Wałbrzych: Cuprum pokazało klasę

Poniedziałek, 8 listopada 2010, 13:51
Aktualizacja: 13:52
Siatkarze Victorii nie sprostali liderowi
W meczu II ligi siatkarzy Victoria Wałbrzych wyraźnie uległa Curpum Lubin 0–3. W każdym secie na parkiecie niepodzielnie panowali goście.

Wałbrzyszanie chcieli stawić opór faworyzowanemu liderowi, ale okazało się, że umiejętności sportowe są zdecydowanie po stronie Cuprum. Goście nie kryją ambicji wywalczenia awansu do I ligi i przyjechali do Wałbrzycha z zamiarem zainkasowania kompletu punktów.

W pierwszej partii Cuprum uzyskało kilka punktów przewagi i spokojnie kontrolowało grę. Siatkarze Victorii mieli kilka zrywów i momentów lepszej gry, ale to zdecydowanie za mało, by nawiązać wyrównaną walkę z gośćmi. Pierwszy set 17-25. W drugim secie gra miejscowych wyglądała jeszcze gorzej. Nadal zawodnicy z Lubina nie pozwalali naszym rozwinąć skrzydeł i wykorzystywali niemal każdy błąd wałbrzyszan. Stąd też pewna wygrana gości 14-25. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Nieco rozluźnieni gracze Cuprum pozwolili naszym na toczenie w miarę wyrównanego meczu mniej więcej do połowy tej partii. Później goście po raz kolejny udowodnili swoją wyższość i wygrali tego seta do 17, a cały mecz 3-0.

Victoria Wałbrzych – Cuprum Lubin 0-3 (17-25, 14-25, 14-25)

Victoria: Tomiałowicz, Wierzbicki, Jurczyński, Gajek, Zieliński, Olszewski, Ostapiuk (libero) oraz Leński, Król