MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co dalej z Zakładem Aktywności Lokalnej?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 września 2014, 10:52
Aktualizacja: Środa, 22 października 2014, 8:49
Autor: red
Fot. archiwum
Jarosław Klonowski, prezes Fundacji im. De Gaulle'a w Wałbrzychu, poinformował nas o obecnej sytuacji dotyczącej Zakładu Aktywności Zawodowej, który chciał realizować projekt, mający na celu stworzenie miejsc pracy dla 65 osób niepełnosprawnych w Wałbrzychu.
nike blazer nike air max pas cher longchamp pliage pas cher sac longchamp pliage soldes sac longchamp soldes christian louboutin uk

Jak informuje Jarosław Klonowski, 9 września około 50 osób, podopiecznych Fundacji im. De Gaulle’a, pikietowało w Urzędzie Marszałkowskim domagając się podjęcia przez Zarząd Województwa decyzji w sprawie Zakładu Aktywności Zawodowej, dla którego organizatorem jest Fundacja im. De Gaulle’a.
- Pikieta była konsekwencją postępowania urzędników UMWD, którzy przeciągali procedury związane z podjęciem decyzji – tłumaczy Klonowski.

9 września Zarząd Województwa podjął decyzję o przyznaniu środków na utworzenie Zakładu. O decyzji publicznie poinformował Radosław Mołoń, Wicemarszałek. Decyzję podpisali: Radosław Mołoń - Wicemarszałek, Jerzy Michalak - Wicemarszałek oraz Włodzimierz Chlebosz - Członek Zarządu Województwa. Decyzja została podjęta po wcześniejszych konsultacjach z prawnikami UMWD w celu potwierdzenia prawidłowości zaproponowanych przez Fundację rozwiązań dotyczących Zakładu.
- Wbrew zapewnieniom z dnia 9 września, że dalsza procedura związana z utworzeniem ZAZ-u, będzie przebiegała sprawnie, bez zbędnych opóźnień, po raz kolejny działania ze strony UMWD – tym razem związane z nie przekazaniem decyzji oraz nie przygotowaniem projektu umowy na utworzenie i działanie ZAZ-u, wskazują na brak woli współpracy. Poza tym, sprawozdanie z posiedzenia Zarządu
w sprawie ZAZ oraz decyzja, nie zostały przekazane organizatorowi ani opublikowane w BIP – pisze Jarosław Klonowski.

12 września zgodnie z doniesieniami mediów, do Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych zgłosiło się CBA w celu zabezpieczenia wniosku Fundacji na utworzenie i działanie ZAZ-u.
- Stoimy na stanowisku, że dobrze się stało. Jesteśmy pewni, że CBA potwierdzi, iż dokumentacja aplikacyjna jest zgodna
z prawem. – wyjaśnia prezes Fundacji.

17 września jedna z gazet poinformowała o tym, że procedura związana z Zakładem zostaje wstrzymana ze względu na zarzut postawiony prezesowi Fundacji w związku z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą.
- Wyjaśniam, że zarzut korupcji opisany w tej gazecie został sformułowany prawdopodobnie na podstawie pomówień. Gazeta naruszyła zasadę domniemania niewinności. Nie ma żadnych przesłanek prawnych uzasadniających ewentualne wstrzymanie uruchomienia Zakładu Aktywności Zawodowej. Fundacja, w przypadku, gdy decyzja z dnia 9 września, zostanie wstrzymana, a Zakład nie powstanie, rozważy możliwość wystąpienia z powództwem o odszkodowanie. Fundacja przygotowała dokumentacje aplikacyjną zgodną z normami prawa oraz zasadami przyjętymi przez Zarząd Województwa w lutym br. Gdyby tak nie było, Zarząd Województwa dnia 9 września musiałby podjąć decyzję negatywną, a wniosek Fundacji zostałby odrzucony! – mówi Jarosław Klonowski, prezes Fundacji im. De Gaulle’a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Rajd dla Hospicjum okazał się wielkim sukcesem

Po co nam Unia?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~antyM 18-09-2014 12:43
Zarząd województwa czuje, że tonie i zabiera kasę od niepełnosprawnych fizycznie, dla swoich niepełnosprawnych umysłowo. Jeszcze tylko dwa miesiące ich kadencji-niekompetencji.
~ 18-09-2014 14:40
S......... Tylko tak ich można nazwać.
~decyzja 18-09-2014 16:13
może kasę przed wyborami ma dostać znajomy królika?
~Robert 18-09-2014 17:02
Ja piernicze, żenada. Na pewno obiecali już komuś tą kasę i przemielą na bzdurne szkolenia i imprezy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To niezwykle ważna inwestycja dla Szczawna–Zdroju

Mieroszów z czeskimi partnerami będzie relizował kulturalny projekt

Dni Wałbrzycha rozpoczęte

Pomnik Rittera odrestaurowany

Zbadaj się i bądź spokojna