MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co słychać w nieruchomościach

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 15 października 2010, 11:59
Aktualizacja: 11:59
Autor: Sven
Ostatni światowy kryzys gospodarczy miał znaczący wpływ na rynek nieruchomości. Deweloperzy wstrzymali inwestycje, a banki udzielanie kredytów hipotecznych. Odbiło się to również na giełdzie i funduszach inwestycyjnych. W takich sytuacjach wiele osób zadaje sobie pytanie: W co zainwestować?

Wałbrzyski rynek nieruchomości powoli wychodzi z marazmu. Wzrasta zainteresowanie mieszkaniami i lokalami użytkowymi. Wałbrzyszanie zauważyli, że można całkiem dobrze zarobić na wynajmie mieszkań. Budowa „Victorii”, ZUS-u czy inwestycje drogowe, realizowane są głównie przez firmy zewnętrzne, które wynajmują mieszkania dla swoich pracowników. Kolejne plany inwestycyjne powinny tę tendencję utrzymać.

Rozpoczęta rewitalizacja centrum Wałbrzycha spowodowała wzrost zainteresowania inwestorów tą częścią miasta. W biurach nieruchomości pojawiają się klienci, często z innych miejscowości, szukający lokali odpowiadających ich potrzebom. Inną grupą potencjalnych inwestorów na wałbrzyskim rynku nieruchomości są osoby, które zgromadziły odpowiedni kapitał na emigracji. Po kilku latach ciężkiej pracy chcą mieć własny kąt, w którym można zamieszkać, wynająć lub w przyszłości korzystnie sprzedać.

W dalszym ciągu opłaca się inwestować w ziemię. Działki rolne są w cenie i jest ich niewiele na rynku, ze względu na dopłaty unijne. Podobna sytuacja jest z działkami budowlanymi. Warto zainteresować się tymi, które znajdują się blisko dróg wylotowych, szczególnie w stronę Wrocławia. Nadal bardzo dobrą inwestycją są domy, działki i mieszkania w Szczawnie i na jego obrzeżach oraz w takich miejscowościach jak Sokołowsko czy Łomnica.

Stosunkowo nowym zjawiskiem na naszych terenach jest stawianie starych, drewnianych domów przywożonych z Bieszczad, a nawet z Ukrainy czy Białorusi. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest inwestowanie w nieruchomości o bardzo ograniczonej podaży czy wręcz niszowych. Im nie zaszkodzi żaden kryzys ani wahania cen. Zawsze znajdą się kupcy na towary wyjątkowe i niepowtarzalne.

Informacji zasięgnęliśmy w biurze nieruchomości – BON, znanym na rynku od dwudziestu lat.

Czytaj również

Senator Wiesław Kilian nie żyje

Wiosna popiera nauczycieli

Festiwal Tańca na finiszu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Antek 16-10-2010 14:12
Gdybym miał kase, to pewnie w coś bym zainwestował. Marzy mi się fajny domek (może i z Bieszczad) a nie mieszkanie w bloku, ale cóż szara rzeczywistość ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Nauczyciele jednak będą strajkować

Olgierd Łukaszewicz – obywatel UE w Wałbrzychu

Dzień Otwarty na Politechnice

Przybywa chętnych do zamieszkania w Szczawnie–Zdroju