MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czarnoborzanin laureatem międzynarodowego konkursu

Wiadomości: Region
Środa, 9 kwietnia 2014, 6:20
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:43
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W listopadzie 2013 roku wraz z grupą starszych studentów Politechniki Wrocławskiej czarnoborzanin, absolwent szkoły – Radosław Groński przystąpił do konkursu ogłoszonego przez organizację Mars Society we współpracy z NASA.

Mogły w nim wziąć udział drużyny studenckie z całego świata. Konkurs pod nazwą "International Inspiration Mars Student Design Contest" polegał na pełnym zaprojektowaniu dwuosobowej misji kosmicznej, która w 2018 roku miałaby polecieć w okolice Marsa, okrążyć go i wrócić bezpiecznie na Ziemię.

Taką misję planuje Denis Tito, amerykański milioner, dlatego wraz z Mars Society ogłosił konkurs na jej projekt.Drużyna Radka ("Space is More"), jako jedyna z Polski dostała się do finałowej dziesiątki i będzie reprezentować kraj w finale, który ma odbyć się w kwietniu br. w San Jose w Kalifornii.

"Space is More" prawdopodobnie będę musieli szukać sponsora ze względu na to, że nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi. Szczegółowe informacje dotyczące zespołu zamieszczone są na stronie http://spaceismore.com/inspirationmars/.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont ulicy Garbarskiej ruszy prawdopodobnie jeszcze w kwietniu

Mieszkańcy Szczawna–Zdroju będą mogli pozbyć się niepotrzebnych sprzętów

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Komisarz Krzysztof Lewandowski powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

W Hali Mistrzów zorganizowano "Targi Zawodów"

Wiosna popiera nauczycieli

PiS stracił przodownictwo w sondażu