MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czy problem z komunikacją autobusową w powiecie wałbrzyskim to wymysł opozycji?

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Czwartek, 11 września 2014, 15:10
Aktualizacja: 22:00
Autor: PAW
Fot. red.
– Mam wiele informacji od mieszkańców, a także tak wynika z przekazów medialnych, że mieszkańcy naszego powiatu są bardzo niezadowoleni z obecnego rozwiązania dotyczącego komunikacji autobusowej na terenie gmin Walim i Jedlina Zdrój – mówi radny powiatowy Marek Tarnacki.

Radny mówi, że otrzymał wiele sygnałów świadczących o tym, że autobusy, które wożą od 1 września mieszkańców Walimia do Wałbrzycha, nie spełniają potrzeb wszystkich mieszkańców.
- Liczba kursów została ograniczona, a ponadto zmieniono trasę kursowania tych autobusów, a to nie odpowiada sporej grupie mieszkańców powiatu – twierdzi Tarnacki.

Starosta Józef Piksa odpiera te zarzuty.
- Mam zupełnie inne sygnały od mieszkańców i są one pozytywne. Ludzie informują mnie, że wreszcie jeżdżą wygodnymi autobusami, a liczba kursów faktycznie została zmniejszona z 19 do 11 w dni powszednie – tłumaczy Piksa. – Jeśli otrzymamy sygnały o konieczności wprowadzenia transportu na trasie Walim-Jedlina Zdrój, to zajmiemy się tą sprawą. Być może znajdzie się przewoźnik, który byłby zainteresowany świadczeniem takich przewozów.

Adam Hausman, wójt Walimia, zapewnia, że Gmin Walim reaguje na sygnały od mieszkańców.
- Takie porozumienie naszej gminy z Gminą Wałbrzych jest jak najbardziej logiczne – mówi Hausman. – Od 10 dni prowadzę konsultacje z mieszkańcami w sprawie godzin odjazdów autobusów, bo chcemy je dopasować do oczekiwań ludzi. Nie dostałem dotychczas informacji o niezadowolonych mieszkańcach. Gmina Walim wydaje rocznie na transport 300 tysięcy złotych, co jest sumą sporą. Oczywiście chciałbym, żeby tych kursów było więcej, ale to wszystko kosztuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Żywa lekcja przyrody

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~franc Mauer 10-09-2014 19:33
to może mniej wójt powinien wydać mniej na swoją promocję a więcej na komunikację. A swoją drogą dopiero od wałbrzyszka się dowiaduje o jakiś konsultacjach prowadzonych przez Hausmana.
~franc Mauer 10-09-2014 19:34
...może ten portal bedzie mediatorem miedzy mieszkańcami Walimia a jego wójtem, zatem Panie Wójcie przydałby się autobus w godzinach 9 -10 rano
~ola 10-09-2014 19:55
ten Piksa to ślepy i głuchy nic biedactwo nie wie. Szkoda że nigdy nie zapomniał delegacji wypisać jak do Jedliny jechał. Ludzi chodzą z buta a ten brawo bije. Co za ignorant sam obiecywał autobusy w programie Nasz Powiat ale jak zdobył koryto to znów zapomniał co obiecał taki to człowiek.
~walim 10-09-2014 20:06
Piksa to człowiek z innej epoki bredzi i tyle ciekawe kiedy on jechał autobusem lub rozmawiał z kimś kto nie należy do kółka różancowego. Gmina płaci 300tys a mieszkańcy chodzą na piechotę super brawo. Piszcie i dzwońcie do Piksy bo on nie ma sygnałów jak dostanie to uruchomi transport do Jedliny. tel. starostwa to 748460700 prosić Piksę.
najnaj 10-09-2014 20:21
W jaki sposób więc zgłaszać te uwagi, może sobie trzeba w tym czasie zrobić zdjęcie lub nagrać. Nie ma jak dojechać do pracy na godzinę 7:30, czy muszę w niej być półtorej godziny wcześniej, kto w urzędzie tak pracuje?
~canaris 10-09-2014 20:52
pocalujta w de...wojta.
~do franc Mauer 10-09-2014 21:12
O 9,59 jest z Walimia do Wałbrzycha
~Do Oli 10-09-2014 21:39
Gadasz jak radny powiatowy z Walimia,interesik upadł to trzeba winić wszystkich tylko nie siebie.Ludzie są zadowoleni a rozkład jazdy się jeszcze dopracuje i będzie okey.Widzę że kółko różańcowe Cię boli to może zostań jego członkiem ha ha.
~Jakubek1993 10-09-2014 21:50
Ja tez mam uwagi po 17 nie ma autobusu do Dziećmorowic jest tylko o 17:33 a potem o 22 dopiero.Acha i przydał by się kurs w sobote o 7 do Wałbrzycha.Zresztą co ja się produkuje w piątek zebranie jest więc pójde i o tym poinformuje.
~Witek 10-09-2014 22:08
Rybnica Leśna jest zadowolona.Dziękujemy !
~Gienia 10-09-2014 22:09
Bardzo dobre rozwiązania , jeżdzimy teraz wygodnymi autobusami i taniej.
~Do 83.27 10-09-2014 22:45
Najpierw plujesz a później chwalisz chłopie ty chyba coś wypiłeś.Raz jesteś Walim,Ola ,Witek i jeszcze Gienia ale oszołom.
~Artek H. 11-09-2014 7:48
Informacja o konsultacjach i przyjmowanych uwagach w sprawie transportu do Walimia jest umieszczona na stronie Urzędu Gminy Walim od 4 września - walim.pl.
~franc Mauer 11-09-2014 7:53
wiem, że jest o 9.59 mam całą minutę żeby zdążyć do roboty na 10.00. Jak Kończę czasami o 22.00 i ... nie mówię, że autobusy to zły pomysł, cieszę się, że są ale powinno być ich więcej...to trochę jak z tym bezpłatnym internetem wójta będzie ale tylko dla wybranych 300 osób a szum zrobili i ludziska w walimiu mysleli, że oni wszyscy za darmo cywilizacje we wsi brać będą :)
~Artek H. 11-09-2014 8:25
300 komputerów trafi do 300 rodzin. Licząc, że w każdej rodzinie jest około 3 osób daje nam to 900 osób. Dodatkowo 100 komputerów trafi do jednostek gminnych, czyli kolejne setki osób będą mogły korzystać z sieci Internet. Jak na gminę, która liczy około 6000 osób to mało? Żaden z operatorów nie chce budować w gminie Walim swojej infrastruktury Internetowej. Czy waszym zdaniem lepiej by było, gdyby nic nie było?
~83.27 11-09-2014 8:27
Tak zaczyna się numer TP na Walim ale co niektóre barany maja problem z logicznym myśleniem tak jak ich lider wędrowny Józef. Panie Piksa zgłąszam zapotrzebowanie na kursy z Walimia do Jedliny i dalej na Wałbrzych rusz wreszcie tyłek i zrób coś bo tylko siedzisz i kasę trzepiesz.
~TAURUS 11-09-2014 10:45
Odezwali się busiarze ze swoich brudnych, drogich gratów. Zabolało?!
~ 11-09-2014 11:11
nadal brak przystanku w olszyńcu w kierunku na walim ludzie jeżdżą do jugowic i idą na piechotę z powrotem do olszyńca,zachorowało mi dziecko to mam iść no właśnie gdzie napiechote do jugowic czy do jedlinki,brak słów,poczta,przychodnia,szkoła,nie mówiąc o kulturze.zaorać olszyniec,hausman nie dostał informacji od mieszkańców,bo ucieka i nigdy go nie ma,a piksa jak chce dorobić do diety niech zabiera po drodze zadowolonych mieszkańców,człowiek jak świnia do wszystkiego się przyzwyczai,brak pobocza do jedliny nie mówiąc o oświetleniu brak słów
~Do 83.27 11-09-2014 11:56
Baran to Ty jesteś weź się za robotę bo tylko chodzisz i mącisz interesik upadł to się nudzisz.
~ 11-09-2014 12:58
Niedługo macie wybory. Może nowe władze was wysłuchają i utworzą wam linie, przystanki, odjazdy tak jak chcecie a nie tak jak oni chcą.
~Będzie_San_Francisco 11-09-2014 14:11
Nowe władze? Ci sami zostaną wybrani:)
~głuszyczanin1 11-09-2014 14:25
Głuszyca dziękuje za autobus 5.Przydał się dla tych co im pasuje i chcą nim jeżdzić.Jeżdżą też nyski-i super .Dla tych co chcą a nawet muszą bo autobusów jest nie za dużo.I tak ma być-wilk syty i owca cała.I mama z wózkiem i inwalida na wózku dojadą.I tym którym godziny nie pasują wybierają.Chyba lepiej nie potrzeba.
~Alfa 11-09-2014 14:31
Wczoraj przypadkowo spotkałem znajomą z Jugowic. Od słowa do słowa i okazało się, że nie mogła dostać się na określoną godzinę do lekarza, że ma ogromne trudności z dojazdami do pracy.Autobusy jeżdżą co kilka godzin,a nie wszyscy mieszkańcy mają samochody.Wiem,że p.Hausman ma ogromne aspiracje polityczne, ale póki co, nic dla gminy nie zrobił, podobnie jak jego poprzednik J.Piksa.
~szybki 11-09-2014 15:09
ja słyszałem że do Walimia będzie pendolino mykać. trasa Walim-Wałbrzych - 3min 24s
~ 11-09-2014 16:09
Zagórze, Jedlinka, Rzeczka. Kiedy linia 5 tam będzie kursowac?
~franc Mauer 11-09-2014 19:39
do artek H....wiem, wiem o tych komputerach...właśnie dostałem ulotkę z której przemawia do mnie wójt...tak przed wyborami, ulotki z wizerunkiem wójta...to dopiero kampania wyborcza za pieniądze podatnika. Wójta nie stać aby prowadzić kampanie za swoje?
~canaris 11-09-2014 22:34
Dajecie sie podpuszczac i rolowac swiniakom ze stolkow, a sami na siebie plujecie.wstyd i hanba.
~wałbrzychu 12-09-2014 7:58
chyba będzie nowe linie z Wałbrzycha przez Jedlinka przez Zagórze do Walim i do Rzeczka.
~ 12-09-2014 8:05
co do komputerów to nie ma chętnych zgłosiło się tylko 100 rodzin,mało trafiony pomysł,jak dojechać do lekarza do Jedliny i jak wysłać list polecony jak poczta też w Jedline,piękne zdjęcie wójta w .......powieszę na przystanku,którego nie ma
~caritas 12-09-2014 10:06
prosimy do gluszycy jeszcze kilka kursow moze by dodatkowo ze 6.
~X-MEN 12-09-2014 10:35
Miliony much nie mogą się mylić. Jedzmy zatem gówno! Drodzy popieracze komitetów: "Walim zasługuje na więcej" i "Prawda i Honor" nie potraficie prowadzić w inny sposób swojej kampanii? Tylko ataki, nic nie macie konkretnego do powiedzenia, tylko atak. Nikt nie zrobił tyle ile zrobiła obecna Władza dla Gminy Walim. Jeśli uważacie inaczej idźcie na wyboru. Głosujcie za utopią, którą Wam wciskają. Tak jak pisałem na początku, MILIONY, MILIARDY MUCH NIE MOGĄ SIĘ MYLIĆ! JEDZMY GÓWNO!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Robert Biedroń z krótką wizytą w Wałbrzychu

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Po co nam Unia?

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

DTMZ robił porządki w Rząsinach