MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Cofnięte uprawnienia nie stanowią przeszkody

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 25 maja 2020, 9:30
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2020, 9:00
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch kierujących – jednego z wydanym zakazem sądowym, a drugiego z cofniętymi uprawnieniami – zatrzymali w miniony weekend wałbrzyscy policjanci.

Pierwszy z kierujących w sobotę wieczorem poruszał się samochodem wbrew obowiązującemu do września tego roku zakazowi kierowania wszelkich pojazdów wydanemu przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. 32-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przed godziną 20:00 na ul. Niepodległości przez funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy. Drugi z mężczyzn wpadł w ręce policjantów ruchu drogowego z Wałbrzycha po północy na ul. Świdnickiej. 43-latek miał wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
67%
Przeraża

Czytaj również

Meble ogrodowe przewozili autobusem

Wyłudzili kredyty

Wykręcił mu kciuka

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~heniol9 25-05-2020 13:39
Moim zdaniem zaden rzad w kraju nie chce albo nie potrafi zrobic porzadku z pijanymi kirowcami.Mysle ze ta sprawa powinien zajac sie Sejm RP.Ale widocznie tak jak jest wszystkim pasuje.Przykladow mozna mnozyc.Durczok zona Kalisza Cimoszewicz i wiele innych znanych lub mniej znanych.Dlaczego nie wprowadza ze kierujacy pod wplywem lub bez prawa jazdy powoduje smiertelny wypadek powinien odpowiadac jak morderca a auto jako narzedzie zbrodni.Bo wszyscy kierowcy powinni sie obuzyc ze sa tak samo traktowani.Czyli jeden wniosek ze kara nie przynosi skutku.
~PiSowski koronawirus 27-05-2020 8:38
do: ~heniol9 (13:39)
Rząd na trzeźwo rozwala się na drodze, tyle limuzyn już rozbili wartych miliony, a może też pijani byli.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ukradł i sprzedał

Upamiętnili rocznicę

Nowe eksponaty

Duda w Wałbrzychu

Kradł i podpalał