Trutnov: Czesi pokonani, kolejne sparingowe zwycięstwo Górnika

Poniedziałek, 14 lutego 2011, 20:52
Aktualizacja: 20:56
Autor: MDvR
Ekipa FK Trutnov była kolejnym rywalem biało–niebieskich w okresie przygotowawczym. Podopieczni Roberta Bubnowicza przegrywali do przerwy 0:1, ale ostatecznie odnieśli przekonujące zwycięstwo w wymiarze 3:1.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, którzy stosując duży pressing zepchnęli naszych zawodników do defensywy. Wałbrzyszanie grający testowanym ostatnio ustawieniem 4-5-1 przez długi okres czasu skutecznie rozbijali ataki miejscowych. Ambitnie grający Czesi pokonali w końcu Jaroszewskiego, autorem bramki Holubec. Do przerwy prowadzili zatem gracze z Trutnova 1:0.

Po zmianie stron do zdecydowanej ofensywy ruszyli gospodarze próbując podwyższyć rezultat. W drugiej części gry punktowali jednak już tylko biało-niebiescy. Dwukrotnie golkipera rywali pokonał Zinke, jedno trafienie dołożył także Tobiasz, a Górnik wygrał ostatecznie 3:1.

FK Trutnov – Górnik Wałbrzych 1:3 (1:0)

Górnik: Jaroszewski (60′ Jarosiński) – Sawicki (45′ D. Michalak), Staszewski, Wojtarowicz, Zawadzki, Fojna (45′ Duś), Wepa (45′ Łaski), Tobiasz, Morawski, G. Michalak (45′ Rytko), Zinke

Trutnov: Šťastný – Kejzlar, Kozák, Makovský – Kamitz, Marks, Kuneš, Přívratský – Holubec, Hejna, Musil. Wchodzili: Kulhánek, Petrásek, Mařas