MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ćwiczenia na Zamku Grodno

Wiadomości: REGION, Zagórze Śl.
Środa, 7 listopada 2018, 8:28
Aktualizacja: Czwartek, 8 listopada 2018, 8:24
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim odbyły się ćwiczenia służb mundurowych.

- Ćwiczenia zostały zorganizowane w ramach sprawdzenia Powiatowego Planu Ratowniczego dla Powiatu Wałbrzyskiego. W działaniach udział biorą zarówno powiatowe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jak również jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczenia z punktu widzenia trudności terenu i umiejscowienia Zamku Grodno są dużym wyzwaniem dla ratowników: doprowadzenie wody do celów gaśniczych i ewakuacja osób, które są odcięte na wysokiej wieży. Konieczne jest zastosowanie technik alpinistycznych - powiedział bryg. mgr inż. Paweł Kaliński - zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu.

Na terenie zamku strażacy i ratownicy musieli się zmierzyć z dwoma zadaniami. Pierwsze z nich to ugaszenie pożaru, który powstał na terenie kompleksu zamkowego Zamku Grodno. Drugim zadaniem była też ewakuacja osób, które po wybuchu pożaru zostały uwięzione w zamkowej wieży. W ćwiczeniach udział wzięło osiem zastępów ze wszystkich powiatowych jednostek OSP KSRG, jednostki PSP, a także Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, policja, Pogotowie Ratunkowe i służby zarządzania kryzysowego Gminy Walim.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
2
40%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

To był wyjątkowy rajd rowerowy

Zarząd Powiatu docenił utalentowanych sportowców

Juwenalia PWSZ 2019

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej 7-11-2018 16:27
Podróżowałem akurat autem jak odbywały się te pożal się boże "ćwiczenia". Co najmniej 15 wozów strażackich i żadnego cymbała do kierowania ruchem w strategicznych miejscach (patrz: okolice ronda w Zagórzu, krzyżówka w Jedlice). Tacy ratownicy w akcji, to jeszcze większe niebezpieczeństwo niż jakby ich nie było albo by siedzieli najebani w swoich remizach... WSZYSTKO OPADA !!!!
~wal 7-11-2018 18:35
Czy ktoś koordynuje w Wałbrzym od dziś chu wyjazd na Marsz Niepodległości w Warszawie? Jestem od dziś chętny na wyjazd
~Pilot 7-11-2018 23:01
Na ćwiczeniach i podczas akcji rat-gaś powinno się mieć rękawice ochronne nie w kieszeni a na dłoniach ,Pan strażak na zdj 13,20,21 i chyba na pozostałych tak się porusza .Nasuwa się pytanie czy tak można ?,jeżeli ćwiczenia to trzeba ćwiczyć i wdrażać to i jak wykonujemy prace aby bezpieczeństwo dla niego i potrzebującym pomocy było na jak najwyższym poziomie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w gminie Stare Bogaczowice

Rusza remont ulicy Garbarskiej

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

GOPR–owcy znów musieli interweniować