MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Cofnięte liczniki

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Środa, 8 stycznia 2020, 7:36
Aktualizacja: Czwartek, 9 stycznia 2020, 8:35
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Przez ostatnie dwa dni wałbrzyscy funkcjonariusze ujawnili trzy samochody osobowe z cofniętymi licznikami przejechanych kilometrów. Aż 114 tysięcy kilometrów mniej niż podczas ostatniego badania technicznego miał na liczniku zatrzymany do kontroli Renault Megane. Obecnie mundurowi ustalają, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Pierwszego dnia tego roku weszły w życie przepisy dotyczące nowych kontroli drogowych. Obecnie policjanci mają obowiązek sprawdzenia i udokumentowania stanu licznika u kontrolowanego pojazdu. Wszelkie ujawnione zmiany w stanie licznika lub inne nieprawidłowości wpływające na jego pomiar podlegają karze. Przekonało się już o tym troje mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. W czasie kontroli drogowej wałbrzyscy policjanci, oprócz stanu technicznego pojazdów, sprawdzili również stany liczników, które następnie zweryfikowali w systemie informatycznym centralnej ewidencji pojazdów. W trzech ujawnionych przypadkach okazało się, że stany liczników podczas ostatnich badań technicznych były o kilka tysięcy kilometrów większe. Najwięcej, bo aż o 114 tys. kilometrów, cofnięto licznik w samochodzie Renault Megane, kierowanym przez 66-letniego wałbrzyszanina. Obecnie mundurowi ustalają, jak doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że zgodnie z treścią art. 306a kodeksu karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
5
29%
Przeraża

Czytaj również

Chcą pieniędzy na stadion

Zemścił się na samochodach

Uprawnienia miał cofnięte

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~... 8-01-2020 14:26
Badzo dobrze!!! Juz nie będą handlarze dorabiać się w taki sposób!!!
~kierowca malucha 8-01-2020 15:30
czyli zamknąć kierowcę każdego pojazdu z licznikiem napędzanym tzw. linką napędową za ,,cofanie,, (jazdę do tyłu), bo przecież ,,cofa licznik,, tym samym zmienia wskazanie drogomierza, id.... ciąg dalszy jak to w komunie, dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie.
~mm69 14-01-2020 13:01
Ale ile już zostało cofniętych liczników - przecież można było to uruchomić w życie już dawno dawno. Żadna filozofia czy cuda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przelew dla Wałbrzycha

Zatrzymana na Malczewskiego

Zły sąsiad

Tokarczuk nie chce tytułu

Wyremontowane chodniki