MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

CK–MBP już oficjalnie w dokis

Wiadomości: Głuszyca
Czwartek, 5 grudnia 2013, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2013, 9:33
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Głuszyckie CK–MBP – jako jedyny ośrodek kultury z powiatu wałbrzyskiego – podpisało 27 listopada porozumienie o współpracy w ramach elektronicznego „Systemu zarządzania informacją o kulturze na Dolnym Śląsku”.

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego uruchomił multimedialny portal internetowy Dolnośląska Kultura i Sztuka w domenie dokis.pl. Portal jest elementem wdrażanego przez OKiS we Wrocławiu elektronicznego „Systemu zarządzania informacją o kulturze na Dolnym Śląsku”.

Podczas zorganizowanego spotkania w Domku Romańskim we Wrocławiu zaproszeni przedstawiciele wybranych dolnośląskich ośrodków kultury podpisali symboliczne porozumienie o współpracy oraz wymienili się spostrzeżeniami na temat dolnośląskiej kultury i potrzeby usystematyzowania przepływu informacji.

– Dla naszego ośrodka kultury to zarówno ogromne wyróżnienie, dające przede wszystkim możliwość szybkiej i skutecznej wymiany informacji o kulturze dolnośląskiej, jak i rewelacyjne narzędzie promujące działalność CK-MBP, jak i całej gminy Głuszyca – komentuje Moniak Bisek-Grąz, p.o. dyrektora CK-MBP w Głuszycy.

Celem systemu jest skuteczne promowanie wydarzeń kulturalnych, zarówno w wymiarze regionalnym, jak i lokalnym. Zbieranie i redagowanie informacji oparte jest na ścisłej współpracy z siecią najaktywniejszych na Dolnym Śląsku ośrodków kultury.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Po co nam Unia?

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Wiesława Raczkiewicz z nagrodą Silesius

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Trzy dni pełne atrakcji