MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czternastoletni rowerzysta na bani

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 20 maja 2011, 15:45
Aktualizacja: 15:46
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Młody mieszkaniec Jedliny Zdrój usiłował jechać na rowerze mając 1,34 promila alkoholu w organizmie. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. Ale czternastoletni rowerzysta to nie jedyny kierujący zatrzymany wczoraj podczas jazdy po pijanemu. – Padł kolejny niechlubny rekord na wałbrzyskich drogach – mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek z wałbrzyskiej policji. – Minionej doby policjanci zatrzymali aż ośmiu nietrzeźwych kierujących.

Najstarszy miał 52 lata. Najwięcej alkoholu w organizmie miał czterdziestojednoletni rowerzysta – 2,54 promila, na drugim miejscu z wynikiem 2,1 promila alkoholu w organizmie uplasowała się trzydziestopięcioletnia kobieta.

- Jeden z zatrzymanych, trzydziestoośmioletni mieszkaniec Wałbrzycha, chciał przechytrzyć kontrolujących go policjantów - opowiada nadkomisarz Rzymek. - Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie wiedział, że w takiej sytuacji pobiera się do badania krew. Okazało się również że, siadając za kierownicę naruszył zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd.

Policja apeluje o rozsądek i przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku naruszenia zakazu sądowego grozi kara o rok wyższa. Zabierane jest również prawo jazdy.

Czytaj również

Wiosna popiera nauczycieli

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Festiwal Tańca na finiszu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Dyzio 20-05-2011 18:02
Czternastoletni uczeń gimnazjum w Jedlinie Zdroju miał tyle promili? No to obniżyć mu w szkole sprawowanie! Niech gówniarz to odczuje! Ciekawe czy nauczyciele z tego gimnazjum potrafią radzić sobie z takim problemem?
~Rodzic 20-05-2011 19:23
Od radzenie sobie z takimi problemami to są RODZICE a nie nauczyciele.
~ppp 21-05-2011 0:25
A jak ktoś stracił rodziców?
~+ 21-05-2011 6:08
I może dlatego chłopak pije?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Miał przy sobie narkotyki i prowadził pojazd pod ich wpływem

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej

Pomimo podwójnego zakazu, wsiadł pod wpływem alkoholu za kierownicę

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika