MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Co słychać w Starej Kopalni?

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 5 sierpnia 2020, 6:35
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 8:35
Autor: red
Fot. organizatorzy
Miniony weekend w Starej Kopalni w Wałbrzychu był pełen wrażeń – zabytkowe pojazdy, Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi oraz transmisje z festiwalu Pol’and’Rock na budynku Sztygarówki. Kolejne tygodnie sierpnia również zapowiadają się obiecująco.

Od czwartku na terenie obiektu można było wirtualnie uczestniczyć w koncertach i wykładach odbywających się w ramach festiwalu Pol’and’Rock – organizatorami tej inicjatywy był Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Stara Kopalnia. Sobotnie popołudnie z kolei przyciągnęło fanów motoryzacji – parking obiektu wypełniły zabytkowe pojazdy w ramach VIII Międzynarodowego Wałbrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Śladami Księżnej Daisy”. Wieczorem kolejna grupa wyruszyła na Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni połączone z lekkimi pracami górniczymi. Taka forma zwiedzania przyciąga coraz więcej odbiorców – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów Nocne Zwiedzanie odbywa się w każdą sobotę do końca sierpnia. Bilety dostępne są online na stronie www.starakopalnia.pl.

W najbliższy piątek Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na kolejny pokaz Kina Open Air – tym razem będzie to kino samochodowe, dla niezmotoryzowanych dostępna będzie również strefa
z leżakami. Na ekranie zobaczymy znakomity musical oparty na utworach grupy Abba „Mamma Mia”. Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.00 - udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Regulamin znajduje się na stronach organizatorów.

Do końca sierpnia można skorzystać z wakacyjnej oferty zajęć edukacyjnych i warsztatów ceramicznych
w Starej Kopalni. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji – informacje i zapisy: 74 667 09 12 lub edukacja@starakopalnia.pl.

Trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu – kupując bilet do jednej z atrakcji, otrzymujemy 10% zniżki na zwiedzanie drugiej z nich. To nie jedyna taka inicjatywa – na tych samych zasadach odbywa się akcja promocyjna Starej Kopalni oraz Jump Planet w Wałbrzychu.

Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00, w soboty i niedziele o godzinie 17.00). Podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczki lub przyłbicy. Wejścia odbywają się o pełnych godzinach – bilety dostępne są w kasie lub online na stronie internetowej obiektu.

Od 24 lipca w galerii budynku B10 dostępna jest wystawa malarstwa wałbrzyskiego artysty Takis’a Makandasis – wstęp wolny, wystawa potrwa do końca września. Z kolei 21 sierpnia odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa „Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika. Wystawa zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart. Szczegóły dotyczące wystawy oraz wernisażu pojawią się wkrótce.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
40%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Uciążliwości jeszcze potrwają

Wyposażenie dla rodziny

Książe w Wałbrzychu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Dla kogo? 5-08-2020 11:20
Zawsze w tym miejscu postawić należy pytanie: ile osób brało udział w tych wydarzeniach? Dla kogo jest to robione, z naszych - miejskich - pieniędzy, skoro nikt tam nie przychodzi? Może czas już zamknąć tą studnię bez dna, a kasę przeznaczyć na coś bardziej w mieście potrzebnego?
~ 5-08-2020 11:53
do: ~Dla kogo? (11:20)
tego szamba nie zamkna chyba ze te kilkoro ludzi wogole przestanie tam chodzic
~żul 5-08-2020 14:56
Zamknięcie Starej Kopalni było by przyznaniem się do błędów.A więc zacisnąć zęby doktorku i do przodu!!!
~haha 5-08-2020 23:49
W starej Kopalni jeden z nielicznych odwiedzających puścił bąka, był zachwycony echem. Dźwięk idealnie odbijał się od ścian pustych pomieszczeń.
~JolaJola 6-08-2020 19:28
Kasa idzie w starą złomiarnię a na Krętej nadal nie mamy chodnika, drogi, oświetlenia... Niby Wałbrzych a trzeci świat

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zalewski i Gadowski

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Smacznie na deptaku

Narodowe czytanie

Szczepienia i ostrożność