MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czerpali korzyści majątkowe z ułatwiania uprawiania prostytucji

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 stycznia 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:31
Autor: opr.red.
Fot. red.
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwie osoby podejrzane o to, że ułatwiały kobietom uprawianie prostytucji i czerpały z tego korzyści majątkowe.

Na trop dwóch osób mogących trudnić się sutenerstwem wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. To 41-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna mieszkańcy Wałbrzycha. Po zebraniu wszystkich niezbędnych materiałów dowodowych wspólnicy zostali zatrzymani.

Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy ułatwiali kobietom uprawianie prostytucji. Służyły do tego dwa lokale mieszkalne na terenie Wałbrzycha oraz Kłodzka, należące do obojga podejrzanych. Były to miejsca spotkań kobiet z potencjalnymi klientami. Z tego nielegalnego procederu zatrzymani czerpali korzyści majątkowe i uzyskali 50 tysięcy złotych.

Po wykonaniu z nimi czynności procesowych zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozorów policyjnych. Z przestępstwa sutenerstwa para uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Sprawcy, który czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj również

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Akcja „Trzeźwy poranek” z jednym kierującym znajdującym się pod wpływem alkoholu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ola 24-01-2015 11:13
Od lat trwa ten proceder w firmach pt, "Agecnja Towarzyska" za przyzwoleniem władz i co! Cisza! Działają dalej za symboliczny podatek.
~~~~~~~ 24-01-2015 16:40
Dokładnie ten kto ma układy z policją działa sobie normalnie .......kto niema czerpie korzyści.
~ 25-01-2015 11:01
ha ha jedynym dowodem jaki może pogrążyć to zeznania dziewczyn i nic ponadto.Ale jak to dumnie brzmi : materiały dowodowe.Ave wałbrzyska policja.A swoją drogą głupi - czynsz rozliczenie z US i mogą w dooope pocałować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwaj mieszkańcy powiatu ząbkowickiego zatrzymani z narkotykami

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Festiwal Tańca na finiszu

"Skosiła" uliczną latarnię

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej