MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Czarne na Biało w Teatrze Dramatycznym

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 września 2015, 6:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 14:48
Autor: organizatorzy
Fot. użyczone
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu otwiera cykl czytań CZARNE NA BIAŁO realizowany w ścisłej współpracy z Wydawnictwem Czarne. Promujący czytelnictwo i współczesną literaturę pomysł opiera się na premierowych czytaniach fragmentów książek – z udziałem wałbrzyskich aktorów, przygotowywanych przez młodych reżyserów, często z udziałem autorów.

W ramach inauguracji cyklu - 17 września br., odbyło się pierwsze czytanie z cyklu CZARNE NA BIAŁO. Czytano książkę „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość” Katarzyny Surmiak-Domańskiej - mocny i całkiem zabawny reportaż o owianej złą sławą rasistowskiej organizacji.
Śpiewano stare, amerykańskie piosenki z Południa w zupełnie nowych aranżacjach, aktorzy sprawdzili, czy mogliby należeć do chóru i czy pasują na nich białe czapki z wyciętymi otworami na oczy.

Po czytaniu miało miejsce niezwykle ciekawe spotkanie autorskie z Katarzyną Surmiak-Domańską. Autorka podczas pracy nad reportażem obserwowała Zjazd Patii Rycerzy KKK z Arkansas. Miała okazję przyjrzeć się Klanowi z bliska. Rozmawiała z Wielkimi Magami Smokami. Założyła biały kaptur i stanęła pod płonącym krzyżem.

Czytanie wyreżyserował dyrektor artystyczny Teatru: Maciej Podstawny. Muzyka na żywo: Anna Stela. Performatywnie czytali: Mirosława Żak, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki

19 października, czytać będziemy głośną książkę Filipa Springera „13 pięter”, już teraz zapraszamy!

Tekst: organizatorzy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Książ w średniowieczu

Lato w żłobku

Projekt warty polecenia

Miasto broni strażników

Wraca stand–up

Pozytywny projekt WOK–u

Festiwal odwołany

Szełemej w Chwaliszowie