- nie zgodny z normą.Kto dokonał odbioru technicznego? Pytanie dotyczy również wpisu powyżej(obserwator).Kto dokonał odbioru technicznego tego odcinka-zakręt? A może zatoka przystankowa i zakręt to przekręt?
~Adrian 2-12-2011 19:14
To samo tyczy się samego peronu przy Broniewskiego, jak do cholery można podjechać pod sam peron gdy ten nie jest prosty tylko idzie po łuku? Przód i tył wozu przy krawędzi a środek z dziurą między peronem a podłogą.
~pytajnik 2-12-2011 21:05
nic nie insynuuję ale ...... ?
~Viktoria po 3-12-2011 16:53
Za taki przejazd bez licencji miasto pobiera odłaty za bilet.a do knpaczy wegla sie czepiają.
~Driver 3-12-2011 22:51
Pobiegajcie z romanem i cieszcie się !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy ważne daty czerwcowe

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

IV Wałbrzyski Rajd Rodzinny

Dino czeka na szczęśliwy traf