MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czerwiec aktywnych społeczności

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 11 czerwca 2010, 20:05
Aktualizacja: Sobota, 12 czerwca 2010, 8:54
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Drugi rok z rzędu organizowana jest ogólnopolska akcja pod hasłem „Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności”.

W Wałbrzychu jako pierwsi zaczęli mieszkańcy Podgórza, którzy 8 i 9 czerwca porządkowali plac zabaw i otoczenie PSP nr 5. Sadzono kwiaty i krzewy. Pracę połączono z rozrywką. Odbył się festyn rodzinny z różnymi zabawami i poczęstunkiem.

Dzisiaj 11 czerwca działania na rzecz własnej dzielnicy podjęli mieszkańcy Piaskowej Góry, którzy porządkowali boisko przy PSP nr 7. Tu także przewidziane były zabawy i konkursy. Z kolei na Białym Kamieniu odbył się festyn pod hasłem „Dzień bez przemocy”. Były występy taneczne, konkursy plastyczne i loteria fantowa oraz mecz piłkarski pomiędzy uczniami PG nr 5 i Policją. Na Nowym Mieście przy PSP nr 23 bawiono się na „Integracyjnym festynie rodzinnym”. Tu także była loteria oraz występy dziecięcych zespołów i przejażdżki konne.

W Śródmieściu postanowiono rewitalizować zapomniany skwer przy ul. Piłsudskiego, powyżej pl. Tuwima, dopingując się hasłem „Zróbmy razem to i owo, a powstanie plac na nowo”. Gdy kilkanaście minut po południu przybył Prezydent Piotr Kruczkowski, praktycznie wszystkie prace porządkowe przewidziane na ten dzień były zakończone – oczyszczono skwer z metrowej trawy, dzikich krzaków i śmieci. Do jesieni zamontowane mają być ławki i być może inne urządzenia rekreacyjne. Pozostały czas wykorzystano na zabawę, konkursy i gry.

Wszystkie festyny są dziełem Wspólnot Samorządowych poszczególnych dzielnic, MOPS – u, szkół. Pomaga także Straż Pożarna, Policja. Ale nic z tego by nie wyszło, gdyby nie zaangażowanie wałbrzyszan.
Jutro swój festyn będzie mieć Stary Zdrój, a 18 czerwca Sobięcin.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Trzy dni pełne atrakcji

Dni Podzamcza tuż, tuż...

Darmowa komunikacja miejska w Świebodzicach już niebawem

Bitwa pod Strugą – inscenizacja

Nowi sołtysi w gminie Głuszyca

Dzień Zwycięstwa w gminie Mieroszów

Czekają nas utrudnienia w ruchu