MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czternastoletni rowerzysta na bani

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 20 maja 2011, 15:45
Aktualizacja: 15:46
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Młody mieszkaniec Jedliny Zdrój usiłował jechać na rowerze mając 1,34 promila alkoholu w organizmie. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny. Ale czternastoletni rowerzysta to nie jedyny kierujący zatrzymany wczoraj podczas jazdy po pijanemu. – Padł kolejny niechlubny rekord na wałbrzyskich drogach – mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek z wałbrzyskiej policji. – Minionej doby policjanci zatrzymali aż ośmiu nietrzeźwych kierujących.

Najstarszy miał 52 lata. Najwięcej alkoholu w organizmie miał czterdziestojednoletni rowerzysta – 2,54 promila, na drugim miejscu z wynikiem 2,1 promila alkoholu w organizmie uplasowała się trzydziestopięcioletnia kobieta.

- Jeden z zatrzymanych, trzydziestoośmioletni mieszkaniec Wałbrzycha, chciał przechytrzyć kontrolujących go policjantów - opowiada nadkomisarz Rzymek. - Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie wiedział, że w takiej sytuacji pobiera się do badania krew. Okazało się również że, siadając za kierownicę naruszył zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd.

Policja apeluje o rozsądek i przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku naruszenia zakazu sądowego grozi kara o rok wyższa. Zabierane jest również prawo jazdy.

Czytaj również

Po co nam Unia?

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

22–latek ukradł m.in. samochód rajdowy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Dyzio 20-05-2011 18:02
Czternastoletni uczeń gimnazjum w Jedlinie Zdroju miał tyle promili? No to obniżyć mu w szkole sprawowanie! Niech gówniarz to odczuje! Ciekawe czy nauczyciele z tego gimnazjum potrafią radzić sobie z takim problemem?
~Rodzic 20-05-2011 19:23
Od radzenie sobie z takimi problemami to są RODZICE a nie nauczyciele.
~ppp 21-05-2011 0:25
A jak ktoś stracił rodziców?
~+ 21-05-2011 6:08
I może dlatego chłopak pije?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Policjanci z Boguszowa–Gorc odzyskali skradziony rower

Dwóch pijanych kierujących jednym samochodem

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Bili go butelką i metalową rurką