Czytających: 3696

Kraj: Co słychać na biegowych trasach?

Czwartek, 19 lipca 2012, 10:46
Aktualizacja: 10:47
Wiele się dzieje na trasach biegowych. W kraju i Europie rozgrywane są zawody biegowe, w których uczestniczą biegacze z naszego regionu.

W austriackich Alpach wystartował Przemysław Załęcki, który w tym niezwykle wymagającym maratonie zajął dobre 29. miejsce na 183 startujących i 4. miejsce w kategorii M-30. w półmaratonie w Austrii wystartowali inni wałbrzyszanie: Robert Załęcki oraz Stanisław Dąbrowski.

W Karpaczu odbyła się 2. edycja Biegu na Śnieżkę (1602 m). W kategorii kobiet na 36. miejscu bieg ukończyła Agnieszka Hałgas z Wałbrzycha. Zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza. Wśród panów (14,3 km) triumfował Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby. Piotr Holly z Wałbrzycha zajął 10. pozycję, Damian Sobac z Boguszowa-Gorc był 23., Marcin Jagiellicz z Wałbrzycha ukończył zawody na 39. lokacie, inny wałbrzyszanin Grzegorz Zając był 52., Marcin Ilków z Głuszycy zajął 97. miejsce, Łukasz Górczewski z Boguszowa-Gorc był 111., Mateusz Górczewski również z Boguszowa-Gorc wywalczył 114. pozycję, Radosław Mękal z Wałbrzycha był 193., Robert Jaworski z Wałbrzycha ukończył start na 283. miejscu, a kolejny wałbrzyszanin - Dariusz Bartosik był 291.

W Świdnicy odbył się natomiast IV Bieg Wieżyczkowy. W kategorii kobiet zawodniczka Dębów Wałbrzych – Joanna Blitek – zajęła 6. miejsce (open 44). W kategorii mężczyzn wygrał Jakub Chałupczak z Parasola Wrocław. Mirosław Kaczuga (Dęby Wałbrzych) był ósmy, Janusz Kaczuga z Dębów zajął 11. miejsce, wałbrzyszanin Jarosław Cieśla zajął 19. lokatę, Rafał Lewandowski z Wałbrzycha był 29., a tuż za nim finiszował zawodnik Dębów Ryszard Gurgul. Kolejny biegacz Dębów – Kazimierz Kaczuga finiszował na 32. pozycji.

Wałbrzyszanie uczestniczyli również w biegu, który odbył się w czeskich Policach nad Metuji. W kategorii mężczyzn 20-39 lat Robert Zając z Wałbrzycha zajął 6. miejsce, Artur Żak z Wałbrzycha był 20. W kategorii wiekowej 60-69 lat 2. miejsce wywalczył Leszek Zając z Wałbrzycha.