MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Coś dla miłośników kultury

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 29 stycznia 2019, 13:27
Aktualizacja: 14:32
Autor: red
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Teatr Zdrojowy im.Henryka Wieniawskiego otwiera nowy cykl comiesięcznych spotkań z twórcami – poetami, muzykami, malarzami, dla których sztuka jest jednym ze sposobów komunikowania się ze światem.

Wieczory w Sali Kameralnej mają służyć nie tylko prezentacji ich dorobku, ale także integracji środowiska artystycznego wokół szczawieńskiego Teatru. Zapraszamy na Pierwszy Wieczór, nowego pomysłu programowego - Szczawieńskie Spotkania Artystyczne.

31 stycznia o godz. 17.00 w Sali Kameralnej wystąpi Włodzimierz Brzeziński. Wstęp wolny.

Włodzimierz Brzeziński (ur. w 1958 r.) ukończył I LO oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Jeleniej Górze w klasie skrzypiec. Tam też poznał fach muzyka orkiestrowego w Państwowej Orkiestrze Symfonicznej, od jedenastego roku życia jako uczeń, a od 1978 r. jako pełnoprawny członek zespołu artystycznego, pod batutą jego założyciela Stefana Strahla. Już wtedy jego pasje muzyczne wykraczały poza ramy klasyki i wkrótce grał jazz w zespole złożonym z muzyków rozrywkowych. Na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w 1978 r. jury złożone m.in. z Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Krzesimira Dębskiego przyznało mu nagrodę indywidualną. W listopadzie tego samego roku został muzykiem założonej właśnie Filharmonii Wałbrzyskiej i jest jednym z niewielu już muzyków z jej pierwszego składu osobowego. Brał udział we wszystkich projektach artystycznych Filharmonii w kraju i za granicą, będąc jednocześnie członkiem wielu zespołów kameralnych. W latach dziewięćdziesiątych założył dwudziestoosobową orkiestrę kameralną pod nazwą Johann Strauss Ensemble, która specjalizowała się w prezentowaniu muzyki promenadowej i operetkowej. Przez pewien czas był także członkiem zespołu artystycznego Opery we Wrocławiu. Przez trzynaście lat grał w wielu niemieckich kurortach jako skrzypek prowadzący. Objechał Europę Zachodnią jako muzyk teatru muzycznego w międzynarodowej obsadzie z musicalami Andrew Lloyd Webera, (ponad trzysta przedstawień). Obecnie jego pasje to muzyka klezmerska (zespół Klezmerado ) oraz piosenka poetycka ( zespół Bieguni ). Czynnie interesuje się również poezją – wydał drukiem kilka tomików swoich wierszy. Prywatnie mąż Ani, ojciec Asi i Bartka oraz szczęśliwy dziadek Eliasia.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Złóż wniosek

Kontrabasowy sierpień

Pieśni Moniuszki na kontrabas i fortepian w Szczawnie Zdroju

Radni będą głosować w sprawie referendum

Zagra Nullizmatyka

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Kładka – duże wrażenie

Użądliła ją pszczoła