MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Cocotier wystąpi w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Sobota, 20 kwietnia 2013, 16:43
Autor: red
Fot. organizatorzy
Fundacja Wspierania Kultury Ogrody zaprasza w niedzielę 21 kwietnia na godzinę 19.00 do Teatru Zdrojowego w Szczawnie– Zdroju na Czwarty Szczawieński Koncert Fundacji – Koncert Wiosenny .Wystąpi wspaniały zespół COCOTIER.

W programie: Flamenco, Gypsy Jazz.

COCOTIER- po francusku oznacza "palmę kokosową", czy "mieć palmę na punkcie czegoś". Jak twierdzą członkowie grupy, nazwa ta doskonale oddaje ich artystyczną pasję. Muzyka zespołu jest pełna emocji, wielobarwna, dynamiczna, a zarazem delikatna i klimatyczna, utrzymana w stylu z pogranicza flamenco, folku, jazzu, latino, gipsy, ECM i innych. Ma świeże, oryginalne i urzekające brzmienie. Jest to fuzja flamenco, jazzu i muzyki folk.

Założycielem, gitarzystą i kompozytorem większości utworów jest ANDRZEJ KROŚNIAK, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, założyciel znanej w latach 90. formacji folkowej - PEJZAŻ - obecnie także członek międzynarodowego projektu muzycznego OLEA. W repertuarze COCOTIER, obok coraz liczniejszych kompozycji lidera, znajdują się utwory: V. Amigo, R.Townera, Paco de Lucia , D.Millera i innych mistrzów gitary.

Od początku swego istnienia zespół z powodzeniem koncertował w kraju i nie tylko (Czechy, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Austria, Ukraina, Słowacja, Węgry). Brał udział w licznych festiwalach muzycznych w Europie (Ferrara, Novara, Colmurano, Berno, Linz, Wrocław) popularyzując swoją muzykę. Cocotier nagrał trzy autorskie płyty: ”Cafe Sanacja” (2001r.), ”Ulica” (2007r.), Fasolanka” (2010 r.) i przygotowuje się do nagrania kolejnej.

W czerwcu 2005 roku zespół zagrał jako support zespołu OSYBISA na festiwalu „Wrocław Non Stop”, wystąpił także przed AL DI MEOLA na Wyspie Piaskowej we Wrocławiu w ramach III Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal (2007) oraz na IV Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal (2008). Pojawił się także w programie telewizyjnym „SYLWESTER Z DWÓJKĄ” (2009) w Katowicach oraz supportował JAMBAO w 2012 roku.


Skład:

Andrzej Krośniak - gitara

Łukasz Szymański - gitara

Mateusz Gremlowski - bas/kontrabas


strona zespołu: www.cocotier.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Autochodzik" dla najmłodszych

W Teatrze Dramatycznym przedłużamy majówkowe podróże

Kolejny film będzie kręcony w okolicach Wałbrzycha

Włamał się do mieszkania i ukradł sprzęt elektroniczny

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Śląska szlachta miedzy Śląskiem a Europą – nowa wystawa w Zamku Książ w Wałbrzychu

Docenili aktywność kulturalną

Zapowiedź Gwiazd VI Festiwalu „Nie tylko Gospel” cz. 2