MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 11 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:10
Autor: opr.red.
Fot. www.www.walbrzych.policja.gov.pl
W ramach „Międzynarodowej Kampanii Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” ponad 20 pań wzięło udział w zajęciach kursu samoobrony zorganizowanych przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W czasie spotkania panie dowiedziały się, że nie trzeba być mistrzem sztuk walki, aby skutecznie obronić się przed napastnikiem.

W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu odbyły się zajęcia, w trakcie których, pod okiem policyjnych instruktorów, panie ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały prelekcją dotyczącą zachowań - jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Panie dowiedziały się również, że nie trzeba być mistrzem sztuk walki, aby skutecznie obronić się przed napastnikiem. Klucze, parasolka czy dezodorant mogą stanowić niebezpieczną broń w rękach drobnej kobiety.

Panuje powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi. Sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako ofiary łatwe do pokonania. Poza tym stają się ofiarami ataków na tle seksualnym.
Dlatego też, każda kobieta powinna znać podstawowe zasady zachowania – jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz jak bronić się w przypadku napaści.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od książek po elektronikę

Sam się okradł...

Nieodpowiedzialni kierowcy

Otrzymali ozonatory

Duda w Wałbrzychu

Miasto broni strażników

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Wyborcza loteria