MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czesław (za)Śpiewa w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 9:32
Aktualizacja: 9:36
Autor: red
Fot. Użyczone: Anna Karolina Wajs
26 września Czesław Mozil spotka się z fanami w EMPiK–u przy Łączyńskiego.

- Będzie można uzyskać autograf, zrobić zdjęcia, ale przede wszystkim porozmawiać z artystą – zachęca Magdalena Legierska z EMPiK-u.

Twórcą projektu ,, Czesław Śpiewa” jest ,,duński Polak” o niewyparzonych ustach, Czesław Mozil. Płyta „Debiut” to radosny efekt współpracy z poetą Michałem Zabłockim. Michał i internauci napisali, Czesław zagrał i zaśpiewał. Na płycie znalazł się hit „Maszynka do świerkania”, który został odtworzony na YouTube 3 mln razy, a płyta ,,Debiut” zyskała miano platynowej. Artysta jest zdobywcą trzech Fryderyków.

W teatralnych koncertowych show pełnych energii, śmiechu i wzruszeń towarzyszą Czesławowi jego duńscy przyjaciele. Karen Duelund, Martin Bennebo, Jacob Munk i Hans Finn Moeller. Wspólnie zagrali już ponad 200 koncertów.

Sam artysta uczestniczy w wielu projektach, m.in. zagrał na płycie „Unppluged” zespołu Hey. Udziela się także jako aktor, „tańcząc” w teatrze w najnowszym projekcie Iwony Pasińskiej „Gramy 4 You”.

Choć Polacy docenili go dopiero, gdy ,,zaświerkał”, Czesiek pokazał klasę dużo wcześniej. Wraz z duńskim zespołem Tesco Value nagrał dwie płyty, które wydane nakładem Mystic production, są już dostępne w Polsce. W 2001 roku zespół Tesco Value zagrał na prestiżowym festiwalu Roslkide, od 2002 roku występował w klubach w całej Polsce, by w kwietniu 2008 roku podbić polski rynek projektem Czesław Śpiewa.

Spotkanie w EMPIK-u przy Łączyńskiego 44 zaplanowane jest na godz. 15.30.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biegające Anioły Hospicjum

Wyburzenia na Topolowej są związane z budową obwodnicy

Po co nam Unia?

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu wsparł policjantów drogówki

Wałbrzych wychodzi naprzeciw nowotworowi

Wałbrzyski Aqua Zdrój przyłącza się do akcji "STOP Plastik"

Kolejny sukces gry o Wałbrzychu