MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Co dalej z kursami z Głuszycy Górnej do Wałbrzycha?

Wiadomości: Wałbrzych/Głuszyca
Wtorek, 10 lutego 2015, 15:19
Aktualizacja: Środa, 11 lutego 2015, 7:15
Autor: opr. PAW
Fot. PAW
Mieszkańcy Głuszycy Górnej apelują do radnych powiatowych, do władz samorządowych Głuszycy o podjęcie starań i działań mających na celu przywrócenie kursów autobusowych obsługujących linię Głuszyca Górna – Wałbrzych.

W połowie stycznia mieszkańcy Głuszycy zgłosili do UM w Głuszycy problem z kursowaniem busów na trasie Głuszyca Górna-Wałbrzych. Chodziło o to, że przedsiębiorca, który wykonywał dotychczas tę usługę, zawiesił kurs z Wałbrzycha do Głuszycy Górnej z godziny 22.15, który to kurs jest ostatnim w danym kierunku, a także zawiesił kurs z godziny 4.44 Głuszyca Górna-Wałbrzych, mimo że negatywnie na ten temat wypowiedział się burmistrz Głuszycy Roman Głód. Mieszkańcy podkreślają, że zawieszenie tych kursów znacznie utrudni im dojazd do pracy w Wałbrzychu.

Pod koniec stycznia z tym samym problemem i prośbą o interwencję do Zarządu Powiatu zwróciła się radna powiatowa Grażyna Owczarek. Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski w swojej odpowiedzi tłumaczy, że w tym wypadku zezwoleń na wykonywanie przewozów na liniach komunikacyjnych przebiegających na obszarze miasta i sąsiedniego powiatu, wydaje prezydent Wałbrzycha w uzgodnieniu ze starostą. Przedsiębiorca, który chce zmienić lub uzyskać zezwolenie na regularny transport osób, musi taki zamiar zgłosić i zaproponować rozkład jazdy.
- Prezydent jako organ wydający zezwolenia oraz jako partner porozumień międzygminnych odpowiedzialny jest za funkcjonowanie transportu drogowego osób, jako wykonawca obowiązujących przepisów prawa i tylko on może podjąć działania w celu spełnienia wniosków mieszkańców Gminy Głuszyca – pisze Kwiatkowski.

Wicestarosta w swoim piśmie do Grażyna Owczarek podkreśla też, że wprowadzenie przewozów przez organa gmin, spowodowały spadek rentowności prowadzonych przewozów, a co za tym idzie, zmniejszenie dochodów przewoźników i to doprowadziło do likwidacji kursów nierentownych.

Wniosek Grażyny Owczarek, wraz ze stanowiskiem Zarządu Powiatu, został przekazany do prezydenta Wałbrzycha Romana Szełmeja.

Czytaj również

Falstart Górnika

Pogórnicze problemy

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 10-02-2015 11:47
Zwiększyć kursy linii 5 ze Szawna do Głuszycy Górnej w święta, niedziele i soboty od 5.00 do 10.00 jedzie 1 autobus!
~Dyzma 10-02-2015 11:58
Figę z makiem dostaną od Szelemeja mieszkańcy Głuszycy Górnej:)
~gryt 10-02-2015 14:08
.... jak miałm busy to też jeździły jak chciały...jak szkoły miały wolne to kursy zawieszał bo mu się nie opłacało a ty człowieku kombinuj jak się do pracy dostać! Jaki Pan taki Kram - macie staroste i vice staroste na poziomie - nie ma co :)
~ala 10-02-2015 21:00
dobrze wam skoro chcieliście żydowskie autobusy to teraz nie płaczcie niech wam rabin dojazd teraz zapewni. Jeździły busy i było ok zachciało się autobusików to teraz płacz i płać podatniku z Głuszycy. Głód wam zaraz dogodzi najecie się do syta propagandą PO. Z buta będziecie chodzić rano i wieczorem dla zdrowia mili państwo jak się głosowało tak się będzie miało.
~pasażer 10-02-2015 21:40
ja wiem ze to kosztuje ale najlepszym rozwiązaniem jest puścić mały autobus SKA co 2 godziny w szczycie co godzinę, opcjonalnie zmodyfikowac trasę by o 6,14 i 22-ej zahaczał o WSSie lub był skomunikowany np z autobusem linii 12. Na mały solaris ludzie by się znaleźli a Państwu przedsiębiorcom naprawdę przestałoby się opłacać
~gryf 11-02-2015 9:48
wpis "ali" taki jakiś znajomy...tak jakby pisał to były busiasz z Walimia...
~wyborca 11-02-2015 14:09
Mina nietęga wicestarosty, modlitwa tu nie pomoże. Rządzić trudniej niż krzyczeć prawda ?
~żul 11-02-2015 18:08
Gryf,z tym "busiaszem"to przegiąłeś.Wydajesz mi się taki znajomy,najgłupszy w klasie....
~Jakubek1993 12-02-2015 18:55
Wszystko rozchodzi się o kasę "5" mogła by kursować więcej razy do Głuszycy Górnej ale wiąże się to z większą dopłatą przez gminę Głuszyca.A jak wiadomo sytuacja finansowa gminy jest katastrofalna.I nie jest to wcale winna tylko byłem pani burmistrz ale i radnych ,którzy się na te kredyty zgodzili.Niestety zawiesili kursy bo jak masz płacić ponad 3 zł za kurs to lepiej jechać piątka za 2,40.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pogadaj o biznesie

Poszukują świadków

Ważne porozumienie

Kładka – duże wrażenie

Nietypowy pożar