MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czy Jerzy Tutaj zwiększy naszą siłę w sejmiku województwa?

Wiadomości: Wałbrzych/region
Poniedziałek, 24 października 2011, 18:49
Aktualizacja: Wtorek, 25 października 2011, 14:10
Autor: Sven
Fot. Sven
Wybory parlamentarne spowodowały przetasowania w samorządach wszystkich szczebli. Miedzy innymi z zarządu województwa odchodzi wicemarszałek Marek Łapiński.

Tym samym powstał vacat, który z naszego, wałbrzyskiego, punktu widzenia mógłby zostać wypełniony przez osobę związaną z naszym miastem. Do wyboru mamy dwie osoby: Piotra Sosińskiego i Jerzego Tutaja. Biorąc pod uwagę układ polityczny w samorządzie województwa, w grę wchodzi tylko Jerzy Tutaj. Jeszcze w ubiegłym tygodniu na „giełdzie nazwisk” Jerzy Tutaj się nie pojawiał, ale od niedzieli, wtedy zapadła decyzja partyjna, jego szanse poważnie wzrosły. Sam zainteresowany nie traktuje nominacji w charakterze awansu politycznego czy partyjnego. Skromnie czeka na decyzję sejmiku:
- To dopiero rekomendacja. Nie traktuję tego w kategorii awansu w hierarchii partyjnej. Przedstawiając mnie jako kandydata, podkreślano raczej moją pracę w samorządzie i to, że od pięciu lat kieruję Komisją Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki. Platforma Obywatelska nie ma w sejmiku większości, która gwarantowałaby wybór, dlatego proponuje poczekać do czwartku. Twierdzę jednak, że moja obecność w zarządzie województwa byłaby wskazana, choćby z tego powodu, że tam, gdzie nas nie ma, tam o nas się zapomina - zakończył filozoficznie Jerzy Tutaj.

Z tym ostatnim zdaniem zgadza się drugi z wałbrzyskich reprezentantów w sejmiku, Piotr Sosiński: - Dysproporcja geograficzna w zarządzie jest niekorzystna dla Wałbrzycha. Podczas prac rzeczywiście brakuje wałbrzyskiej perspektywy, można to wykazać w wielu sytuacjach. Mimo, że nie jestem z obozu politycznego Jerzego Tutaja, to uważam jego obecność w zarządzie za wskazaną, wręcz pożądaną.

Czy w takim razie siła Wałbrzycha w województwie zostanie wzmocniona? Czy będzie to krok w stronę realnego rozwoju naszego miasta? O tym przekonamy się w dłuższej perspektywie. A o stosunku „Metropolii” do prowincjonalnego Wałbrzycha przekona nas czwartkowe głosowanie.

Czytaj również

Szczawno "za" opozycją

Nobel dla Tokarczuk!

Niepewny los basenu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Walduś 24-10-2011 19:38
Spotkaliśmy się TUTAJ by obwieścić dobre nowiny :)
~ 24-10-2011 19:48
jedno mu odpadnie,drugie dostanie.
~olo 24-10-2011 20:08
Pytanko mam tylko jedno proszę o konkretne odpowiedzi co zrobiło PO dla Wałbrzycha . Choć jedna sprawa nie takie bla bla bla obiecanki. Ps. nie liczy się ze mają fajne krawaty czy POtrafią rozmawiać przez telefon komórkowy
~Beza 24-10-2011 20:57
Jak nie Tutaj to Tutaj! W sumie wielkie jaja. Może ktoś przypomni za co ten filozof wyleciał w Wałbrzychu-Książu z prezesury? A do "ola". PO dało dla naszego miasta wielu znakomitych mężów stanu m.in. Ludwiczuka, Kruczkowskiego, Ewangieliu, Tutaja, Wylandowskiego. Pewno wymienisz więcej. Przypomnij.
~ 24-10-2011 21:56
Lepszy Sosiński.
~walerka 24-10-2011 21:59
jak bedzie ktos z walbrzycha to moze zaczną drogi wojewodzkie w miescie lepiej oswietlac w nocy
~karuzelka 25-10-2011 0:20
Pan Tutaj mocny tylko w promocji własnej osoby.
~akm 25-10-2011 8:33
Do "OLO" PO dla Wałbrzycha zrobiło wielki wstyd wyborczy.W ostatnich wyborach wałbrzyszabie dowiedli, że to im odpowiada. Do tytułu Tutaj dla Wałbrzycha zrobi .... NIC.
~mario 25-10-2011 9:03
I znów się zaczęło jak przed wyborami...otwierasz lodówkę a Tutaj TUTAJ, odbierasz telefon a Tutaj TUTAJ, włączasz w TV Urbi et Orbi a Tutaj TUTAJ...znów wszyscy popierają TUTAJA. A było tak spokojnie:-)
~ 25-10-2011 10:46
Dr PIOTR SOSIŃSKI - Szelemej pokaż klasę i utrzyj nochala platfuskom !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyrektor ma pomysł

Większość za rządzącymi

Wyraźnie na PiS

Obchodzili rocznicę

Innowacyjny pomysł