MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co Einstein powiedział swojemu fryzjerowi?

Wiadomości: Wałbrzych/Świdnica
Środa, 26 października 2011, 14:12
Aktualizacja: 14:12
Autor: red
Fot. użyczone
Tak brzmiał tytuł zajęć, w których uczestniczyli uczniowie świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 315.

Grupa szóstoklasistów wyjechała na zajęcia do Wałbrzycha. Tu w II LO odbywały się prezentacje, pokazy, wykłady w ramach XIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie mieli nadzieję, że uzyskają odpowiedzi na wiele pytań. Trzeba przyznać - nie zawiedli się.

Pracownik naukowy Politechniki Wrocławskiej w prosty, przystępny sposób wyjaśnił m.in. jak działa lodówka, kuchenka mikrofalowa, dlaczego błyskawicy po burzy towarzyszy grzmot, jak obliczyć odległość uderzającego pioruna od miejsca, w którym stoimy, czy na Księżycu można grać w golfa, jak za pomocą barometru zmierzyć wysokość budynku, czy latająca w samochodzie mucha zwiększy jego ciężar, co ma wspólnego trzask bata z samolotem ponaddźwiękowym, jaki kolor ma Słońce i dlaczego jest gorące, dlaczego nocą w pobliżu Księżyca nie widać gwiazd, czy w samochodzie, który jechałby z prędkością dźwięku można słuchać radia, czy węchem można wyczuć zbliżający się deszcz, dlaczego gwizdek w czajniku zaczyna buczeć zanim zawrze woda???

Po zajęciach wniosek nasunął się jeden. Jesteśmy otoczeni przedmiotami, zjawiskami, których głębsze poznanie może być fascynującą przygodą! Zrozumieć otaczający nas świat, to prawdziwa frajda, a postać Alberta Einsteina jest dowodem, że ciekawość i pasja nie znikają wraz z dojrzałością i mogą towarzyszyć człowiekowi przez całe życie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Pola Nadziei

Zawsze bezpieczni

Wizyta wojskowych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 26-10-2011 19:57
Takie spotkania powinny odbywać się częściej. Ja obrałem ścieżke poszukiwania odpowiedzi na proste pytania, potem Politechnikę... a teraz wybieram pracodawców :) Uczcie sie dzieciaki :) bo warto!!! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Udany festyn

Wałbrzych za KO

Nobel dla Tokarczuk!

Ruszyły Kopernikalia