MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

"Czujni" sąsiedzi

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 sierpnia 2019, 6:36
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 8:50
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Po „zakrapianej” imprezie, która zorganizowana została w jednym z mieszkań w dzielnicy Gaj, dwaj lokatorzy nie zamknęli drzwi wejściowych i położyli się spać. Sytuację wykorzystali ich sąsiedzi wykradając z mieszkania wartościowe przedmioty.

33-latek oraz 48-latek w nocy z czwartku na piątek wykorzystali sen mieszkańców jednego z budynków przy ul. Leśnej w Wałbrzychu. Złodzieje weszli do środka i ukradli pierwszemu z mężczyzn telefon komórkowy oraz pieniądze, a właścicielowi mieszkania telewizor oraz kuchenkę gazową. Straty łącznie wyniosły blisko 2 tysiące złotych.

Policjanci Zespołu Wywiadowczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali obu złodziei następnego dnia wieczorem przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu, a dzień później zarzuty usłyszał także 30-letni mężczyzna, który zakupił od nich część skradzionego mienia.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni podczas czynności procesowych przyznali się do popełnienia przestępstw. 33 oraz 48-latek odpowiedzą za kradzież mienia ruchomego, a 30-letni wałbrzyszanin za paserstwo. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Funkcjonariusze już odzyskali i zabezpieczyli do sprawy utracony telefon komórkowy.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
2
20%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Butelka i flakonik...

Wyłonili wykonawcę

Z winy kierowcy

Nietrafiona zemsta

"Blik" w modzie

Uratowali desperata

Chronią przyrodę

Sporo zarzutów