MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Co dalej z przystankiem na Sobięcinie?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 8 października 2011, 12:26
Aktualizacja: 12:27
Autor: Sven
Fot. Sven
Mieszkańcy Sobięcina, szczególnie ulic położonych w okolicy koksowni są zaniepokojeni planem likwidacji przystanku komunikacji miejskiej. O pomoc poprosili prezydenta Romana Szełemeja.

Piątkowe spotkanie Romana Szełemeja z mieszkańcami Sobięcina, zaplanowane na godzinę 18:00 miało być poprzedzone rozmową z osobami, mieszkającymi w okolicy koksowni, które chciały wiedzieć, czy przystanek komunikacji miejskiej u zbiegu ulic Marcelego Kosteckiego i Henri Barbussa’a zostanie zlikwidowany czy nie.

Likwidacja przystanku, na którym kończy się trasa autobusów linii nr 2 byłaby bardzo dużą niedogodnością dla mieszkańców, którzy musieliby pokonywać długą drogę na przystanek umiejscowiony przy Placu Marceliny Darowskiej. Jeszcze gorzej byłoby w drodze powrotnej, bo do przejścia jest długa droga pod górę. Dla osób w podeszłym wieku czy z małymi dziećmi, szczególnie w zimie, będzie to duży kłopot.

Mieszkańcy zaprosili prezydenta na rozmowę w tej sprawie na godzinę 17:30, aby ten konkretny problem omówić przed spotkaniem z mieszkańcami całej dzielnicy. Jednak kilkadziesiąt osób oczekujących prezydenta w sali lekcyjnej przeżyli spore rozczarowanie – prezydent nie przyszedł.

Po półgodzinnym oczekiwaniu wszyscy zeszli do sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w spotkaniu ogólnym. Roman Szełemej wszedł do sali kilka minut po 18. Przeprosił za spóźnienie tłumacząc, że pojechał na ulicę Barbusse’a, by spotkać się z mieszkańcami w sprawie przystanku.

Była radna z Sobięcina, Anna Adamkiewicz powiedziała, że dla niej to nieporozumienie jest o tyle dziwne, że rano potwierdzała telefonicznie przybycie prezydenta w rozmowie z jego sekretarką.

Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy przebiegało według utartego już zwyczaju. Niestety osoby zainteresowane przystankiem nie usłyszały konkretnych wyjaśnień.

Czytaj również

Nagrodzą ładne kamienice

Obiekt jak marzenie

Zabrzmiał blues

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~jkjk 8-10-2011 12:50
Niech nie zapominają jeszcze o mieszkańcach Kuźnic czy Krakowskiego Osiedla. Sama mieszkałam na Kuźnicach więc nie raz wracając np z Piaskowej jechałam autobusem linii 2 i szłam na pichotke do domu.
~walbrzych 8-10-2011 13:51
a co kuznice maja do walbrzycha? , a pozatym upadlo MZK to w ogole nie beda jezdzily autobusy to po co wam przystanek haha
~ 8-10-2011 16:07
dla uczniów 3LO to tez duze uniedogodnienie bo z tego co tu jest napisane mozna wywnioskowac ze zmienią trase 2 i trzeba bedzie drałować na przystanek duzo dalej;/
~zniesmaczony 8-10-2011 16:07
Autor tego artykułu pokazuje jak Szełemej ma w poważaniu ludzi - a co mu tam babcie i matki z wózkami niech się męczą, jego to nie dotyczy. Jeszcze pozwalnia troche (połowę Wałbrzycha) i będziecie zadowoleni. Poza tym paplał godzinę a na pytania mieliśmy 20 minut - olewanie ludzi. Ale chcieli to mają.
~Starszy 8-10-2011 17:20
Mlodszym przypomne,ze kiedys przystanek byl na ul.1-go Maja ,obok poczty i na kopalnie chodzilo sie przez park.
~gość z sobięcina 8-10-2011 19:07
Autor artukułu nie popisał się znajomością tematu. Autobus 2 będzie miał trasę Kosteckiego-Barbusse'a-Kosteckiego-1 Maja. Temat nie dotyczy zlikwidowania przystanku tylko jego przesunięcia. Przesunięcia 150 metrów niżej ulicą Barbusse'a w okolice ulicy Rynkowej a nie na Plac Marceliny Darowskiej. Tak wygląda sprawa. Nawiasem mówiąc niektórzy mają gorzej - mieszkańcy ulicy zachodniej obecnie do przystanku 2 mają 1 km i żyją - dlaczego o nich się nikt nie martwi!!!!!!!!!!!!!!
~gość z sobięcina 8-10-2011 19:34
Autor artukułu nie popisał się znajomością tematu. Autobus 2 będzie miał trasę Kosteckiego-Barbusse'a-Kosteckiego-1 Maja. Temat nie dotyczy zlikwidowania przystanku tylko jego przesunięcia. Przesunięcia 150 metrów niżej ulicą Barbusse'a w okolice ulicy Rynkowej a nie na Plac Marceliny Darowskiej. Tak wygląda sprawa. Nawiasem mówiąc niektórzy mają gorzej - mieszkańcy ulicy zachodniej obecnie do przystanku 2 mają 1 km i żyją - dlaczego o nich się nikt nie martwi!!!!!!!!!!!!!!
~ulśrednia 7 8-10-2011 20:23
poje...y kto wpadł na taki pomysł, a prezydent nie ma innego problemu na sobięcinie: 1/ złom 1maja 83 skupują auta bez zezwolenia i wszystko co kradzione i metalowe, 2/ ekonomik co z budynkiem, bo lada moment do zburzenia jak wszystko na sobięcinie 3/ kościół ewangelicki niszczeje - zabytek 4/ element z palestyny nie płacący zamieszkania 5/ oświetlenie bocznych uliczek bo strach w nocy przejść 6/ straż miejska a raczej jej brak, tych punktów można wypisać więcej , ale HIT dzielnicy to EKO ZŁOM - bajzel wokół a w bliskiej okolicy setki opon, zderzaków i plastików po autach złomowanych i lodówkach - katastrofa
~klient 9-10-2011 0:47
Zadał ktoś pytanie o komisarza wyborczego Furmana i jego posiadłości na Sobięcinie? Czy dalej udajemy że nikt nic nie wie?
~pwsz 9-10-2011 20:09
do średnia7 masz rację byłem i nie widziałem czegoś takiego nigdzie w Polsce, gdzie ochrona środowiska ponoć wszyscy się ich boją

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą pieniędzy na stadion

Problemy Aqua Zdroju

Kibice chcą remontu

Dzicy lokatorzy

Dachowanie na skrzyżowaniu