MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cyrkowe pożegnanie wakacji w Centrum „Witold”

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 1 września 2015, 11:52
Autor: red
Fot. użyczone
Około 180 najmłodszych mieszkańców Boguszowa–Gorc cyrkowymi sztuczkami pożegnało wakacje.

Dopisała zarówno frekwencja jak i pogoda. Na placu przed Centrum „Witold” stanęła kolorowa kopuła cyrkowa, pojawił się klown Rico Tico, akrobata Markus wraz z pomocnikami i szefowa cyrkowego zamieszania (w tej roli Katarzyna Bernaś), która zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy.

Podczas imprezy zorganizowanej przez Centrum „Witold” we współpracy z Centrum Kultury w Kamiennej Górze po krótkich warsztatach każdy mógł zostać cyrkowym artystą. Chłopcy najchętniej przyłączali się do drużyny atletów, z dumą prezentowali mięśnie i próbowali swoich siła w wyciskaniu sztangi, najmłodsi wesoło pląsali z Klownem Rico Tico, a nieco starsi trenowali chodzenie na szczudłach, żonglowanie, taniec na linie, a nawet kręcenie talerzami. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom bańki mydlane, które przeniosły wszystkich do krainy fantazji. Cyrkowa impreza zakończyła się „skręceniem” balonowych zwierzaków oraz wręczeniem wszystkim młodym cyrkowcom medalu Mistrza Sztuki Cyrkowej.

Cyrkowymi atrakcjami CK-K „Witold” zakończyło cykl zajęć wakacyjnych organizowanych dla dzieci i młodzieży w lipcu i sierpniu. Odbywały się zarówno zajęcia artystyczne, integracyjne, jak również wycieczki tj. pełna adrenaliny i tajemnic wizyta w fabryce historii ARADO oraz twórcza wyprawa połączona z warsztatami w Muzeum Porcelany. Wszystko to sprawiło, że letnie eskapady z „Witoldem” cieszyły się dużą popularnością, a uśmiech „od ucha do ucha” nie znikał z twarzy uczestników zajęć.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody dla uczniów

Kolejne odkrycie

Wizyta górnika

Uciekał pieszo

Mieroszów nad Wisłą

Mają świetlicę

Wspierają uzdolnionych

Powiatowa Barbórka