MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Czwartkowy seans w teatrze

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 17 marca 2011, 12:07
Aktualizacja: 12:07
Autor: Sven
Fot. red
Mniejszości seksualne w różowym autokarze przemierzające bezkresne australijskie krajobrazy. Teatr Dramatyczny zaprasza na kolejną projekcję filmową w ramach cyklu ”Dzięki Bogu już czwartek”.

Film Stephana Elliotta pt. „Priscilla, królowa pustyni” powstał w 1994 roku, ale problemy w nim poruszane aktualne są do dzisiaj. Nie może być inaczej, skoro dotyczą stosunków międzyludzkich.

Dwaj transwestyci: Tick (Mitzi) i Adam (Felicia) oraz transseksualna kobieta Bernadette (wcześniej Ralph) tworzą objazdową grupę sceniczną, podróżującą po australijskiej prowincji różowym autokarem nazwanym Priscillą. Jest to opowieść o życiowej wędrówce bohaterów, jej dobrych i słabych momentach, poszukiwaniu zrozumienia i przyjaźni.

W filmie jest sporo dobrej muzyki, którą napisał Guy Pearce, autor między innymi muzyki do „Córek McLeoda”.

Hugo Weaving (Tick) znany jest z pewnością z „Matrixa”, gdzie wcielił się w agenta Smitha oraz z „Władcy Pierścieni”, gdzie zagrał Elronda. Z kolei Guy Pearce (Felicia) znany jest, między innymi, z filmu „Tajemnice Los Angeles”, gdzie partnerował takim gwiazdom jak Kevin Spacey, Russell Crowe i obsypanej nagrodami Kim Basinger. Trio uzupełnia angielski aktor starszego pokolenia Terence Stamp (Bernadette), który poza znakomitymi rolami teatralnymi, ma w dorobku główne role u Federico Felliniego.

Projekcja już dzisiaj, w czwartek 17 marca, o godzinie 17:00. Wstęp wolny. Teatr Dramatyczny zaprasza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystawa fotograficzna

Popierają Dudę

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Z aplikacją bezpieczniej

Drugie spotkanie z BMK

Wraca stand–up