MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cykl spotkań policjantów, pracowników MOPS–u i Wałbrzyskiej Rady Seniorów z mieszkańcami naszego miasta

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 25 sierpnia 2018, 10:33
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
"Widzę, słyszę, reaguję" – pod takim hasłem rozpoczął się cykl "spotkań pod parasolem" przygotowany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyską Radę Seniorów.

Organizatorzy rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy Piaskowa Góra o problemach z przemocą, o różnego rodzaju uzależnieniach, a osoby starsze otrzymały informacje o tym, jak chronić swoje oszczędności przed oszustami. Zainteresowani młodzi wałbrzyszanie mieli natomiast okazję zapytać, jak wygląda procedura naboru do Policji.

Każdy, kto w czwartkowe popołudnie znalazł się w rejonie ul. Kusocińskiego, Głównej oraz Broniewskiego mógł porozmawiać z policjantami oraz organizatorami przedsięwzięcia nt. problemów z przemocą w rodzinie, uzależnień od alkoholu, narkotyków oraz telefonu, internetu, a także gier komputerowych. Mieszkańcy naszego miasta otrzymali informacje, gdzie szukać wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz pedagogicznego.

Policjanci wraz z pracownikami MOPS-u i członkami Wałbrzyskiej Rady Seniorów rozmawiali także z osobami starszymi. Informowali seniorów o metodach oszustów, którzy wykorzystują każdą okazję, by przejąć ich oszczędności zbierane czasami przez całe życie. Mowa była m.in. o metodach na tzw. wnuczka, policjanta, czy też pracowników zaufanych instytucji publicznych.

Wałbrzyszanie zainteresowani służbą w Policji mieli okazję porozmawiać z asp. szt. Tomaszem Łabędziem o zasadach rekrutacji. Organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania: 28 sierpnia w dzielnicy Biały Kamień, 5 września na Podgórzu oraz 11 września w Śródmieściu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Byłeś już w Gdańsku? Podpowiadamy, co warto zobaczyć

To nie sztuka – to wandalizm

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~alicja 25-08-2018 13:21
Pan Tomek to bardzo dobry policjant!
~ogr 25-08-2018 17:37
brawo, tak to właśnie powinno wyglądać, wyjście do ludzi i rozmowy o problemach na ulicach miast
~ouyees! 28-08-2018 22:50
O TAK ! O TAK! HM...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O 13 emeryturę nie trzeba składać wniosku

Zostań krawcem

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Ścigali się nad Zalewem w Starych Bogaczowicach