MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ćwiczenia służb ratowniczych przebiegły pomyślnie

Wiadomości: REGION
Piątek, 15 czerwca 2018, 11:31
Autor: red
Fot. Fundacja "Europejska Perła Baroku"
Na terenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie trwały powiatowe ćwiczenia służb. W akcji brały udział powiatowe jednostki PSP, OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe, do których dołączył wóz "drabina" z Wałbrzycha.

Scenariusz zakładał podpalenie strychu, pościg antyterrorystyczny oraz pomoc poszkodowanemu w akcji strażakowi. Całą akcją zarządzał komendant PSP w Kamiennej Górze Sławomir Graczyk.

Ćwiczenia zakończyły się powodzeniem. Uczestnicy oglądający akcję podziwiali współpracę jednostek. Jest to bardzo ważne, bowiem opactwo jest specyficznym miejscem, w którym występuje wiele utrudnień podczas tego typu dynamicznych zmagań. Jak zaznaczył komendant: "rozprzestrzeniony pożar w takim miejscu jest niemalże niemożliwy do ugaszenia, jedyną opcją ratunku jest zareagowanie na czas i ugaszenie pożaru u jego zarodka". Warto tutaj zaznaczyć, że obiekt ma jeden z najnowocześniejszych systemów przeciwpożarowych, składający się z setek czujek i czujników. To wydarzenie jest kolejnym etapem pracy nad bezpieczeństwem turystów, pielgrzymów, całej obsługi obiektu, ale także ochrony tego jakże wyjątkowego zabytku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zasłużeni dla głuszyckiego włókniennictwa

Darmowe WiFi w Szczawnie–Zdroju

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Znany jest termin Juwenaliów

Po co nam Unia?

Juwenalia PWSZ 2019

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju