Czytających: 3584

Kraj: Cztery medale

Środa, 23 października 2019, 8:47
19 października wałbrzyscy karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate OBI wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushunkai Skarżysko Kamienna Cup. Był to duży turniej, w którym udział wzięło ponad 350 zawodników z Polski, Austrii, Ukrainy i Rosji.

Turniej rozgrywany był w konkurencji kumite z podziałem na wiek, płeć i wagę. Do Skarżyska Kamiennej pojechało sześcioro wychowanków Sensei Tomasza Obuchowskiego i wywalczyli 4 medale.

Na drugim miejscu podium stanęły dziewczynki: 8-letnia Ada Wołk-Łaniewska w kategorii dzieci 8-9 lat + 30kg, która bez większych problemów pokonała swoje wcześniejsze przeciwniczki, w walce finałowej ulegając, większej i bardziej doświadczonej zawodniczce z Otwocka, 12-letnia Julia Obuchowska w kategorii kadetki 12-13 lat +50kg, również zajęła 2. miejsce, bezproblemowo pokonując swoje rywalki w drodze do finału. Niestety w finale została faulowana i po badaniach lekarskich nie została przez lekarza dopuszczona do dalszej walki, tym samym zdobywając srebro.

Na trzecim miejscu stanęli dwaj chłopcy z UKKS OBI: 14-letni Szymon Pomjan w kategorii Kadet -55 kg ulegając w walce półfinałowej zawodnikowi z Turka oraz 16-letni Dominik Obuchowski w kategorii Junior -70 kg, który w półfinale uległ nieznacznie Ukraińcowi.

W sumie wyjazd zaliczany jest do udanych. 9-letni Kacper Waszak i 13-letni Konrad Goworski, zrealizowali zakładane założenia Sensei Tomasza Obuchowskiego, mimo że nie udało się stanąć na podium. Przed wałbrzyskimi karatekami jeszcze jeden start w październiku oraz jeszcze kilka startów do końca roku 2019.