Czytających: 4813

Wałbrzych: Cuprum lepsze od Victorii PWSZ

Poniedziałek, 5 września 2011, 14:50
Aktualizacja: Czwartek, 8 września 2011, 19:49
W turnieju o Puchar Prezesa Koksowni Wałbrzych najlepsza okazała się drużyna Cuprum Lubin, która w finale pokonała 2–1 w setach Victorię PWSZ Wałbrzych.

Najpierw wałbrzyscy siatkarze bez większych problemów uporali się z AZS-em Zielona Góra. Nasi wygrywali poszczególne sety do 19, 21 i 18. W drugim meczu eliminacyjnym, Cuprum Lubin nie dał najmniejszych szans ekipie AZS-u Politechnika Opolska. Lubin wygrał pewnie 3-0. W meczu o 3. lokatę lepsi okazali się akademicy z Opola, którzy wygrali z Zieloną Górą 2-1 w setach.

W wielkim finale Victoria zmierzyła się z Cuprum. Pierwszy set to bardzo dobra gra naszego zespołu. Faworyzowani goście nie potrafili znaleźć sposobu na mądrze grających podopiecznych Janusza Ignaczaka. Ostatecznie tę partię wygraliśmy do 21. W drugim secie wyrównana gra toczyła się dość długo. W decydujących momentach zawodnicy z Lubina pokazali jednak większą dojrzałość i wygrali seta do 23. W decydującej partii Cuprum już wyraźnie dominowało nad naszym zespołem i pewnie wygrało seta do 15. Mimo tej porażki, wałbrzyszanie zaprezentowali się z dobrej strony, co napawa optymizmem przed zbliżającym się sezonem.