MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co nowego w kinie Apollo?

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 30 lipca 2013, 6:30
Aktualizacja: 7:50
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Od kiedy w Wałbrzychu funkcjonuje duże kino Cinema City w Galerii Victoria istniejące od dawna kino Apollo zostało trochę zapomniane.

Kino Apollo przy ulicy Armii Krajowej 42 na Starym Zdroju należy do Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego „Odra- Film”, od kilku lat prowadzi duży projekt „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, wprowadza biletowe promocje, jest jednym z kilkudziesięciu kin w Polsce w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i jest jak najbardziej atrakcyjnym miejscem dla wałbrzyskich widzów i amatorów kina.

Przynależność wałbrzyskiego kina Apollo do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oznacza, że filmy tam grane to filmy o szczególnych walorach artystycznych i edukacyjnych, filmy ambitne, niekomercyjne, niszowe. Taki repertuar pozwala kinu stanowić konkurencję dla Cinema City, gdzie tego typu filmów się nie gra i umożliwia zasmakowanie spokojnej, wyciszającej atmosfery. Liczy się tutaj wyłącznie film, wrażenia i emocje, które on budzi. Niestety, ma to również odzwierciedlenie w fakcie, że grupa odbiorców jest dosyć ograniczona- do kina Apollo przychodzą głównie osoby starsze, często zorganizowane grupy emerytów. Młodych jest tam bardzo mało, chociaż repertuar powinien być dla nich interesujący.

-Przyciągamy starszą widownię, głównie ze względu na repertuar, ale też dzięki atmosferze. U nas jest inaczej: spokojnie, rodzinnie, kameralnie- mówi kierownik kina- Beata Bocheńska.

Zaletą kina są też ceny biletów- dużo niższe niż w kinach sieciowych (zarówno na filmy w 2D, jak i w trójwymiarze). Pracownicy kina wprowadzili też niedawno nową promocję- „Tanie wtorki”. W każdy wtorek bilet kosztuje 11 zł, a na film w 3D- 15 zł.

5 kwietnia 2013 roku została w Apollo przeprowadzona cyfryzacja- widzowie obcują teraz z nowym- dużo lepszym sprzętem, dzięki któremu odbierany jest wyraźniejszy dźwięk i jaśniejszy obraz.

-Po wprowadzeniu cyfryzacji frekwencja w naszym kinie trochę się zwiększyła, być może dzięki temu, ze to pociągnęło za sobą lepszy repertuar niż mieliśmy jeszcze pół roku temu- wyjaśnia Beata Bocheńska.

Kino Apollo bierze także udział w projekcie dla szkół „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” od samego początku jego trwania. Projekt zwany „Filmoteką Szkolną” prowadzony jest w czterdziestu polskich miastach i dotyczy czterech grup wiekowych: szkoła podstawowa 1- 3, szkoła podstawowa 4- 6, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Spotkania składają się z seansu filmowego (są to filmy, których nie można obejrzeć na co dzień w kinach) oraz podsumowującej go prelekcji, dyskusji, warsztatów.

Dwa byłe wałbrzyskie kina: Piaskowa Góra i Zorza zostały zamknięte- w pewnym momencie ich prowadzenie przestało przynosić zyski, a wręcz pojawiać zaczęły się straty. Frekwencja w Apollo też nie jest wysoka- kilka osób podczas jednego seansu to zdecydowanie za mało aby utrzymać obiekt. Kierownictwo planuje zorganizować nowe inicjatywy, aby zachęcić widzów do odwiedzania ich kina: mogą to być na przykład nocne maratony filmowe. W planach jest również zrobienie elewacji budynku, w którym mieści się kino. Miejmy nadzieję, że to pomoże prężniej działać kinu Apollo, a wałbrzyszan zachęcamy do osobistego przekonania się, jak wyjątkowe jest to miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe atrakcje w Mieroszowie

Nowa przychodnia na wałbrzyskim rynku medycznym

Kierowcy narzekają i nie przebierają w słowach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~.,.. 30-07-2013 11:10
To moze jakis repertuar
~ja 30-07-2013 19:49
Zmienić stare fotele i odswiezyc sale ;)
~:) 30-07-2013 22:13
Brak miejsc parkingowych:( Poza tym żal ZORZY, moje dawne ulubione kino (i też brak miejsc parkingowych). Ale powodzenia:)
~mm 2-08-2013 21:51
do antykwariatu
~ 30-12-2018 18:29
Super kino polecam ma duszę fajnie się ogląda seans.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

”I Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej” za nami

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Ta grupa stale się rozwija