MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Cztery zasypane tunele kryją tajemnice?

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 18 września 2015, 13:22
Aktualizacja: Sobota, 19 września 2015, 7:22
Autor: opr. PAW
Fot. red
Po zgłoszeniu odnalezienia „złotego pociągu”, po zgłoszeniu odkrycia podziemnych tuneli i korytarzy pod górą Włodarz w gminie Walim, po informacjach o prawdopodobnym tunelu pod górą Dzikowiec, teraz niemiecka obywatelka zgłosiła do UM w Wałbrzychu możliwość istnienia 4 tuneli wzdłuż trasy kolejowej biegnącej przez miasto.

Niemal każdy dzień przynosi nowe informacje dotyczące znalezisk znajdujących się na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

„Złoty pociąg” zapoczątkował lawinę kolejnych zgłoszeń odkryć. Obecnie trwa oczyszczanie terenu, gdzie pociąg miałby się znajdować i za około dwa tygodnie wojsko powinno przyjechać na ten teren i zacząć prowadzić działania zmierzające do odkopania „złotego pociągu”. Jeśli chodzi o znalezisko z terenu gminy Walim, a więc sieci podziemnych tuneli i korytarzy, to Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu postanowiło ponownie zbadać teren georadarem, by mieć pewność, że podziemne miasto istnieje. Te badania mają zostać przeprowadzone w najbliższych dniach. Gmina Mieroszów tymczasem zgłosiła możliwość istnienia tunelu kolejowego pod górą Dzikowiec.

Najnowsze zawiadomienie dotyczy Wałbrzycha. Obywatelka Niemiec twierdzi, że wzdłuż linii kolejowej biegnącej od Dworca Wałbrzych Miasto do Świebodzic mogą znajdować się zasypane tunele lub pomieszczenia i są one usytuowane w 4 miejscach – w dzielnicach Szczawienko i Piaskowa Góra.

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Jacek C. na wolności

Za nami wicie wianków

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~kuba 18-09-2015 15:39
A u mnie na ogrodzie (pow. ok 1 ha) w jednym miejscu zapada się ziemia - chyba zacznę kopać.
~Czerwony 18-09-2015 17:36
Piaskowa Góra, a niby gdzie? pod farbyką kabli czy gdzie?? Komus chyba lekarz zamiast w pupe w główke przy porodzie pyknął!!!
~@ 18-09-2015 17:44
A ja uważam, że to sprytny fortel naszego prezydenta. Wałbrzych się rozwija. Będą pieniądze na drogi, remonty. Powstaną nowe miejsca pracy. Odwiedza nas cała Polska, Europa i świat. Wałbrzych wizytówką Polski. Pieniądze muszą się znaleźć. Brawo!!!
~pikpok 18-09-2015 18:38
pewnie biedaszyby
~ 18-09-2015 18:46
czy to nasza niemra czy prawdziwa
~ 18-09-2015 20:45
Na Konradowie też są sztolnie, u podnóża Chełmca była bocznica kolejowa. Od dawna to wiadomo, pewnie znów ktoś z Antarktydy zgłosi to. Szkoda tylko że kolejne osoby x odkrywają coś co od dawna w Wałbrzychu było i jest tajemnica Poliszynela
~v7 18-09-2015 23:01
Jakieś wolne miejsca są jeszcze pod nami, czy same tunele. POmocy.
~PO mocy 19-09-2015 0:18
POmoc lepiej niech nie nadchodzi czego się nie dotkną to spier...lą. Tutaj link jak 2 lata temu super minister jednym głosem z rządem krzyczał o interwencje w Syrii|: http://swiat.newsweek.pl/sikorski-w-financial-times-wobec-syrii-konieczna-grozba-uzycia-sily,artykuly,270254,1.html a teraz krzyczą my kiedyś byliśmi nazywani brudasami na zachodzie i dano nam szanse. PO ciągu pewnie też nie Wyciągną bo to zwykli krzykacze telewizyjni. A społeczeństwo że głupie to łyka wszystko. Ksiądz i telewizor prawdę ci powie :-)
~un 19-09-2015 3:22
W wyniku czego PO i PSL nareszcie zejda do podziemia. Jak zwykle zawsze tam, gdzie mamona sie kroi.
~robak 19-09-2015 4:49
na ulicy Bethovena napewno się znajduje Tunel-pokopalniany ale jest,proszę o nagrodę za wskazanie miejsca
~Pks 19-09-2015 6:20
Dlaczego ta strasznie długo to wszystko trwa. Pociąg już dawno powinien być odkopany.
~Liczyrzepka 19-09-2015 11:28
To wszystko się układa w jedną całą logikę. Niemka ma rację, wystarczy przeczytać gdzie indziej co podawała prezydentowi miasta. Tutaj są szczątkowe informacje. Początek tunelu znajdował się między dwoma torami od lewej główna linia na Wrocław oraz od prawej bocznica kolejowa do zakładu przy moście na Uczniowskiej. To że jest tam zasypany pociąg to pikuś, tunel prowadzi dalej do zamku Książ (zależy na ile go Niemcy ukończyli). Zaś górą biegła druga bocznica która jest charakterystyczna na fotomapie. Ta bocznica służyła za wywożenie ziemi gruzu gdy kopano tunele a była tego duża ilość. Ta bocznica była przypisana na straty dlatego że już w tych latach można było zrobić foto z samolotu i zobaczyć podgląd terenu. Dlatego dla takiego schronu budowano tunel przy samych torach tak by z góry nie
~Liczyrzepka 19-09-2015 11:43
Tak by z góry nie było widać wlotu tunelu, ani znikającej bocznicy kolejowej gdzieś w polu, tak więc idealne miejsce do wlotu tunelu pasowało równolegle z torami kolejowymi głównej linii kolejowej. Druga sprawa jaki był cel budowania bocznicy kolejowej która prowadziła do fabryki Książ a która to fabryka powstała dopiero w latach 70-tych a wcześniej było puste pole. Mało tego w jakim celu służyła w czasie wojny ta bocznica? I po co tyle trudu Niemcy sobie zrobili by budować tą bocznicę po łuku od stacji kolejowej w bardzo głębokim wykopie niemal 1 km. Wystarczyło tą bocznicę wybudować nieco bliżej przy moście na Uczniowskiej a tak nie zrobili gdzie były by o wiele tańsze koszty budowy. Jeśli chodzi o tą Niemkę to też zgłosiła w tym miejscu na łuku bocznicy zakopany tunel.
~ 19-09-2015 14:49
wszyscy mieszkańcy powinni kopać - i skopać wszystko - czekam .
~kargulek 20-09-2015 17:01
Ta liudzi ta mietro kopali

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

Talenty odnalezione

Kolejny seans

Urbański na czele Aqua Zdroju

Posprzątają park