MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co dalej z wysypiskiem śmieci na Górniczej?

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 5 lutego 2010, 8:16
Aktualizacja: 11:47
Autor: PAW
Fot. red
Składowisko odpadów znajdujące się przy ulicy Górniczej w Wałbrzychu jest utrapieniem okolicznych mieszkańców. Ostatnio znów doszło tu do pożaru.

Do pierwszego pożaru na terenie składowiska odpadów, którym zarządza firma Mo-Bruk, doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy zapalił się taśmociąg. Teraz z informacji uzyskanych od strażaków wynika, że zapaliła się maszyna znajdująca się wewnątrz hali. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce pożaru, bardzo szybko opanowali sytuację i obyło się bez ofiar i bez większych strat materialnych.

Oficjalnie doszło więc na składowisku do dwóch pożarów. Okoliczni mieszkańcy mówią jednak zupełnie co innego. Ich zdaniem w ostatnich miesiącach, doszło tu do kilkunastu pożarów, ale straż pożarna nie o wszystkich takich przypadkach została powiadomiona.

Problem narasta, a mieszkańcy oczekują wreszcie konkretnych decyzji i reakcji samorządu. Ludzie narzekają nie tylko na łamanie przepisów na składowisku, ale też na smród, który unosi się ze składowiska, a także na hałas, który utrudnia normalne życie. Ponadto zdaniem mieszkańców ulicy Górniczej, zakład znajduje się zdecydowanie zbyt blisko zabudowań mieszkalnych.

W sprawę zaangażował się radny powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Pacierpnik, który zapowiada, że doprowadzi do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Mieszkańcy mają już dość sąsiedztwa uciążliwego składowiska.
- Pożary to tylko jeden z problemów, ale jak ktoś by się przyjrzał bliżej, co tu się dzieje, to wyrobi sobie własne zdanie na ten temat – uważa mężczyzna mieszkający w pobliżu składowiska.

Czytaj również

Zostań krawcem

Skrzywdzony przez ludzi Jogi zasługuje na ciepły kąt

Rajd Rowerowy dla Hospicjum

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Joli 5-02-2010 14:48
Dwa pożary? Ostatnio ktoś tu pisał że w sumie było ich 21? A w poprzednich latach to już się nie liczy? To się dzieje cały czas i to jest mega zagrożenie tylko nikt nie zdaje sobie z tego sprawy jaki konsekwencje niesie za sobą potężna chmura dymu nad miastem i okolicą.
~ona77 6-10-2010 7:31
Ten kto wydał pozwolenie niech sobie tam wybuduje dom i zamieszka !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Po co nam Unia?

Strażacy mieli swoje święto

Świętowano także w Szczawnie–Zdroju