MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 2 czerwca
im. Marianny, Piotra

Coś dla miłośników sera

Wiadomości: REGION, Walim/Dziećmorowice
Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 19:51
Aktualizacja: 19:52
Autor: Sven
Występy zespołów ludowych są jedną z atrakcji Święta Sera
Fot. red
Najbliższy weekend upłynie w Dziećmorowicach pod znakiem święta sera. Zabawa zacznie się w samo południe, w sobotę 14 sierpnia, w Karczmie Góralskiej.

IV Festiwal Sera odbywać się będzie w stylu bałkańskim. Pojawią się także przedstawiciele węgierskiej gminy Harkakotony, z którą Walim utrzymuje partnerskie stosunki. W trakcie festiwalu będzie można posłuchać tradycyjnej muzyki z południa Europy i nauczyć się kilku tańców.

Oczywiście najważniejszy jest ser. Przygotowane są konkursy dla producentów oraz twórców serowych potraw. Tych pierwszych oceniać będzie publiczność, drugich – jury. Ponadto przewidziany jest konkurs na kompozycję z ziół. Najlepsi zostaną nagrodzeni, a organizatorzy zapowiadają zabawę do białego rana.

Także w niedzielne popołudnie nie zabraknie atrakcji. Nadal będzie można kupić wyroby rękodzieła ludowego, odbędzie się festyn rodzinny. Oczywiście nie zapomniano o dzieciach, dla których przygotowano wiele zabaw i konkursy.

Imprezie honorowo patronują: Poseł na Sejm RP – Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Senator RP – Roman Ludwiczuk, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego – Augustyn Skrętkowicz oraz Wójt Gminy Walim – Adam Hausman.

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Oświadczenie burmistrza

Wiosenne przeboje

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Limciu 9-08-2010 22:10
Karczma Góralska za mała na taką imprezę. Nie zmieszczą się wszystkie wałbrzyskie VIPy - ktoś będzie poszkodowany.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Buty narciarskie – wyprzedaż

Wydział komunikacji czynny dłużej

W ograniczonym zakresie

WSSE szkoli zdalnie

Napadła na dzieci