MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ćwiczenia na Zamku Grodno

Wiadomości: REGION, Zagórze Śl.
Środa, 7 listopada 2018, 8:28
Aktualizacja: Czwartek, 8 listopada 2018, 8:24
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim odbyły się ćwiczenia służb mundurowych.

- Ćwiczenia zostały zorganizowane w ramach sprawdzenia Powiatowego Planu Ratowniczego dla Powiatu Wałbrzyskiego. W działaniach udział biorą zarówno powiatowe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych jak również jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczenia z punktu widzenia trudności terenu i umiejscowienia Zamku Grodno są dużym wyzwaniem dla ratowników: doprowadzenie wody do celów gaśniczych i ewakuacja osób, które są odcięte na wysokiej wieży. Konieczne jest zastosowanie technik alpinistycznych - powiedział bryg. mgr inż. Paweł Kaliński - zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu.

Na terenie zamku strażacy i ratownicy musieli się zmierzyć z dwoma zadaniami. Pierwsze z nich to ugaszenie pożaru, który powstał na terenie kompleksu zamkowego Zamku Grodno. Drugim zadaniem była też ewakuacja osób, które po wybuchu pożaru zostały uwięzione w zamkowej wieży. W ćwiczeniach udział wzięło osiem zastępów ze wszystkich powiatowych jednostek OSP KSRG, jednostki PSP, a także Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, policja, Pogotowie Ratunkowe i służby zarządzania kryzysowego Gminy Walim.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
2
40%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Był atak kibiców, czy go nie było?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kustosz z Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej 7-11-2018 16:27
Podróżowałem akurat autem jak odbywały się te pożal się boże "ćwiczenia". Co najmniej 15 wozów strażackich i żadnego cymbała do kierowania ruchem w strategicznych miejscach (patrz: okolice ronda w Zagórzu, krzyżówka w Jedlice). Tacy ratownicy w akcji, to jeszcze większe niebezpieczeństwo niż jakby ich nie było albo by siedzieli najebani w swoich remizach... WSZYSTKO OPADA !!!!
~wal 7-11-2018 18:35
Czy ktoś koordynuje w Wałbrzym od dziś chu wyjazd na Marsz Niepodległości w Warszawie? Jestem od dziś chętny na wyjazd
~Pilot 7-11-2018 23:01
Na ćwiczeniach i podczas akcji rat-gaś powinno się mieć rękawice ochronne nie w kieszeni a na dłoniach ,Pan strażak na zdj 13,20,21 i chyba na pozostałych tak się porusza .Nasuwa się pytanie czy tak można ?,jeżeli ćwiczenia to trzeba ćwiczyć i wdrażać to i jak wykonujemy prace aby bezpieczeństwo dla niego i potrzebującym pomocy było na jak najwyższym poziomie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Historia regionalnej Solidarności na zdjęciach

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Coś dla miłośników kotów

Nauczyciele jednak będą strajkować

Strażacy interweniowali w Szczawnie–Zdroju