MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

CZERWIEC PREMIER W WAŁBRZYSKIM TEATRZE DRAMATYCZNYM

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 13 czerwca 2013, 12:28
Aktualizacja: Sobota, 22 czerwca 2013, 15:57
Autor: artykuł promocyjny
W samo południe
Fot. Bartek Sowa
W czerwcu Teatr Dramatyczny nie próżnuje. Widzowie nie mogą narzekać na repertuarową nudę. Jest w czym wybierać: od familijnego eventu w plenerze, przez projekt performatywny poświęcony wyborom 4 czerwca ‘89, po pierwszy odcinek kabaretowego serialu bez cenzury.

„Szaniawski” zaplanował aż cztery premiery, z czego dwie już za nami: MIASTO DUCHÓW i W SAMO POŁUDNIE.

MIASTO DUCHÓW w reżyserii Arka Buszki to efektowne widowisko plenerowe. Sensacyjna akcja, pantomima, taniec, ognie, wizualizacje. Aktorzy zawodowi i zapaleni amatorzy we wspólnym działaniu.

Przestrzeń amfiteatru zamieni się w miejsce spotkania z duchami Dolnego Śląska. Do miasta o trudnej do wymówienia przez cudzoziemca nazwie trafia ekipa zagranicznego programu telewizyjnego tropiącego zjawy i wyjaśniającego zagadkę dziwnych miejsc. Co odkryją w Wałbrzychu? Kto wyjdzie im naprzeciw?

15, 22 czerwca, godz. 21.00 (6, 7 lipca godz. 21.00), Amfiteatr

Projekt performatywny Wojtka Ziemilskiego W SAMO POŁUDNIE to kolektywne poszukiwanie śladów pamięci i sensów ukrytych w sposobach mówienia i odruchowych skojarzeniach na temat przełomu
4 czerwca 1989 roku. Przedstawienie jest efektem zaangażowania całego zespołu w docieranie do uczestników wydarzeń tego czasu , którzy pamiętają je na swój sposób. O tych sposobach i o własnej, często intymnej pamięci, opowiedzą aktorzy. A jaka jest pamięć widzów?

14, 15 czerwca, godz. 19.00, 16 czerwca, godz. 18.00, Duża Scena

Przed nami dwie kolejna premiera: DOM AKTORA

DOM AKTORA to wałbrzyski serial komediowy autorstwa Michała Walczaka. Rzecz dzieje się we współcześnie nawiedzonym domu aktora. Bohaterami są artyści sceny wałbrzyskiej po pracy. Kolejna premiera, kolejny reżyser, kolejne przekroczenie. Wracają do domu aktora zmęczeni, ale szczęśliwi. Chcą się wyspać, lecz oto coś dziwnego błąka się nocami po korytarzach. Nie daje im zasnąć. Co to? Wypalenie? Kryzys? Może duch aktora-samobójcy? Czym się różni dom aktora od zwykłego domu?

Imprezy. Romanse. Ekscesy. Duchy. Dom Aktora startuje…

28 (premiera), 29, 30 czerwca, godz. 20.00 – Inna Scena

Czytaj również

Komunalnik będzie wspierał zapaśników z Wałbrzycha

Posłowie zachęcają studentów do udziału w konkursie

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Mieszkańcy Szczawna–Zdroju będą mogli pozbyć się niepotrzebnych sprzętów

Mieszkańcy Boguszowa–Gorc pytają – urząd odpowiada

Remont ulicy Garbarskiej ruszy prawdopodobnie jeszcze w kwietniu

To będzie wielkie taneczne wydarzenie

Wiosna popiera nauczycieli