MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Co robił Jan Nowicki w Świdnicy?

Wiadomości: REGION, Świdnica
Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 16:37
Aktualizacja: 19:57
Autor: MaTa
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W niedzielę między godz. 10.00 a 18.00 w Świdnicy był kręcony film promujący III Festiwal Reżyserii Filmowej. Na zdjęcia 30 sierpnia przyjechał aktor Jan Nowicki.

Jana Nowickiego w towarzystwie ekipy filmowej spotkaliśmy na świdnickim Rynku. Przyjechał po to, aby swoją osobą rekomendować Festiwal Reżyserii Filmowej. Przedsięwzięcie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga coraz szerszą publiczność.

- Myślę, że nadszedł czas na ogólnopolski, cykliczny festiwal reżyserów. Zaczynamy od polskich twórców, ale przedsięwzięcie zamierzamy rozszerzyć i chcemy zapraszać twórców zagranicznych – tak niespełna trzy lata temu tłumaczył Stanisław Dzierniejko, dyrektor Festiwalu.

Z założenia świdnicki festiwal ma być i jak do tej pory jest świętem twórców kina, a przede wszystkim reżyserów. Przez dwie edycje w Świdnicy pojawiły się już takie osobistości jak Janusz Zaorski, Wiesław Saniewski, Sylwester Chęciński, Robert Gonera, czy Bogusław Linda.

- Najważniejsze jest to, że wychodzimy z kulturą filmową wielkiego formatu do mniejszych aglomeracji – podkreśla po raz kolejny Jan Dzierniejko. A jak będzie wyglądała kolejna filmowa uczta w Świdnicy przekonamy się już niebawem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wznowili działalność

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Interaktywne gry

Drzewa za frekwencję

Kosze przy szlakach

Miasto broni strażników

Powiatowa sesja

Najlepszy projekt