MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ćwiczenia służb ratowniczych przebiegły pomyślnie

Wiadomości: REGION
Piątek, 15 czerwca 2018, 11:31
Autor: red
Fot. Fundacja "Europejska Perła Baroku"
Na terenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie trwały powiatowe ćwiczenia służb. W akcji brały udział powiatowe jednostki PSP, OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe, do których dołączył wóz "drabina" z Wałbrzycha.

Scenariusz zakładał podpalenie strychu, pościg antyterrorystyczny oraz pomoc poszkodowanemu w akcji strażakowi. Całą akcją zarządzał komendant PSP w Kamiennej Górze Sławomir Graczyk.

Ćwiczenia zakończyły się powodzeniem. Uczestnicy oglądający akcję podziwiali współpracę jednostek. Jest to bardzo ważne, bowiem opactwo jest specyficznym miejscem, w którym występuje wiele utrudnień podczas tego typu dynamicznych zmagań. Jak zaznaczył komendant: "rozprzestrzeniony pożar w takim miejscu jest niemalże niemożliwy do ugaszenia, jedyną opcją ratunku jest zareagowanie na czas i ugaszenie pożaru u jego zarodka". Warto tutaj zaznaczyć, że obiekt ma jeden z najnowocześniejszych systemów przeciwpożarowych, składający się z setek czujek i czujników. To wydarzenie jest kolejnym etapem pracy nad bezpieczeństwem turystów, pielgrzymów, całej obsługi obiektu, ale także ochrony tego jakże wyjątkowego zabytku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Piosenki Marka Grechuty w Starej Kopalni

Świetna zabawa podczas Babskiego Wieczoru Kabaretowego w Boguszowie–Gorcach

PiS stracił przodownictwo w sondażu

"Pod Zegarem" rozdawali żywność

Solidarność daje rządowi czas do 28 marca

Kradzieże marketowe stały się dla nich sposobem na życie

Pod znakiem Dnia Żołnierzy Wyklętych

Zmarł Honorowy Obywatel Gminy Mieroszów