Wałbrzych: Czekamy na finał

Środa, 13 kwietnia 2016, 11:32
Aktualizacja: 11:34
Za nami drugie spotkania półfinałowe Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Labo-Dent po raz drugi z rzędu melduje się w finale, a ich przeciwnikami będą zawodnicy MKS Basket Szczawno Zdrój.

Court BG - Drink Team 45:42 ,/b>

W meczu o wejście do gry o 5. pozycję w lidze wyżej rozstawione Courty po pierwszym przegranym meczu stanęło na wysokości zadania w kolejnych dwóch i w konsekwencji odprawiło z kwitkiem Drink Teamowców w stosunku 2:1. Teraz zmierzą się o piątą pozycję w sezonie 2015/16 z Basketem Śródmieście.

AluFast - MKS Basket Szczawno Zdrój 63:80

W pierwszym półfinale MKS podejmował AluFast. Początek spotkania elektryzująco rozpoczęli faworyci ze Szczawna. Kiedy wydawało się, że mecz szybko się zakończy, zawodnicy AluFastu odparli atak i zdecydowanie poszli po swoje doprowadzając nie tylko do remisu, ale nawet wychodząc na 5 punktów przewagi. Granie „na stojąco” dało się we znaki zwycięzcom rundy zasadniczej, którzy w ostatniej kwarcie musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Józefowicz i spółka spięli się w końcowych minutach wychodząc na wysokie prowadzenie i w konsekwencji wygrywając i kończąc serię z AluFastem.

Partners Nieruchomości - Labo-Dent 39:40

W drugim półfinałowym meczu Partners Nieruchomości podejmował Labo-Dent. W pojedynku numer jeden „stomatolodzy” dość gładko ograli rywali, jednak w drugim spotkaniu gra była bardzo wyrównana. Dla Partners było to spotkanie o być albo nie być w finale i podeszli do niego mocno zmobilizowani. Początek należał do nich, uzyskali niewielką przewagę punktową, którą szybko zniwelowali rywale wychodząc już nawet na 9-punktową przewagę. Wszystko miało rozstrzygnąć się w 4 kwarcie. Przewaga Labo topniała, aż w konsekwencji na minutę przed końcem mieliśmy remis. W tej części gry wiele nerwowych akcji nie przynosiło zmiany wyniku, a na 4 sekundy do końca piłkę z autu wybijali Partnersi i przed szansą na zwycięstwo stanął Bartek Jerzyk oddając rzut z półdystansu. Piłka trafiła w „pierwszą obręcz”, zebrał ją Grzegorz Kuliński, który tuż po chwycie piłki i dwóch kozłach został sfaulowany na niespełna sekundę do końca meczu. Konsekwencją faulu były dwa rzuty osobiste. Pierwszy rzut niecelny, drugi celny i tak Labo-Dent znalazł się w finale.